bugün

geçmişte "Cebelibereket sancağı" olarak geçen ve günümüzde adana'dan ayrılan il.
bakırköy'de bulunan ve e5'e kıyısı olan bir mahalle ismi.
Fıstığı lezzetlidir.
Adanalılar osmaniyelilerle bir ilgilerinin olmadığını iddia ederler.
osman'ın dişi versiyonu.
bakırköy'de bulunan bir semt ismi.

(bkz: 94)
Dağlarla çevrili olduğundan yılın 6-7 ayı pok kokusu meşhurdur. Belki de 12 ayı. Her geçtiğimde de gelir mutlaka.

(img:#2280533)
Hakkında kötü şeyler duymak istemediğim şehir. Zaten tedirginim.
Bugün suyun iğrenç koktuğu şehir. Klor yetmedi de bizzat klorak mı katmaya karar verdiniz, anlamıyorum ki.
10 katlı bazı binaların yıkıldığı şehir. Diğer taraftan gökler delinmiş gibi yağmur yağıyor.

Arabam yok. Dışarı çıkamıyorum, yağmurun altında duracak halim yok. Alt katlardaki koridorlarda duvarlar dökülmüş, tuğlalar görünüyor... Kardeşim zaten yanı başımda ağlıyor. Şaşırdım kaldım bu şehirde.
Geçmiş olsun. Rabbim herkesin yardımcısı olsun.
paniğe kapılmadan tedbirli olmaya devam.
paniğe de gerek yok, artçılara karşı da uyanık olalım.
Yine sallandığımız şehir, Allah ım sen koru.
Osmaniye'de ne işin var kız? Malatya'ya gitsene.
Normal sallanması daha 1 ay sürer sallanma dua edelim de hatay- adana depremi geç gelsin.
herkes kendi evini yapar burda yıkılır yıkılmaz onu kendi bilir. azıyla çoğuyla yetinir gün gelir hesabını sormasını da bilir ama kendi kendine yeten türkmen, yörük kafalı halktır öyle devlet bize yardım etsin diye zırlayıp durmaz
Çok kötü sallandı yine. Tam kardeşime hadi çıkalım buradan dedim, tam merdivene gittik o anda sallamaya başladı.

içeri adım atamıyoruz metal plakalar düşüyor tavandan diye. Merdivene zaten gidemiyoruz, kendimi hiç bu kadar sıkışmış hissetmemiştim...
devlet bahçeli'nin memleketi.
batısında ve kuzeybatısında adana, kuzeydoğusunda kahramanmaraş, doğusunda gaziantep güneyinde de hatay bulunan türkiye cumhuriyeti ili.
devlet bahçeli'nin memleketi.
Eskiden (bkz: Adana)nın bir ilçesi, şu anda (bkz: Türkiye)nin 80. ili ve (bkz: Devlet Bahçeli)nin memleketi olan bir ilimiz.
Kahramanmaraş'ın güneybatısında bulunur.

görsel
görsel
bakırköy'de, merter'in karşısında bulunan, e5'e sınırı olan bir mahalle.

(bkz: marmara forum)
inanıyorum ki, Allah ın şükreden, elindeki imkanların kıymetini bilen bir kulunun, ömrü boyunca buraya yolu düşmez.

Şükürsüzlük ettim Allah ım, sen bağışla.