bugün

Kendini erkek adam olarak tanımlar.
DÜZ Bi ADAMDIR.
otomatik şanzıman elinizde patlayınca , veya baskı balata değişme zamanı gelince görüşürüz.
Ayrıca ani hızlanmada zaman kaybı; ölürsün lan manyak.
Yanlış bir entry olmus. Düz vites var iken otomatik kullanacağım diyen erkek olmalı. Otomatik vites denen olay bayanlar içindir benim fikrim otomatik vites erkek adama yakışmaz yakıştığını düşünen var ise saygı duyarım ama erkek adam o vites kolunu bir tutacak aga benim gözümde otomatik vites araç kullananan adam heryerde kolayliga kaçan adamdır. Teşekkür ederim
ABD ve Avrupa'da Düz vites kalkarken hala bu tartışmanın içine girilmesi...
Ayrıca büyük kentte yaşıyorsanız otomatik vites kullanmak rahatlığın tillahıdır. Dur kalk dur kalk yaparken debriyajın anasını ağlatmaz balatalarını ısıtmazsın.
Arabanın motor aksanından anlamayan adamın Düz vites kraldır demesi de gayet normal bu sebeple.
Şahsen benim Debriyajla aramda güzel bir iletişim var. Ona basmadan hayat geçmiyor.
4 tekerleği olsun da gerisi lazım değil .
Yakıt tasarrufu küresel uyum.
deli sikiyle oynar gibi eli sürekli bir topuzda olan garip adamdır.

otomatik vites medeniyettir arkadaşlar.
düz vitesten keyif alıyordur.

aslında düz vites araç kullanmak çok zevklidir; ama sonra düşündüm, teknoloji gelişiyor ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak gerek diyerek otomatik araç satın aldım. daha güvenli, daha konforlu.

yıllar sonra düz vites tarihe karışabilir, otomatik vitesli araç kullananları küçümsemeye gerek yok boşuna.
Vites atmanın anlam ve önemine hakimdir.
valla otomatik vites araba resmen daha fazla yakıt tüketiyo, çok yüksek devirde vites atıyo...ben otomatik vitesten daha iyi vites değiştiriyorum, benim arabanin otomatik olanı var, o araç 100 km de benden resmen 1-1,5 litre daha fazla yakıt tüketiyo. e bu çok...200 bin km´de bu 2 bin litre daha fazla yakıt yapar...2 bin litre de 3bin euro yapar...3 bin euroya honoluluya tatile gider bir ay kalırsın...her gece baska kadin zikersin.

zenginler, kendini zengin sananlar binsin otomatik vitesli arabaya.
Ayağı yerden kesilsin diye biniyordur arabaya.
O an için araç sürmenin ihtiyaç kısmındadır.
Aslında, manuel vites araba üretmek anlamsız değildir. işin temeli maliyettir. manuel şanzıman, hem üretim açısından, hem rutin bakım açısından hem de arıza riski ve arıza sonucu ucuza tamir imkanı açısından çok daha avantajlıdır.
manuel şanzımandan daha ucuza otomatik şanzıman üreten, daha performanslı ve daha sorunsuz çalışmasını sağlayan bir şanzıman teknolojisi ortaya çıkmadıkça manuel şanzımanlar piyasada kalmaya devam edecektir.
vites atarken o hareket hoşuna gidiyordur da ondan.
şahsımdır.. Ne o alman arabalarının dsg problemleriyle uğraşmaktansa manual kullanıyorum kafam rahat.
Sarıyo sadece o.
Avrat ablanız...

debriyaja bastığımda o yumuşama hissini seviyorum. Bence keyifli.
ekonomik açıdan otomatik daha az yakar ama çok problem çıkarır.

307 vardı her parçası problemliydi turbo triger kayışı felan onlar bir şekilde yaptırılır ama şanzıman çok pahalı.