bugün

https://twitter.com/ismai.../1140934585854963712?s=21

Açıklaması.
yani bir komplo buluşması mıdır?
az önce akp sözcüsü müdür nedir kimdir bilmediğim bir adamın şu yorumuna çok güldüm: yayın öncesi görüşmesi ahlaki bir sorundur. dedi. siz kim ahlak kim?
binaliylede görüşmüş burdaki sorun ne.
Bu yaygarayı koparanlara;

binali yıldırım'ın, ismail küçükkaya'nın moderatörlüğünü beğendiğini ve bir anormallik görmediğini söylemesini hatırlatarak göt etme fırsatı verdikleri için kendilere şükranlarımı sunuyorum.
zaten en başından beri hükümetin muhalif sunucu istemesi mantıklı gelmiyordu. demek bundanmış.
Canlı yayın stresini hafifletmek amacıyla sevişmişler sanki. Muhahahaha.
içinizin bozuk olduğu her şeye bir şey bulmaya çalışmanızdan belli.
Yahu bu ismail Küçükkaya denen adam çok tehlikeli.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde Muharrem ince'nin ''Adam kazandı'' mesajını yayınlayarak çok zarar vermişti.
Şimdi de imamoğlu nun oteline giderek verdi aynı zararı.
Uzak tutun artık şu adamı etrafınızdan.
Dün Yıldırım Çarptı, Yıldırım ezdi geçti, Yıldırım harikaydı, Yıldırım fark yarattı derken bugün ne oldu da soruları vermişler diye yaygara koparıyorsunuz anlamadım. E hani adayınız bombaydı, çarpıp geçmişti, yıkıp viran eylemişti? Başka kapıya anacım başka kapıya.
(bkz: otelde gizli buluşma seçimleri iptal nedenidir)
binali yıldırım'ın komplo yaptığı olay.

ismail küçükkaya defalarca her iki adayla da çerçeveyi konuşacağım dedi. imamoğlu'yla görüştü. yıldırım'la görüşemedi çünkü yıldırım telefon yeterli dedi. çünkü sonrasında benimle yüzyüze görüşmedi diyecekti, planı buydu. nitekim planını devreye soktu. millet yer mi? tabi ki yemez.
Alo Fatih olayı akla gelirse...

Neyse, her iki aday ile yapılan görüşme (yıldırım ile telefonda, imamoğlu ile yüz yüze) neden sorun oluyor?

Evlenmeden önce gelinin yüzünü görmek uğursuzluk getirir diyen Katolik damat gibi olmayın.

Bu çatışma ortamında gerilim içinde seçmen olan ve ufak bir kıvılcım bile istenmeyen olaylara gebe olacak durumda, iptal edilen seçim atmosferinde, sunucunun adaylar ile buluşup konuşması yaşanacak bir tartışma ortaya çıkacak çatışmayı engellemek amacıyla, üstelik diğer adayların yok sayılması gibi utanç verici durumu görmeyip eleştiri yapılması bazıları için iki yüzlülük olur.

Olağan üstü durumlarda, antidemokratik bir ortamda bunu tartışmak birileri açısından iyi niyetli olmamak ile açıklanabilir.

Üstelik Ekrem imamoğlu ile Küçükkaya buluşması görüntüleri kim tarafından elde edilmiş?
En önemli ve asıl tartışılması gereken budur.

Görüntüleri elde etme özel hayatın gizliliği ilkesine göre suçtur.

Orada bir silah veya uyuşturucu ya da kadın mı pazarlanıyor?
Bir terör olayı mı planlanıyor?
Devleti yıkma planı mı yapılıyor?
Bir cinayet mi işleniyor?
Bir soygun yolsuzluk rüşvet mi var orada?
Böyle bir suç varsa ve dava konusu gereği davaya bakan mahkeme heyeti (hukuk güvenlik yetkilileri) izni ile görüntüler alınır yayınlanır, haber kanallarına servis edilir.

Yok orada bir suç işleniyor değil ise, bir haber programı yapımcısı mülakat da bulunacağı insan ile görüşme amacıyla oraya gelmiş ise ve diğer adayla da telefon ile görüşmüş tartışma programı içeriği süre format açısından her iki adayla son istişareler için ise bu görüntüleri almaya kimse yetkin değildir.

Herkese açık olan bir mekanda sıradan biri veya gazeteci haberci görüntüleri alamaz.
Hele ki istanbul'un en lüks popüler oteli olup siyasetçi sanatçı iş adamı kamu yöneticileri gibi vip kişilerin aileleri veya sevgilileri ile gittiği uğrak yeri olan otelin kamera kayıtlarının alınması basına servis edilmesi yukarıda bahsedilen suç unsurları yoksa, el de bir mahkeme kararı yoksa Düşünülemez imkansız bir şeydir.

Bu görüntüleri kim almış, nasıl almış?
imamoğlu: 75 000 burs verecem.

yıldırım; onu bende dusundum ama chp belediyelerin burs vermesiniiptal ettirdi. nasil verecek burs 75000 kisiye bilemiyorum.
--spoiler--
programdan zerre şikayetimiz yok, ortaya çıkmasaydı kimsenin umrunda olmazdı.
--spoiler--

gerçekten mi?
o zaman binali ve spoiler neden ağlıyor?

https://twitter.com/avuka...tatus/1141011978506375176

not: dedim ya yatacak yeriniz yok. kumpasçılar...
öküz altında buzağı arayan, herşeyi seçim propagandası yapan akp zihniyetinin ürünüdür. sikali yıldırımla da telefonda görüşmüş sonuçta görüşmüş, bu neyin lagalugası. valla ben oturumda sanki binaliye daha yakın hissettim küçükkayayı haberiniz ola.
ismail in program sonrasında nasildim iyimiydim demesinde bir ibnelik vardi zaten..
moderatörü kim seçti: binali

moderatörün Adaylarla yüz yüze görüşmesini kim istedi:binali

Telefonda konuşmamız yeterli deyip görüşmeyen kim: binali

Diğer adayla yüz yüze görüştüğü için ortalığı birbirine kim kattı: binali

ortak yayında kumpas atamayınca, bulduğunuz kumpas bu mu?

çirkefleşme de sınır tanımayan zihniyet; yatacak yeriniz yok.
gerizekalıya anlatır gibi anlatıyorum. mesele yayın sırasında bir anormallik olmaması değil, mesele ismail'in ekrem'e soruları çok önceden veriyor olması ve ekrem imamoğlu'nun sorulara çalışıp her soruya belge sunması.

binali yıldırım'ın hazırlıksız yakalanıp her soruyu profesyonelce cevaplaması, hazırlıklı gelen ekrem'e göre fevkaladeydi.
yahu şu soruya cevap versinler benim için yeter. madem masumane ve tarafsız bir buluşma, neden nagihan haber yapana kadar kimsenin sesi çıkmadı, neden gizlendi, neden otel odasında yapıldı?
Hani by ezip geçmişti? Başkamışsınız yine ağlamalara?
Programda imamoğlu'na torpil yapmadı, sıradışı bir şey olmadı bu neyin tatavası hâlâ iftiracı tayfa?
görsel
evet.
ismailin yeni "adam kazandı" vakasıdır.
karısını dövüp medyada haber yapılmama karşılığında imama kurması beklenen tuzaklardan biridir.
imamı ara. program öncesi formatı tartışalım de. sonra da "onlar beni çağırdığı"'ya yat. "valla bilerek yapmadım." inandırıcılığı kazanmak için de "binali'ye de haber verip görüşmek istedim. o istemedi. sorun yok diye beni kandırdı." de.
valla özdilden 2500 liraya kitap alan muhalif kesimin safları bunu da yer.
biz yemiyoruz.
ama ismoda suç yok. suç hala akıllanmayan chp'de.
yapılacak seçimlerin de iptal nedenidir. 3. seçim çalışmaları başlasındır.
şaşırdık mı? hayır zaten herkesçe bilinen bir şey miydi? evet Chp'liler hariç evet onlar hariç herkes biliyordu aslında onlarda biliyordu da görmezden geliyordu.
yahu adam daha başkan olduğu ilk gün 15 milyonun verilerini kopyalamış, sorularımı almayacak?

evet.