bugün

osmanlı ırkından utanmak ve osmanlı torunu olmaktan utanmaktır.

osmanlı devleti kafa kesen barbar bir toplumdur. bunu destekleyen türkler de maalesef barbardır. aynı zamanda yüce türk milletini zoraki tam müslümanlığa erdirmiştir, buda onların yaptırım yapmadığı yalanını gün yüzüne çıkartır. insanların zorla yerlerini değiştirip gidenlerin gittikleri yerlere yaptırım uygulamasını sağlamaktır.

osmanlı devletinden utanmamak, başarılıymış gibi anlatmak tamamen asimile olmuş arap türklerin işidir. osmanlıdan utanmamak vatan hainliği, ırk hainliğidir.

edit: arap eksiledi.
özellikle ikinci abdülhamitten utanmaktır.
osmanlı devletinden utanmak (bkz: hayasızlıktır)
Türk devleti olarak kurulan, ama daha sonra araplaşan osmanlı devleti'nden utanmaktır.
ilkokul çağlarında beyni yıkanmış, ülkeyi satan padişahları anlatan ders kitaplarını aklından çıkaramayan cahil vatandaş duygusu.
türk soyundan gelmeyenlerin utanmasidir.
ek: barbar, zalim dediğiniz osmanlı ya bir bakın, bir de tasaklarini yaladiginiz bati devletlerine bakın da zulmü, katliamları, barbarligi görün ey soyunu silletini sevdiklerim.
Osmanlı torunu olanları ilgilendiren durum.

şükür ki kanhattı belirsiz oOsmanlı hanedani üyesi değilim. Sırp'tan, rus' tan doğan bir hanedanin tirunuyum diyen kişiler bir zahmet neye atam dediklerini bir araştırsinlar.
kafir ve hainlerin duygusudur. henüz rüşdünü ıspatlamamış, değil dünyaya bölgesine hükmedememiş cumhuriyetinle mi gurur duyacağım. hele laik cumhuriyetin dünyayı titretsin, yedi düvele nam salsın, 600 yıl ayakta kalsın, sonra gurur duyarım senin laik cumhuriyetinle.
bütün imparatorluklardan nefret edrim... yaşasın demokrasi yaşasın özgürlük... ve bekli bir gün sosyalizm!!!
sadece kısa ama öz diyeceğim.
başkalarının ne olduğu beni ilgilendirmiyor.
ben öz be öz türküm ve osmanlı gibi bir geçmişim olduğu için gurur duyuyorum
osmanlı geçmişinden utananlar kendileri bedenen türk olsalar bile manevi olarak asla türk olamayacak kişilerdir.
türklük sadece bedenle şekil almış bir olgu değildir.
ateist bir nihilist olarak saçma bulduğum hadisedir. 600 sene bütün dünya tarafından korkulmuş bir süpergücün bundan ötesi şark sanatını,edebiyatını ve şiirini zirveye taşımış muhteşem bir imparatorluktan utanan kişilerle aynı milletten olmak insanı tiksindirmektedir.
avrupanın, atalarımıza bir zamanlar boyun eğdini düşününce hiç de utanma duygusunu uyandırmıyor bende.
(bkz: çıktığı deliği beğenmeyen yazar) (bkz: çıktığı deliğe tekrar sokulması gereken yazar)
gurur duyduğum şeylerde var. (bkz: istanbulun fethi)
utandığım şeylerde var. (bkz: kardeş katli vaciptir)

ha keza mutlak olarak iyi olmaları beklenemezdi.
evet osmanlı devletinden utanmak gerekir. onlara layık olamadığımız için utanmaktır.
osmanlı devletinin türkleri katliam ettiğini savunmak için önce delil gereklidir.
ha keza diyelim ki osmanlı türkleri asimile etmeye çalıştı ama diyelim ki
mal mısınız oğlum osman türklere saldırırken türklerin elleri armutmu topluyordu
hiç kimse mi tepki göstermedi açın bir tarihe bakın o zaman.

not: oğuz türkü olan bir evlad-ı osmanlıyım.
gerizekalılığın dik alasıdır. neyinden utandın paşam? osmanlı yı al başına taç et demiyoruz hatta utanmaya devam edebilirsin ama böyle gerzek bahanelerin ardına sığınma. istanbul'u fetheden, bazıları kabul etmese de çağ kapatan, çağ açan, Karadeniz'i, Akdeniz'i Türk denizleri yapan, 600 yıl ayakta duran imparatorluktan niye utanılır?
yok efendim bunlar gaymiş. eee sana ne?
yok efendim karıya kıza düşkünlermiş. eee sen bu halinle 2 kuruş bulsan kızlara koşuyorsun adam koca imparartor be alayını dizer sıraya.
evliya gibi padişahların kurduğu ve hüküm sürdüğü osmanlı devleti topraklarında yaşayan ateistlerin gocunması durumudur. utanma falan hikaye, bildiğin zoruna gidiyor. yıllarca dünyanın lideri devlet olarak islâm'ı yayması, bu ateistimsilerin osmanlı'yı sevmeme nedenidir.

bu kadar utanıyorsan ya da bu kadar zoruna gidiyorsa, osmanlı'nın kurduğu bu topraklardan siktir olup gidebilirsin. zor değil.

osmanlı'ya barbar diyen trollerin sanırım bir moğolistan'dan, roma'dan haberi yok. feht ettiği şehirlerde kendilerine karşı koymayanlara adalet ve refahtan başka bir şey sağlamayan osmanlı'nın, farklı olma çabası içindeki ateistimsi ergenlerin ağzına sakız olması üzücü bir durum. ne bileyim, üzülmüyor da değilim bu halinize.
asimile olmuşların,yabancıların köpeği olmaktan hoşlananların utandığı devlettir. ulan osmanlı senden utansın. o çok sevdiğiniz,her haliyle benimseyeceğiniz batı dünyası bile kabul etmiş,osmanlının gelmiş geçmiş en büyük devtlerden biri olduğunu.şimdi diyeceksiniz ki ben büyüklüğüne laf etmedim,barbar olduğundan bahsediyodum. peki bugüne kadar hangi devlet hiç zorluk çıkarmadan toprak kazanmış. avrulalılar bugün bile afrikayı sömürmeye devam ediyo ona da laf etsenize hadi.ondan da hoşnut olmadığınızı dile getirin. ama yok onlar çağdaş biz barbarız.
osmanlı'dan utanan türk kültürün'den ve orta asya'da kurduğumuz devletlerden de utanır. çünkü o çok sevdiğiniz batı medeniyeti orta asya'daki atalarımıza barbar demiştir. diyelim osmanlı kafa kesiyordu kelle uçuruyodu fln. savaş alanında gayet normal değil mi? savaş alanında ne yapsın adam,karşındaki senin askerini öldürüyor.senin elin armut mu toplayacak? o çok sevdiğiniz batı medeniyeti osmanlı'nın zaferler kazandığı dönemlerde cennetten arsa satıyordu. avrupalılar deli diye insanları öldürürken selçuklu ve osmanlı keman tedavisi uyguluyordu. işkence koltuğunu icad eden batılılardır. tabi sizin at gözlükleriniz bunları görmenize izin vermez. batı'da köleler kırbaçtan ölürken. osmanlı'da insanlar köleleriyle aynı sofrada oturuyordu. osmanlı'nın hataları yok muydu? elbette vardı (bkz: kardeş katli) bu avrupa yalakası ateistler bunları görmezler. tutturmuşlar bir osmanlı düşmanlığı böylece giderler.
değil devlet, imparatorluk, muhtarlık dahi yönetemeyecek ergenlerin hezeyanı.
kuyruk acısı mı demeliydim ya da bilemedim şimdi!
lan oğlum sizin değil zaten bizim atalarımız onlar kasmayın.
Geçmişinden utanmaktır.
kendi kendini bogup, asip kesen bir devletle gurur duymak cok isterdim ama olmuyor.
çok da yanlış değildir. kandan hoşlanmaz herkes zira.
Aptallıktır. Soyuna ihanettir. Kanla falan alakası yoktur. Çok sevdiğiniz Atatürk öpücükle mi savaştı?
güncel Önemli Başlıklar