Cok guzel bir tespitle, motor hacmi 2.0 - 2.5 altinda olan bir araba kullanan erkektir. mantikli bir izahat ve goz onunde bulundurulan dur kalkli makasli ani frenli sehir ici trafigi sartlari cercevesinde. Bi kere 1.6 motor manulde 5. Viteste dahi ayaginizi pedallardan cekemezsiniz 120 km bile aracin istop etme motorun oksurme ihtimali vardir. Manul kullanmanin zevkli oldugu aracin. en az 90 km hizda ayaginizi pedallardan cekebileceginiz buyuklukte motoru vardir. Ki o arabada en az 2500 kg oldugunu dusunursek, 180 - 200 beygir skalasinin uzerindedir. Bu da demek oluyorki en az 80.000 tl simmdi bu imkani varken otomatik kullanan erkegin ben amk. Ama sartlar geregi kucuk motorda sehir ici otomatik akil isidir. Zaten kici kirik 100 hp lik arabanla ne sifir ciz lastik yak nede kimseye kafa tut bildigin barzoluk sehir eskiyaligi.
sen şoför müsün denilecek erkektir...
zengindir ama manuel in verdiği hazzı otomatik vites te alamazsınız.
Rahatına duskun erkektir. Vay efendim kavrama noktasıymıs, vay efendim vites atarken şöyle yapılmalıymıs gibi sacma seylerle ugrasma geregı duymamaktadır.
fakir değildir. otomatik arabaya binecek parası vardır.
sol ayağının yapacak iş bulamadığından sıkıntıdan öldüğü erkektir.
araba sürmenin gerçek tadını alamayan erkektir.

olum yüksek hızla giderken o vites yükseltirken ki heyecan nerde var lan?
akülü araba kullanması gereken erkektir. trafikte yer isgal etmesın.
keyfine düşkündür sürekli debriyaj vites ikilisiyle uğraşmaz basar gider,basar durur. kapışalımmı diyen manuel vitesliye kırmızıda bi 20 30 metre avans verir, vitesi triptoniğe aldımmı arkada toz yutan manuel vitesliye bi 4'lü yakıp selam verip bir sonraki kırmızıda yakalamasını bekler. manuelmiş otomatikmiş bu tür komplekslere girmemeyi tavsiye ederiz tabii.
Araba sürmeyi işkenceye çevirmek istemeyen erkektir. Daha doğrusu babasının otomatik arabasi vardir o da bu kolaylığı beğenmistir.
istanbul trafiğinde kafayı yemeyecek erkektir.
bir adet tiptronik arabaya kavuşulur,
normal arabaya göre %30 fazla yaktığını görünce insanın biraz keyfi kaçsa da,gerçekten çok rahat olduğunu fark edince yemişim yakıtını der ancuez. geçinip giderler.
otomatik vitese alistiktan sonra, düz vitesli araba kullanmasi cok cok zorlasacak olan erkektir.

ayrica bu arabayi bir erkegin yada kadinin kullanmasi da hic önemli degildir, sonucta tasidigi ve karsisindaki canin bilincinde olmasi, o kisinin söförlügünün ispatidir.
sol bacağın sağ bacaktan kaslı olmasından hoşlanmayan erkektir.
abd erkek nüfusunun %82'sini oluşturur bunlar. çatır çatır da s.kişiyorlar.
benzine veya mazota daha fazla para verecek olan erkektir.
(bkz: arabasi oldugunu sozlukte belli etmenin yollari)
en asil duygunun adamıdır.
özellikle yıllardır manuel vites araba kullanmış ise ''bırakında emekliliğimin tadını çıkartayım yahu'' diyen erkektir.
sollamaya girerken vites büyütmesine gerek kalmayan erkektir. eğer arabanın motoru da güçlüyse keyfine diyecek olmaz.
vites değiştirirken ne kadar seksi göründüğünün farkına varamamış erkektir.
otomatik vitesli arabayı çift ayaklı kullananları da vardır ki iş bu satırların yazarı onlardan biridir. Araba kesinlikle daha atik oluyor.
trafikte belli bir süreden sonra ayağın uyuşmasıyla "debriyaj mı bana basıyo, ben mi debriyaja basıyom" çelişkisini rafa kaldırmış akıllı erkektir.
üşengeç erkek modeli.
arabanın kendi kendini götürmesini arzulayan daha ileri modellerde vardır nitekim
tek ayağını kıvırıp götünün altına koyma lüksüne sahip erkektir.