entry'ler (30)

inci sözlük

an itibari ile babasayfa.com'un tacizine uğruyorlar.

baba sözlük

babasayfa.com yazarları stresini burada atıyor herhalde. bazen öyle muhabbetler dönüyor ki şaşırmamak ne mümkün.

baba sözlük

kafayı yedikleri aşikar. eğlenceli ama, gülüyorum.

hayko cepkin

önceleri ekranlarda gördüğüm vakit ''hay ko'yayım'' diye çat diye kanalı değiştiriyordum. rock, metal yaptığı müzik her ne tarzsa ben keyif alamadığımdan olsa gerek. sonra sonra müziğinden öte kişiliğine bakayım diye inceleme altına aldım. hani saatlerce muhabbet etsen sıkılmazsın, argoysa argo, jargonsa jargon tam kafa dengiymiş. benim bu adamın bir şarkısını az da olsa sevmem lazım diye düşünüp başladım dinlemeye. olmadı..olmadı..zorlasamda kanıma grmiyordu. ta ki ölüyorum şarkısını dinleyene kadar. evet o işte, buldum. klibi olsun şarkısı olsun on numara beş yıldızlıdır. ön yargıları yıkmak lazım değil mi beynamaz.

conmech

Hani bir aralar youtube'yi kasıp kavuran ercük vardı hatırladın mı? Evet o asosyalden bahsediyorum. Bu da bir nevi ercük işte, tek farkı yaptığı saçmalıklara mizah sıfatı yakıştırması. Unutmadan bir de uludağ sözlük ve yazarlarına mesajı var tonton abimizin.

http://www.youtube.com/watch?v=Q-wr4VWwg1o

nickimisinekleryedi

yemez olaydım diye ahlar çektiğim, cennetten el salladığım yazar.

oruç tutmadığı için tartaklanan bir grup genç

empati nedir bilmeyen bir grub gençtir bunlar. ''11 ay içtiniz 1 ay müslüman mı oldunuz len? doldur boşları kankut'' diye etiket olursan barkod numaranı kazırlar üstüne. kazımakta haklılar mı? tam olarak 'evet' veya 'hayır' demek yanlış olur kanımca. evinde efendi gibi yiyip, içtikten sonra kimsenin lak lak yapma şansıda olmaz.

findik lahmacun

sıcak kumlardan serin sulara atlamak gibi, can gibi, kan gibi yazar.

elinde sigara paketi ve cüzdanla dolaşan erkek

sigara, cüzdan varsa iyi model bir telefon üst üste koyulup gezinen erkektir. verdiği mesaj ''çok çaçayım olum şu üçlüye baksana sen'' olması muhtemeldir.

kıçına geçirdiği pantolonun ceplerinden henüz haberdar değil herhalde. ''iz yapıyor, kötü gözüküyor'' gibi bahaneler üretirler genellikle. çok cicili bicili çantalar var be, karizma peşinde ne yapacağını şaşırmış abim, onları kullansan olmaz mı?

senden çok ben rahatsız oluyorum. otobüs direklerine bile onları elinden ayırmayıp tutuyorsun. modası da geçmiyor bu tarzın, çok iticisiniz olum yapmayın bunu.

beklenen istanbul depremi

en ufak sallatında gündeme gelen konu. şiddetli bir osuruk sonrası akşama ana haberlerde ki başlıklar belli; ''prof. hamdi azyemiş, olası istanbul depremini anlatıyor'' biz de yedik.

insanların içine korku, endişe düşürmeye bayılıyoruz. hayır insanlar da bekliyor aslında böyle birşey. şu an herkes elinde deprem çantası çayıra çimene malak gibi yayılıp ''hanım hava güzel, esiyor çocuklar uyusunda bir sallatında biz yapalım'' diye sayıklaması içten bile değil. fanteziye düşkün bir milletiz.

abdullah öcalan

pkk yandaşlarının ölümünü beklediği insan. aslında ölümü sonrası bahane olarak yakıp yıksalarda içten içe sevinç dolacak bedenleri. şu an içerde ve onlara yön veremiyor. aynı zamanda yaş olarak, beyin olarak yaşlandığı için yeni liderlerini bekliyorlar. öcalan'ın ölümü hem onlara maşa, hem de sevinç kaynağı olacak.

kukla hazır bekliyor oynatıcısını.

nihat kahveci transferine sevinen beşiktaşlılar

sahaya uzanıpta o meşhur hareketini özleyen, kendi çocuğunu özleyen, eskiyi özleyen, özlem duyan beşiktaşlıdır. yoksa nihat'ın kendine çok çok bir şey kattığı yok. şu an pascal nouma dönse, ilhan mansız dönse yine aynı sevgi, çoşku olacaktır, dedikya beşiktaşlılık diye.

okey

101'i var, 51'i var, düz okeyi var, yandan çarklısı var, diyarbakır okeyi var, var da var.. taşların ıstakada 'çat çut' etmesi olmasa hiç bir boka yaramayan oyundur kanımca. şansya 4.'de hiç bulunmaz.

tövbekarlar yarışıyor

ödüllere bakıldığı zaman yarışmayı ateist tamamlayan kişiye ödül yok. hmmm pek garip, insanın ''ulan yine milleti kandırıyor şerefsizler'' diyesi geliyor, doğru da.. evlenme, müzik, yemek ve ismini sayamadığımız milyon tane oyundan sonra sıra dine geldi, hayırlısı. hadi bakalım ya bu işte ''ateistler böyle insanlardır'' mesajı verilmek isteniyor, ya da ''islam doğru yoldur, bakın yolunu buldular'' mesajı verilmek isteniyor. bana kalırsa ''sıcak para çok tatlı, yolumuzu bulduk'' mesajı veriliyor. izleyelim görelim uğurcum.

babasayfa com

kaliteli yazarların da aralarında bulunduğu mecra. foruma direk üyelik olduğu için olayı kavrayamayan insanlar dolu ama zamanla eleniyor. insanlara sağladığı özgür bir ortamın tadını çıkarmak, varsa az da olsa stres atmak için bire bir.

ajdar anık

türk insanının nelerden etkileneceğini, neleri yücelteceğini çok iyi bilen zeki insan. yoksa bu kadar öne çıkıp sesini duyuramazdı. mustafa topaloğlu' dan hiç bir farkı yok aslında, sadece biraz daha oynak. ajdar'ın türk milletine yaptığını bakın ne güzel söylemiş zamanında büyük üstad;

"insanoğlu gariptir ağır laf kaldırmaz, ibne dersin kızar, sikersin aldırmaz".

hemoroid

hani beddua edecek olursanız ''kıçında basur çıksın emi'' diye edin, tutarsa babalara geldiği kesin. dişi ve erkek olarak 2'ye ayrılıyor. zamanla derece derece artış sağladığı gibi aynı oranda düşüşe geçebiliyor. asit, acı ve ekşi..işte baş düşmanlar.

halk arasında utana sıkıla dile getirilse bile %60'a yakın bir grup bu hastalık içerisindedir. kimi çok ufak olduğu için fark etmez, kimisi kanamalı ve sancılı boşaltım yaşar. çok kısa ve başarılı bir operasyon ile kurtulmak mümkün.

güneydoğulu çocuk

diğer çocuklardan farksızdır. top peşinde koşmayı, zıplamayı, hoplamayı seven bir çocuk. duyduğu silah seslerinin 'neden' olduğunu bile anlamayacak kadar saftır beyni ve yüreği. çokcuktur işte, dünyayı pespembe gören.

mustafa kemal atatürk

ilkokul yıllarında o sadece kahraman, sorgulanmaz sadece sevilir. ileri dönemler de kimileri daha bir aşk ile tutulur, kimileri yaptığı devrimleri, reformları kendince uygunsuz görür.

''batı özentisi'' diye yaftalansa bile şuan onlar bile büyük bir özlemle arıyorlar. insanların 'insan'' olduğunu, özgür olduğunu hatırlatmış, koskoca bir milletin silkelenmesini sağlamış ulu türk. toprağın bol olsun atam, şimdi gani gani satılıyor buralar.

sigarayı ille de kibrit ile yakmak

ayrı bir orgazm duyulur. sigara yakılır ve hala yanmakta olan kibrite ilk çekilen duman üflenir ''puffff''. veyahut ince bilek hareketleri ile kibrit söndürülür. sadece bu anı yaşamak için, anti çakmak modun da insanlar vardır.