bugün

şimdikiler de osmanlı gelince prens falan olacaklarını zannediyorlar herhalde.
osmanlı halktan kopuk, şaşa içinde saraylarda yaşayan kimin elinin kimin şeyinde olduğunun belli olmadığı bir zümreydi.
senin o osmanlı dediklerin şimdilerde olsa seni yanına bile yaklaştırmazlardı. bir kul olarak geberene kadar sürünürdün.
izmir marşıyla giderler gene...

(bkz: yaşa mustafa kemal paşa yaşa)
Osmanlı tekrar gelirse 600 yıllık dev tarihin adı kirlenir dillere oyuncak olur bu yüzden tekrar gelmesi saçma olur.
bazi geceler hissettigim seydir. ilk baslarda korku ve gurur veriyordu icimden ciglik atiyordum "osmanli geliyor gumbur gumbur dis mihraklar ananizi laciverde boyayacaz ulan" seklinde..

Sonradan anladim ki ust kata tasinan yeni evlilermis gumburtunun sebebi. Eve yaptirdigim devasa tugra elimde patladi tabi..
dönmelerin, oğlancıların gelmesini isteyen yazar beyanıdır.
O ZAMAN NE YAPIYORUZ SERVi KABUL EDiYORUZ...
Putçuları rahatsız eden gerçektir.
osmanlı nasıl gelecek pardon? osmanoğlu hanedanlığımı kuracaksınız osmanlı bir aile ülkesiydi yok olup bittiler yerine ATATÜRK cumhuriyeti var kusura bakmayın bizler bu ülkenin sahipleriyiz osmanlı falan yok yaşasın büyük türkiye cumhuriyeti.
Yavaş gel saçların dagılmasın.
islam düşmanlarını fazlasıyla rahatsız eden hakikattir. ecdadımızda devleti ebed müddet anlayışı hakimdi, onlar kendilerini hiç bir zaman yeni bir devlet olarak görmediler, asrı saadette medine'de kurulan islam devletinin emevi, abbasi, selçuki devletlerinin devamı niteliğinde olduklarının farkında idiler, şimdi de türkiye cumhuriyeti adı altında bu emaneti bize miras bıraktılar bizde ecdadımızın bu büyük emanetini en güzel şekilde bizden sonrakilere ulaştıracağız, kemalcilerin kendi kendilerine laik devlet kurduk diye gelin güvey olmaları hezeyandan fazlası değil, yazın ortasında kar yağdı diye kış mevsiminin geldiği şeklinde bir yargıya varılmaz, her ne kadar kemalciler laiklikle ilgili kuruntulara sahip olsalar da tıpkı yaz ortasında yağan kar gibi tarihin akışı içinde hiç bir ehemmiyetlerinin olmadığının farkına varmaları gerekir, bu ülkeye osmanlıyı da şeriatı da getireceğiz bunu akıllarına soksunlar, kendi iyilikleri için bir an evvel bu gerçeğe alışmaları gerekir, yoksa yok olmaya hazırlasınlar kendilerini.

deden bile söndüremedi islamın nurunu;
sen mi söndüreceksin ebu cehil'in torunu....
Osmanlı gelse, bu seferde taş devrine dönmek istiyoruz diyecek olan kitlenin hissettiğidir. (bkz: itin duası kabul olsa gökten kemik yağardı)
kesinlikle katılıyorum. bu gidişle olympiakos'u bile elerler.
bir kısım yandaşın dingildeyen kıçlarının dimağlarında oluşturduğu algı yanılmasıdır.
ben biraz hissediyorum açıkçası. gelsin canım güçlü oluruz ne olacak.
işte bunlar hep güçlü ülke özlemi. rusya da aynıdır mesela.
(bkz: geldikleri gibi giderler)
içimizdeki haçlı güruhunu kudurtan histir. savulun bre gafiller!
(bkz: hasta adam)
(bkz: sick man of europe)

Yavas gumburdesin, ekonomi hassas.
elalem kraldan, kraliceden kurtulmaya bakar, bizim millet garip bir sekilde padisah ariyor kendine.

okumayan, gelismeyen toplum piskolojisi. 2 satir okusa, arastirsa , osmanli'nin ne oldugunu anlar ve gider anitkabire dua etmeye baslar.
allah'ım sana geliyorum. hadi inşallah yakın zamanda. evet vereceğim evet evet evet!
Hayırcıların dizlerinin bağını titreten, korkudan nereye saldıracaklarını şaşırtan duygudur.

bunlar Gezi olaylarından sonra, referandumda yüzde 80 evet sonucuyla reyisimizin ikinci tokadını yiyecek ve birçoğu ait olduğu haçlı topraklarına geri kaçacaklardır. Savulun bre gafiller!
Osmanlı ülke topraklarını büyütüyodu. neyse tamam susuyorum.
şu sözlükte hiç aklı başında akp li yok. hepsi mi troll olur amk.
tanım; türkiyeyi yıkıp osmanlı diye yeni devlet kurma isteği olan hainlerin yasa dışı hislerini dile getirmesidir.
dikkat edin o diliniz bi yere kaçmasın.
Beyin bedava demişler ama olmayan şeyi bedava olsa da kullanamazsın.
şam ı alıcaz derken adaları kaptırdılar. sevr den kaldıkları yerden devam eder bunlar.