bugün

11 eylül 2011 şemdinli olayları esnasında türkiye ordusu tarafından katledildiği söylenen 14 yaşındaki yavrucak.

hiçbir şey 14 yaşındaki bir çocuğun hayatından daha değerli değildir. kan içmeye devam edin lanet olası faşistler. bu acıyı anlayabilir misiniz?
büyük ihtimal polis, asker yakmak üzre indiği şehirde etkisizleştirilmiş olan kürt çocuğu.
bu benim tahminim tabi. olayla ilgili hiçbir şey bilmiyorum. böyle de olmayabilir. balon almaya gittiği bakkaldan dönerken gösterici sanılıp sert bir darbe almış, ya da yanlış zamanda yanlış yerde olduğu için serseri bir kurşuna hedef olup, pisi pisine ölmüşte olabilir. yani kürtlerin dediği gibi orduda öldürmüş olabilir. her neden ölmüşse münferit bir olaya kurban gitmiş. tc ile savaş savaş deyip duranlar belli. eee savaş bu. adamların canı tehlikede. çocuk kaç ordan, mermi sana gelmesin diye uyaramaz ki çocukları.

ama tüm bunlar; hiçbir şey 14 yaşındaki çocuğun hayatı kjasdlkasdasdasda diye başlayan cümleleri doğurtmaz. benim için değerli örneğin. benim ülkemin toprak bütünlüğü 14 yaşındaki bir kürt çocuğunun aramızda bulunup bulunmamasından daha önemli mesela. ölen herkes için falan da üzülmüyorum, ''siz''ler ne dersiniz ''savaş'' bu. herkes için nasıl üzülelim.

''biziz ve biz değiliz,''

ha sen de belki ölen türklere üzülmüyor hatta seviniyor olabilirsin. gayet normal.
14 yaşında çocuğun ölmesi tabiki de üzücü bir olay. Fakat benim anlamadığım bi nokta var Hakkari de Şırnak da yani PKK nın etkili olduğu illerde polisleri taşlatmak sağa sola taş atıp molotof atıp esnafa zarar vermek için 18 yaşından küçük çocuklar neden kullanılıyor. Eylem yapcaksanız demokratik hakkınız olan eylemi yapmak yerine neden iett lere sivllere esnafın ekmek teknelerine molotof atıyorsunuz. 18 yaşından küçük çocukları doğuda polisin karşısına dikmekle ne elde edinilmeye çalışıyor. Eğer polis vurmazsa istediğimiz gibi taşlar huzursuz ederiz vurursa çocuk öldü diye kara propaganda yaparız hesapları olabilir mi acaba ?
düğün yerınden karakola 5 roket etıldığı saldırnın böyle başladığı söylenıyor doğal olarak kaarşı ateş de düğün yerıne yapılmıştır o sırada çocuk vefat etmıştır bundan doğalı var mı? elbette üzüldük sonuçta bır çocuk ama 14 yaşındakı çocuğun hayatından önemlı şeyler vardır ılerıde doğacak buyuyup 14 yaşına gelecek nıce çocuklar ıçın özgurce ,anne babasını bılıp huzurla yaşayacağı bır vatana ıhtıyaç vardır kı bu mıllet zamanında heer yaştan evladını hatta kadınını bu yolda toprağa vermıştır.
bır de o geberesıce pkklılar Türk ordusu vahşete ımza attı,savaşta olmaz falan fılan dıyor ya onların ta..
bugün Bingöl’den 13.55'te kalkış yapan askeri helikopterin Bitlis Tatvan sınırlarında düşmesi sonucu şehit olan 10 askerden biri olan Elazığ 8. Kolordu Komutanı korgeneral.

--spoiler--
Erbaş tümgeneral rütbesiyle 2016 yılında 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanı olarak görev yapıyordu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis Aytekin Kuru ve Sevda Güngör ile Piyade Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine için Adana’da Sabancı Merkez Camii’ndeki cenaze törenine katılan Osman Erbaş, “Türk askeri katil olmaz. Katil Türk askeri değildir. Onlar Türk askeri değil katiller” diyerek bağırmıştı. Şehit ailelerine sarılıp “Ağlamayın” diyerek teselli eden Erbaş, “Türk askeri vatandaşını öldürmez vatandaşına kurşun sıkmaz” demişti. Erbaş’ın, 3 şehidin ailesine sarılıp teselli etmesi sırasında duygulu anlar yaşanmıştı.
https://www.sozcu.com.tr/...sinda-sehit-oldu-6295389/
--spoiler--
Masonlar bugün helikopterini düşürerek şehit ettikleri Korgeneral Osman Erbaş Paşa’yı kara listelerine aldıklarını daha 2 ay önce böyle itiraf etmişler

görsel