bugün

entry'ler (214)

bir erkeğin bir kızdan hoşlanmamasının nedenleri

kızın başa bela olabilecek nitelikte olması.

ismet inönü

1946 sonrasında türkiye'nin demokrasiyle yaşaması gerektiğine inanmış, bunun için çalışmış, harbiyeli albaylarla savaşmış ve yine şekilsel de olsa ülkede demokrasinin var olmasını sağlamıştır. demokrasi düzeninin kaşarlanmasını engellemiştir. muhalefette olduğu dönemde bangır bangır gelen ihtilale karşı hükümeti uyarmış ancak hükmeden güruh uyarılarını dikkate almayıp bildiğini okumuştur ve nihayetinde 27 mayıs ihtilali gerçekleşmiştir. 27 mayıs hareketinin lideri olmayı defalarca reddeditmiştir.

kendisi dönemimizin toplumu tarafından itibarısızlaştırılmaya çalışılmaktadır cahilce. ancak o tümüyle dış politikada 1946 sonrası iç politikadaki tutumlarıyla siyasi hayatımızda en önemli birkaç siyaset adamımızdan biridir.

ayrıca ikinci dünya savaşı esnasında çocukları babasız bırakmamıştır.

ekmeleddin mehmet ihsanoğlu

akplilerin yermek için açığını bulmakta epey zorlandığı cumhurvaşkanı adayı. yapabilecekleri tek şey ekmek bey'in chp ve mhp adayı olmasına vurgu yapıp bu iki parti karşıtı kesimlerin bu isme yönelmesine engel olmak. zira ekmel bey'e birşey diyemeyip ama "ben chp'nin adayına nasıl oy vereyim?" diyen binlerce seçmen tipi var.

adnan januzaj

kosova milli takımı'nı seçmesini bekliyordum. belçika'yı seçmesine üzüldüm. hayırlı olsun kendisi için.

pkk

akp hükümetinin meşrulaştırdığı örgüt. aslen bir terör örgütü olmakla beraber günümüz yandaş türk basınında ve devlet yetkililerinin yaptığı konuşmalarda, başındaki "terör" nitelemesi artık kullanılmamakta. tıpkı teröristbaşına "imralı" denmesi gibi.

allah sonumuzu hayreylesin.

internetten tanışmak vs günlük hayatta tanışmak

eskiden sanal dünya üzerinden tanışmayı tercih ediyordum (diğerinden biraz çekindiğim için) şimdi ise ibrem diğer tarafa kaymış durumda. hatta günlük hayatta tanıştıklarımla samimi olup, sanal dünyada iletişim kuramamaya başladım. en iyisi iki yoldan da yürümek. tabii bu dediğim karşı cinsle tanışmak açısından.

slaven bilic

bir fazla galatasaraylı olarak roberto mancini'den daha çok sevdiğim hocadır. mancini'yi zaten sevmiyorum karşılaştırmama gerek yok aslında.

üst düzey bir hoca olarak görmesem de oyun anlayışını, hırsını ve insanlığını beğendiğim teknik adamdır.

4 dili akıcı bir şekilde konuşabilen insan

rabbimden olmayı dilediğim nitelikli insan halidir. arapça, ingilizce ve ispanyolca yabancı dil tercihlerim.

konuşurken ingilizce kelime kullanan türk insanı

uyarılması gerekli kendi dilinin doyumluluğunu bilmeyen insandır. sanar ki ingilizce kelime veya diğer batı dillerinden kelimeler kullanınca karşısındakini daha çok etkileyecek ve söyledikleri daha dolgun gelecek. yok öyle birşey güzel kardeşim. sen kendi diline güvenmiyorsan türkçe ne yapsın?

şimdiden sonra arapça ve farsça'yla olan bağlarımızı kesip atamayacağımızdan, bu iki dilin kullanımı daha uygundur. illa kullanacağım diyorsan bu dillerden kullan bari.

çocuğunun cenazesini sırtında taşıyan baba

devletin yerine getirmesi gereken hizmetleri yerine getirememesinden ötürü çaresiz kalmış bir baba.

hassiktir be denilen anlar

hoşlanılan kızların yanında başka bir erkeğin görüldüğü anlar.

yazarların düğününe çağırmak istediği şarkıcılar

(bkz: bedük)

türkiye nin en iyi sol beki

(bkz: hakan ünsal)

2011 2012 sezonu galatasaray futbol takımı

şampiyonluğunun engellenmesi için ve önceki sezon şike yapmış takımlar yüzünden lig şampiyonluğunu bir de süper final saçmalığıyla tescilleyen takımdır. ayrıca bu süper final saçmalığından sebep hangi takım taraftarı olduğu önemsiz 4 insanımızı kaybettik.

fatih terim in beşiktaş ı sabote etmesi

beşiktaşlılara yaranma ihtiyacı duymayan fatih terim için ortaya atılan saçma düşünce. açıklamaya bile gerek yok amk.

erdoğan diktatör olsa taksim dersim olurdu

kamer genç'in tez zamanda cevap vereceği, millet içerisinde ötekileştirme oluşturmaya çalışan hükümetin bir temsilcisinin beyanatı.

yazarların sevdikleri insan tipi

Yeri geldiginde ciddi olabilen ama genelde eglenceli, guler yuzlu ve guvenilebilir.

jem paul karacan

Galatasaray taraftari olan ve galatasaray'in kardes kulubu reading'de forma giyen turk oyuncu.

fatih terim taklidi yapan insan

mehmet özdilek.

polis ne mutlu türküm yazan şüphelinin peşinde

o zaman yakinda beni de alirlar. ne hallere dustuk!