bugün

Ossurani , cama caktirmadan sumuk sureni , bakislariyla sikeni ne ararsan var.
otobüse ilk bindikleri anda Şahin gözleriyle etrafı tararlar. yer vermesi muhtemel olan gençlerin yanına kalabalığı delerek gelip o bitmek bilmeyen tacizlerine başlarlar.

ilk önce sonu olmayan rahatsız edici bakışlara maruz kalırsınız. Eğer yer vermezseniz haliniz yaman. çeşitli sözlerle ezerler sizi ( gençler de yorulmuş herhalde, ah ahh biz genç olcazda ayakta yaşlı insan kalacak).

daha sonra baskıları %90 ihtimalle olumlu sonuç verecek ve yerinizi onlara vereceksiniz.

+ buyur teyze/dede sen otur

- niye zahmet ediyorsun evladım sen otursaydın.

(bkz: otobüslerde ki tehlike)
Sabahın erken saatlerinde otobüsleri işgal eden ve işe giden insanlara otobüste dahi huzur vermeyen afacan dedeler ve haylaz ninelerdir. keskin bakışlarıyla sizleri süzerler ve eğer yer vermezseniz " cık cık cık " nidaları ile sizi otobüsteki insanların kınama odağı haline getirebilirler.
Yer vermeniz durumunda sinirlenenleri vardır. Evet yer vermeniz durumunda.
yer verildiğinde asla hayır demeyen , yer verilmediğinde ilginç bi şekilde gözlerini sizden ayırmayan insan kitlesi.
metroda oturursun gelir başına dikilirler ya deli oluyor insan. ah zamane gençler ne olmuş bunlara böyle büyüklerine saygı kalmamış. sen kalkarsın o oturur ama ne yapalım 2 saatlik yolu ayakta geçireceğiz artık. bir gün değil her gün yeter artık. ama uyku modu çok mantıklı ama arka taraflarda oturmak lazım.
"Ya ben ters gidemiyorum" deyip yer beğenmeyeni de vardır. koltuk buldun ne kıllısını arıyon otur işte. sabahın 7sinde ne işin var sokakta git yat uyu.
Yer vermen için gözünün içine bakan insanlardır.
yer kapmak için maymun gibi daldan dala tutunurlar gerekene zaten veriyoruz da tutunmayı ve ayakta durmayı öğrenin amcalarım dayılarım teyzelerim gözünüzü seveyim parkur değil otobüs ya.
çileden çıkarırlar.

iddia ediyorum istanbul da 2 numaralı (üsküdar-bostancı) otobüsün en az %70 i yaşlı ile dolu. yolun sonunda huzurevi veya diyaliz merkezi filan mı var anlamış değilim.
bu aralar otobüste denk gelmediğim insanlar. gerçi ben arkalara geçiyorum.
şu bedava olayına bir saat sınırı olmali

mesala milletin işe giriş çıkış saatlerinde en azından yarı ücretli olmalı..
Yer verilmesi gereken kişilerdir.bizde bir gün yaşlı olacağız.
Nereye gittikleri ve nereden geldikleri esrar perdesidir adeta.
Önüme geçip gözlerime bakması beni deli ediyor... Yer mer vermiyorum amcacım/teyzecim git başımdan
Gözümün içine bakıyorlarsa ya da ayakta duramayacak haldrlerse yer veriyorum yoksa vermiyorum. Otobüste yer vermemek için genelde en arka köşede oturuyorum. Genelde de kaldırılmıyorum. Yaşlılar da o köşede oturmak istemiyorlar genelde.
tam biletin çeyreği kadarına binsinler ama beleş olmasın. 3 lira yap 5 lira yap ama beleş yapma. beleşçilik bitirdi bu ülkeyi.