bugün

steama geldi çok olumsuz yorum almış. battle.net de türkçe olmasına rağmen steam'a türkçe gelmemiş.
Overwatch , çok oyunculu nişancı oyunudur. 2014 de duyurulup 2016 da piyasaya sunulmuştur. The Game Award of Game Of The Year ödülüne layık görülmüş oyundur.
Game of the Year ödülünü zerre hak etmeyen rezil, binlerce muadili olan dandik oyun.
mei de dünya birincisi olduğum oyun. hayattaki en büyük başarım

görsel
bu haftasonu ücretsiz olarak erişme açılmıştı. o vesileyle oynama fırsatı buldum.(ve hala oynayabiliyorum. umarım bug olmuştur) team fortress 2 ye çok benziyor. fakat gerek grafikleri gerekse karakter ve harita modellemeleri çok daha iyi. çok hızlı bir oyun her karakter birbirinden farklı yetenekelre sahip. ulti sistemi bildigim kadarıyla benzerlerinde yok.

çok eğlenceli bir oyun arkadaşlar alın alın oynayın.
Yılın oyunu seçilmesini Zelda'dan bin kat daha fazla anlayamadığım oyun. Lan salak bir online FPS oyunu, her yerde bu tarz binlerce oyun var. Olm Uncharted 4 gibi bir oyun yılın oyunu olamıyor da şu oluyor gerçekten hakaret lan bu? Uncharted 4'ü yapan adamın anasına söv bu kadar ayıp olmaz. Wolfteam yılın oyunu seçilse sevinir misiniz? Sevinmezsiniz, overwatchın ne gibi bir olayı var? Ulan oyuna verilen emek diğer aday olan oyunlara verilen emeğin yarısı bile değildir adım gibi eminim. Bari Titanfall 2'yi seçeydiniz. Şu oyunu yılın oyunu yapana çok pis sövüyorum.
Yeni başladığım oyun. Paladins ile başladım , görsel olarak beni cezbetti overwatch. Blizzard olduğundan da çok düşünmeden satın aldım . Beraber girmek isteyen olur mu ki ? 10 saattir oyunu çözmeye çalışıyorum pc den kalktım götüm ağrıdı *swh.
an itibari ile 14 gb güncelleme isteyen fps oyunu. neden yahu? baştan mı yaptınız oyunu insafsızlar.
satış rakamı 35 milyon oyun.
Matchmaking sistemi son derece kötü olan bir Blizzard oyunudur. Aynı zamanda an itibariyle tam olarak bırakıp sildiğim oyundur. Şöyle ki, bu oyunda rekabetçi oynayan bir kişinin bulunduğu seviyeden yükselmesi çok çok zor bir ihtimaldir çünkü oyun playerların galibiyet oranını %50'ye yaklaştırmaya çalışmaktadır. Üst üste birkaç galibiyet alan kişi bunun mutluluğuna kapılmamalıdır çünkü hemen arkasından çok sağlam bir mağlubiyet serisi gelecektir.

Kendim defalarca bu olayı yaşadığım ve internetten araştırdığım için biliyorum ki bu sistem sizi belirli bir galibiyet serisinden sonra otomatik olarak son derece dezavantajlı, sizin dışınızda kötü oyunculardan oluşan bir takıma vermektedir. Bunun da nedeni sistemin her iki takımı galibiyet olasılığı için eşite yakın duruma getirmeye çalışmasıdır. Diyelim ki siz üst üste 5 galibiyet almışsınız, bu durumda ne yazık ki size yakında çok kötü takımlar gelmeye başlayacaktır.

Aynı zamanda bu oyun her yeni sezonda, çok iyi olanlar dışındaki çoğu oyuncuyu epey bir seviye aşağıdan değerlendirmeye başlamaktadır.

Eğlenceli oyun olmasına eğlencelidir ama rekabetçi sistemi hayatımda gördüğüm en adaletsiz ve en oyuncu düşmanı sistemlerden birisidir.
6 gb'lık yeni güncelleme geldi. summer games ve lucio ball bitti yerine team deathmatch ile deathmatch modları geldi. deathmatch modu için yeni bir harita geldi. karakterlere çeşitli güncellemeler geldi. deathmatch moduna bir el atmaları gerektiğini düşünüyorum. haritası çok küçük ve dar olduğu için çoğunlukla reaper, roadhog ve soldier seçiliyor. diğer karakterlerin pek şansı yok gibi.

--Junkrat--

artık çift mayın kullanabiliyor.

ultisinin hareket hızı %30 arttı.

--Orisa--

%20 daha hızlı ateş ediyor.

bariyerinin gücü %20 arttı ve şekli değişti.

--Roadhog--

Artık kendine can bastığında hareket edebiliyor.

kendine can bastığında aldığı hasar %50 azaldı.

--widowmaker--

kancanın cooldown ı 12 saniyeden 8 saniyeye düştü.

zehrinden etkilenen düşmanlar kısa süreliğine widowmaker için görünür oluyor.
güzel oyun. bu kadarı bile yeterli oyunu açıklamak için. karakterler, grafikler, oynanış vs. nin yanında benim en çok beğendiğim özelliği maçların maksimum 10 dakika sürmesi (overtime a kalırsa +1 veya 2 dakika eklenebiliyor). bazen 4 dakikada bittiği bile oluyor. böyle olunca maç kaybettiğinde diğer oyunlarda olduğu gibi (dota, lol, csgo) üzülmüyorsun. üzülen yine üzülür tabi ama o kadar yıkıcı bir üzüntü olmuyor. çünkü hepi topu 10 dakikan gitti. ama dota öyle mi mesela. 45-60 dakika savaşıyorsun, savaşın ortasında takım arkadaşın ultiyi creep'e atıyor. maçı kaybediyorsun.

26 farklı karakter var. bu karakterlerin hepsinin oynanışı, mantığı, dinamiği birbirinden farklı. oyunu ilk aldığım vakitler main junkrat oynuyordum (main widowmaker şu an). oyunu gösterdiğim arkadaşlarım gidip benim hiç oynamadığım karakterleri alıp onları sevdiler (sombra gibi). bu da oyunu beğenmemi sağlayan başka bir özellik. neredeyse herkesin oyun stiline uygun bir hero var ve başarılı bir şekilde oynandığında güçsüz gözüken herolarla bile play of the game olunabiliyor. oyunun dengesi çok iyi.

yapımcıları aktif olarak oyuna bir şeyler katıyor. ben oyunu haziranda aldım. o vakitten beri bir tane map (horizon lunar colony), bir tane hero (doomfist), bir tane etkinlik (summer games ve lucio ball) geldi. yapımcı günlüğünde anlattığına göre önümüzdeki vakitlerde deathmatch ve team deathmatch modlarıda oyuna eklenecek.
Allahım nasıl bir takım eşleşmeleri geliyorsa hadi ben kolsuzum alıyorum healerı ama siz nesiniz amk ya. Oyunda arcade moddan eğlence tarzı oyunlar oynamak daha güzel ranked için illaki arkadaşınız olmalı çünkü map büyük komut falan verilmeli yani. Grafik sesler vs olarak bomba bir oyun cidden güzel yani. Üstelik bunların hepsi online. Trainlemek gerek heroları 2 skilli de olsa heronun çok değişik amaçları var aslında. Kombolar çok. Birde sürekli kutu düşüyor skin falan alıyoruz. Kız arkadaş bulsam hep oynarım ama malesef.
(bkz: Heroes of the storm) oyunundaki gibi takım oyunu herşeydir.
Yüzyılın en iyi online oyunu verdigin paraya degen bir saheser.
Başlamak ve oynamak istediğim oyun. Tavsiye ve yardımcı olacak varsa mesaj atabilir. Takım olarak oynandığı için saçma sapan kişiler ile oynamak istemiyorum.
Oynayan varsa ve 2500 uzeri Sr ye sahipse acilen mesaj atsin dedigimdir. 6 kisilik Takim halinde oyuna girip şu lanet losing streakden cikmam gerekiyor.

Her seferde trollerin, beceriksiz oyuncularin denk geldigi, oyununuzun icine edilen oyundur.

edit:3500 oldum lan.
blizırd entirteymıntın piyasaya sürdüğü fps türü oyundur. ben de dünya para verip aldım. ama verilen paranın hakkını fazlasıyla veren bir oyun oldu.

en önemli şeyi kısa sürede sizi oyuna sokabilmesi. blizırd ın en önemli işlevi de zaten bu. bir de wow un bazı serverlarında şu dungeon lar biraz hızlı gelse ... biraz la biraz ...
Black friday indirimi altında origins edition sürümü 35 euro gibi yani yaklaşık 125 lira gibi bir fiyata düşmüş. Normal sürümden ucuza düşmüşken galeyana gelip aldım oyunu hadi hayırlısı bakalım. 100 saat civarı oynayıp sıkacak bir oyun olmaz inşallah.
Eğer takiminizda iyi bir pharah, zarya ve mercy uclusu varsa karsi takimi aglatabileceginiz oyundur.
Allah icin bu oyunu oynayan bi allahin kulu yok mu dm atsin caldirsin kapatsin acik oylasin bi seyler yapin lan. Alooooooo.

Daha alamadigim internetten alinca daha ucuz olan oyun. Sanirim.

230 tl cik.

Bu birinci sezon oldugu icin baslamak istiyorum elbette gelisir ilerde.

Oyun hakkinda hic kimse bi sey bilmiyo sayin yazarlar. Yardim yaw.

Edit: bende fakirim ondan bu kadar killatiyom.

Edit2: nickim yine alganus oynayanlar eqlesin.
Oyunu oynayan var mi? Verdigim paraya deger mi?

Bir yila falan degerlenecek olan blizzard oyunu.
şu an fransa-türkiye dünya kupası çeyrek finale kalma maçı olan oyun. overwatch sevenler maçı twitch ten izleyebilir. ben oynamadığım halde heyecanlandım. *
ps'de aim'im olsa dakika beklemeden alacağım oyun. ama yemiyor işte ne yaparsın.
Bu oyununun rank sistemini yapanın anasını sikeyim.