bugün

entry'ler (44)

ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar

Spirited Away filminden Always With Me şarkısı.

çay içerken sakız çiğnemek

Sakızın vıcık vıcık olmasına sebep olan durumdur. Üzerine soğuk su içildiğinde sakız eski sertliğine geri döner.

pis yedili izleyip sürekli kamiller diyen çocuk

Öylelerinin ağzına geçirecen bir tane. bak bakalım bir daha yapıyor mu.

anime izleyip 10 dakikalığına japon olmak

10 dakika mı? Lütfen, her saniye iç sesim ''ne günahım vardı da japon olamadım!?'' diye bağırıyor.

sözlük yazarlarının en son satın aldıkları şey

0.5 uç ve 0.5 kalem.

her istediğini ağlayarak yaptıran çocuk

Zamanında çok uğraştım öyle duygu sömürüsü yapan sümüklü bücürlere. Katlanılmaz olurlar. En büyük savunmalarının anneleri olduğunu sanırlar ama anneleri bile bıkmıştır, o derece.

bazen sadece kedi olmak istersin

Harbiden. Yala kıçını uyu. Uyan yemeğini ye 2-3 şirinlik yap, misafir çocuğu gelince yatağın altına gir. Al sana hayat!

sebastian michaelis

Animesine başladığımda daha giriş müziğinde aşık olduğum karakterlerdendir. Genç efendisi Ciel phantomhive'a hizmet eder. Efendisi için her şeyi yapmaya hazırdır. Şeytandır aslında kendisi. Ciel ile yaptığı anlaşma gereği efendisine hizmet eder. Hele bir de ''Yes, My Lord..'' deyişi vardır ki insan oturduğu yerde ölür dirilir.

türklerde anime kültürünün gelişmemesi

Bir grup insana ''Anime izliyor musunuz?'' diye sorulduğunda önce ''Ha?'' , ''Efendim?'' gibi tepkiler verilip sonra ''Ne diyorsun sen arkadaşım?!'' diyen bir milletiz. (Şahsen kendim denedim.) Halbuki anime çok önemli bir sanattır ve her yaşa hitap eder. Bu kültürün gelişmemesi insanların ''Neymiş bu anime? Bir araştırayım.'' dememesinden, araştırma, öğrenmek isteme içgüdüsünün olmamasındandır. Merak eden bir millet değiliz. Öyle olabilirdik ama insanlar artık ya sabahtan akşama kadar facede takılıyorlar ya da her gün dışarı çıkıp geç saatlerde eve geliyorlar.. Şööyle bir düşününce de türklerde anime kültürünün gelişmemesi de normal geliyor artık insana.

yay burcu kadını

Dünyalar tatlısı insanlardır. Sevin onları.

söylemesi zevk veren japonca kelimeler

Kawaii, subarashii, baka.

tek cümlesinden cahil olduğu anlaşılan insan

+Hatsune Miku çok kawaii ^^
-O hangi anime ki?
*Bana bu soruyu soran insan bir daha bulunamadı*

sabaku no gaara

Nickinden anladığım kadarıyla gaara fanıdır, ya da narutocudur ama kendine nick bulamamış olabileceği için gaara'nın eşsiz jutsu'larından birini seçmiştir. Hoşgelmiş.

herobrine

Minecraft'taki korkunç yaratıklardan biridir. Kimisi efsane olduğunu söyler, ama kimisi de gerçekten gördüğünü söyler. Karşılaşma ihtimali %0.00001 den daha düşük bir ihtimal olduğu halde oyunu bırakma sebebimdir. Düşünsenize, sizin gibi görünüyor ama göz bebekleri yok, eşyalarınızı çalıyor, sizi takip ediyor ve canı isterse öldürebiliyor!.. ve tam emin değilim ama sanırım genelde geceleri ortaya çıkıyor.

dolgun memeli tombul erkek

(bkz: sumo güreşcisi)

tsukiyomi

Nickini okuduğum anda kanımın ısındığı yazar. itachi fanı sanırsam.

shihouin yoruichi

Bleach'teki önemli karakterlerden bir tanesidir. Lakabı ''Flaş Tanrıçası''dır. Animenin taş karakteridir diyebilirim.

misafir çocuğunun kafasını kapıya sıkıştırmak

(bkz: intikam)

anime izleyene çocuk diyen insan modeli

Henüz anime izlemeye başlamamamış insan modelidir.

sınav kağıdına el koyulurken ağızdan çıkan ilk laf

iç ses; Çek elini kağıdımdan it herif!..
Söylenen; Hocam ben bakmadım valla bak, silgileri ortak kullanıyoruz da ondan yanlış anlamışınızdır. Kravatınız da çok jix olmuş hocam kişiliğinizi yansıtıyor.