bugün

deniz baykal' ın yeni saçma çıkışlarından biri.

http://www.ntvmsnbc.com/news/377109.asp

rte' nın "dokunulmazlıkları kaldıracağız" sözüne benzer hadise.

(bkz: hepiniz aynısınız)
(bkz: ahaha buna guluyorum ben)
üniversitelere yılda 2 milyon öğrencinin girmeye çalıştığı halde sadece 400 bin kontenjan bulunduğunu göz önüne alırsak deniz baykalın nasıl bir eleme yapmayı planladığını merek ettiren cümle

(bkz: seçim malzemesi)
önümüzdeki yıl seçimlerde 18 yaşını aşmış öğrencilerin özellikle de üniversiteyi kazanamayacak olan 1.200.000 adayın oylarını hedeflemiş politika olarak düşündüğüm söz.

(bkz: ÖSS gider ÖYS gelir)
sinirlendiren sacma sapan secim malzemesidir.o derece sinirlendirir ki; insan gelin siz once bunu kaldirin demekten kendini alamaz.bende alamiyorum.
(bkz: universiteleri kaldiracagiz)
(bkz: yavas kaldırın)
deniz baykal'ın iktidara gelmesi gibi bir ihtimal olmadığını anladığı için rahatça söyleyebildiği sözlerden biri.
(bkz: superligde kume dusme kaldırılsın)
en sonunda olması gereken bir şeyi chp yapacaksa bu eleştirilmemelidir,bunun yerine geçecek sistemin ne olduğu sorulmalıdır baykal'a. Hemen yargılamaya geçilmemelidir,bilindiği gibi iktidar için tek aklı başında aday kendisidir.
(bkz: 2006 yilinda kume dusmenin kaldirilmasi) *
bu da varan2 galiba dedirten , deniz by-kull iddaasıdır.
(bkz: çabuk kalktı dikkat edersen)
seçimden önce yok anadolu solu yok edebalı deyip gözümüzün içine baka baka yalan söyleyen biri artık ne derse beni şaşırtamaz!
(bkz: yavas kaldir sacin basın dagilmasin)
oss yi kaldıracağınıza eğitimi güçlendirin dediğim olay.gidip okul yapmak,üniversite yapmak,daha kaliteli eğitim verip kolay ve formalite icabı olan bir üniversiteye geçiş sınavı yapmak varken böyle abuk sabuk bir sınav niye?üstüne üstlük orta öğretim başarı puanına göre üniversitelere yerleştirmek varken bu puanı sadece ekstra bir puan olarak tutmak niye?eğitimi katletmek niye?
eğitim programlarının ana unsurlarından ölçme ve değerlendirmeyi rezil kepaze eden bir sınavı kaldırmayı vaat etmesi, baykal anarşist mi oldu acep, sorularını akla getiriyor. elbette ki kazın ayağı öyle değil. merkezileştirilmiş bir yapılanmanın avantajları tartışılmaz, lakin kıçı kırık eğitim sisteminin üretebileceği asgari ölçme basireti de merkezi sınav; kpss, oks, öss vs. vs. baykal'ın yersiz çıkışlarının dyp'yle koalisyon ihtimalinin güçlendiği şu günlerde başka bir anlamı yok mudur? alternatifsiz bir yıkımın köksüzleşeceğini bilmez mi baykal! milli eğitim sisteminde radikal dönüşümlerle desteklenmeyen böylesi bir girişim de kof bir seçim vaadi olarak baykal litaratürüne girmiştir.
"şimdiye kadar kalkmadı, daha da kalkmaz" dedirten laf...
(bkz: ahaha gülerim buna)
edit:(#353265) zamanında gülen gülse de sol frame de göründüğü sürece bırakmak yok.