bugün

Animeyi çok seven insan demek değildir.

Otaku obsesif fan demektir. Bir şeye aşırı takıntılı kişi için kullanılır. Yani sadece animeler için kullanılan bir şey değildir.
Türkiye de bir tane dahi yoktur olduğunu iddia eden salaktır.
Hayatını anime manga ve onun türevi şeylere adayan şahıslara deniyor.
japon olmayan kankiler dışında olunamayandır. eğer olduğunu iddia eden varsa internette dolaşan "weeaboo" terimi daha uygun olabilir.
Biri beni mi çağırdı?
bu sıralar öyle takılıyoruz.
serbest çağrışım olarak:

(bkz: lukaku)
(bkz: anime bagimliligi) en sevdigim seydir benim icin vazgecilmezdir.
sürpriz bir yazardır, şahsımı şaşırtmıştır.
bir kaç başarılı entrysinden sonra nick altına baktığım ve (#16184754) entrysini görerek gözümden düşen yazar**
melankolik bir yazardır.
(bkz: bokaku)
Anime ve manga takıntılı, ''hala çizgi film mi izliyorsun!?'' sorusunu aldığında karşısındakini boğazlayabilecek cesareti olan insandır. benim gibi.
moe nin ne olduğunu bilen, hayatını manga, eroge, anime, light/visual novel a adamış insandır. Günümüzde izlediği şeyin ne olduğunu bilmeyen veletlerin diline düşmüştür. Otakuların kutsal toprakları akihabara dır(dinsel açıdan değil tabiki).
rengarenk yazar. öyle ki sağ ayağındaki ayakkabı sol ayağındakinden farklı. pardon o değil, bir arkadaşı. *
(#13609955) bugün ikimizde leyla ile mecnunu izleyip karşısında yemek yemeyi düşünüyoruz ve galiba ikimizde baya acıktık.
benim gibi yeni bir yazar. o da hoş gelmiş.
8. nesil yeni yazar. ilham perisini kaybetmemesi dileğiyle.
yeni bir yazar. hoşgelmiş.
her ne kadar sadece anime ve oyun bağımlısı olmak gibi gösterilsede anime ve oyum bağımlılığıyla sınırlı olmayan japonca bir şeye ( bu herhangi bir şey olabilir ) hayatında aksaklıklar oluşturacak kadar bağımlı olan kimse anlamına gelen sözcük. Ayrıca Geek'in japoncada ki karşılığı olarak düşünülebilir.
animeden başka uğraşı olmayan, eşyaları bile anime figürlü olan kişilerdir bunlar. Çok ilginç gelir insana.
Bazı arkadaşlarımın bana böyle ifade etmesi. Evet anime izlemek ona bağlanmak otakuluksa otakuyum var mı diyeceğiniz?
ülkemizde maalesef daha ancak 2-3 anime bitirmiş veletlerin bile kendilerini tanımlamak için kullandıkları ego etiketi haline gelmiş, aslen gerçek örneklerinin sayısı batıda çok az olan altkültür fenomeni.
anime ve oyunlara dalmaktan sosyal hayatı unutmuş kişilere denir.
hayatını animeye adayan kişi demektir.
otakuları anlatan iki anime serisi (bkz: genshiken) (bkz: NHK ni Youkoso!)