bugün

öncelikle ;
(bkz: başlık parsellemek)
efendim önümüz ramazan malum haşema , türban haberleri yapmaktan sıkılan bir kısım medya muhabirlerinin imdadına sular seller gibi yetişecek haberdir . tahminen ramazan aynın 4. veya 5. günü çıkması muhtemeldir . akabinde ise lüks iftar sofraları haberi gelecektir . ilgiyle bekliyoruz .
(bkz: oruç ben seni tutmayayım işin vardır)
"demokratik" ülke olduğundandır.
grup olalım grup
ben hudut sen haydut
gizli gizli gelme
*
gurup olduklarına pişman olan gençlerdir.

gurubun afakkını tartaklamışsa çelik zırhlı duvar, benim ilhan dolu, döşüm gibi ferhat göçerim var.
yobazların işidir.size ne kimin oruç tutup tutmadığından.her koyun kendi bacağından asılır.
açlıktan kırılan insanların karşısında "haha bak ben nasıl yiyorum" diye reklam yapıp dolaşacak insanın başına gelecek normal davranıştır. aklı ve başkalarına saygısı olan insan gizlice yer içer.

sen kenya'da açlıktan ölen insanların arasına elinde hamburgerle dal bakalım ne olacak. salak salak ortalıkta milletin arayıp bulamadığı şeylerle dolaşırsan kimse senin güvenliğini sağlayamaz.
empati nedir bilmeyen bir grub gençtir bunlar. ''11 ay içtiniz 1 ay müslüman mı oldunuz len? doldur boşları kankut'' diye etiket olursan barkod numaranı kazırlar üstüne. kazımakta haklılar mı? tam olarak 'evet' veya 'hayır' demek yanlış olur kanımca. evinde efendi gibi yiyip, içtikten sonra kimsenin lak lak yapma şansıda olmaz.
hoşgörü ve güzellikler dininde olmaması gerekendir. ayrıca laik ve demokrat ülkede de olmaması gerekendir. olması durumu ise düşündürücüdür.