bugün

Yüksek sesle müzik dinlemek
Piçine sahip çıkmamak
Sabahın köründe tadilat yapmak.
Gecenin köründe son ses müzik dinler uyarmaya gidince üstüne yürür. Taşınıp başka bir yere gittiğimiz zaman kendisine bir kimyageri kızdırmamanın ne demek olduğunu öğrenecek. Hidrojen sülfür gücü...
çok meraklıdır.
aşırı meraklı olması ve size bakarak dedikodu olması.

her halta karışması.

şımarık, bas bas bağıran bir çocuğa ya da toruna sahip olması. evet susturmaması onun hıyarlığıdır.

sizinle kavga etmek için saçma bahaneler araması.

bir eşyayı ödünç alıp geri getirmemesi.

sürekli angarya işler çıkartması.

hayvanlara gıcık olması.

formula 1 yarışındaymış gibi araba sürmesi.

bağıra bağıra konuşması veya gülmesi. vs.
Yüksek sesle müzik dinlerim. Hoparlöre bağlarım kahvaltı hazırlarken, duştayken, temizlik yaparken, hazırlanırken dinlerim. Karşımda anaokulu var akşama kadar çocuk müziği, öğretmenlerin yüksek sesi, çocukların çığırması ek olarak mahallenin çocuklarının sesi beni çıldırtıyor. Üstelik sabah diğer apartmandaki insanların alarm seslerini uyanıyorum. Çok hassas bir uykum vardır uyandım mı zor uyuyorum. Yazın sabah 5-6 da uyanıp uyuyamadığımdan çok yürüyüşe çıkarım. Sonra sabah birisi 5-6 kere öğüte öğüte balgam atıyor bir part da orda uyanıyorum. Geceleri bir boğa var apartmanda hönküre hönküre horluyor. Havasızlık beni uyandırdığından camımı açık bırakıyorum. Milletin horlamasına uyanıp küfür ede ede camı kapatım tekrar uyumaya çalışıyorum. Gün içinde yukarıki kadınlar sürekli çocuklarına bağırıyorlar. Bir ara boşanmış bir adam üst sokaktaki siteden bir manita atıyordu eve günde 2 kere sevişme seslerine maruz kalıyorduk. Sonra apartman sakinleri yeter artık dedi ve olay çıktı. Adam taşındı burdan. Kadın orgazm taklidi yapıyordu artık bunu ayırt edebiliyorduk. .camı da kapatmıyorlardı bütün apartman duyuyorduk. Daha sonra tam bitişiğimizde otel var arada kavga sesleri geliyor. Senede bir adam vuruyorlar. 2 kere vurdular uyuşturucu muhabbetinden. Ben tüm bu kaos içinde kitap okunaya, ders çalışmaya ve spor yapmaya çalışıyorum.

Spor yaparken aşağıdakilere çok ses geliyor mu yoksa odayı değiştireyim diye soruyorum. Müziğin çok rahatsız edip etmediğimi de öyle.
gecenin bir vakti pat pat pat diye yürüme sesleri duyabilirsiniz.
balkondan arabanın üstüne yanan sigara atan arabayı çizen kapısını güm diye açıp arabada göçükler oluşturan. çöpünü gündüz gözü kapımızın önüne yığan halbuki giderken atsa çöp kutusuna eline yapışacak olması. evin kapısına tüküren yemek artığı atan.

eşiyle kavga edip duvarlara vurup yöneticiye bizim yaptığımızı söyleyip iftira atan. tuvaletin tavanında nemlenme olduğu halde usta çağırdım yaptırdım kurusun diye oyalayıp sonra usta bulamıyor diye aylarca oyalaması. istisnasız pazar akşam demeden birşeyler çakılma çekiç sesi. semaver yakıp yıkanan elbiseleri kokutması eve duman dolması ve daha sayamadıklarım.

komşularımızın annelerine hakaret edemem ama medeniyetten nasibini alamamış okumanın sadece diploma sahibi yaptığının kanıtı bence.
Balkondaki sofra silkelemek. Silkelemek dediysem de benim balkona nerdeyse yarım ekmek düştüğü bile oldu işte gerisini siz hesap edin. Amk karısıyla kavgada edemezsin.
Sabahın köründe bağırarak konuşmak. işten geç geliyorum kardeşim senin gibi 8 5 çe değiliz. Bigün skicem belalarını o olacak.
Evinde fil besleyen birine komşu olsam daha az ses gelir, ve geçenlerde bana ses yaptığımı söyledi. Sizden fırsat buldukça ben de yapıyorum deyip gevrek gevrek güldüm geçtim.
Annesinin eve sabahın erken saatlerinde dönmesi.

Eve çeşit çeşit insanın girip çıkması.

Tuz, kahve, karbonat türevi ihtiyaçları sizden ödünç alırken kaş-göz ile mesaj vermesi.

Misafirliğe gittiğinizde evin hanımının sizle yakın temas kurması.

Oha fantazim mi var acaba böyle? Baya düşünmüşüm konuyu
oturma odası veya salon olarak yatak odanızın üst kısmındaki odayı tercih etmeleri.

özellikle de küçük çocukları varsa pazar gecesi gelen misafirlerin gürültüsünden saat üçte yatakta küfür ederek dönmek ruhen aşırı yoruyor.
ismi Nezir olur.
daire kapısını her eve giriş çıkışta (günde en az 50) öyle bir kapatır ki sen üst katta hoplarsın.
sabah 6 da kalkacağından erkenden (11-12 gibi) yatağa girersin ama alt kattaki o.ç.larının gürültüsünden uyuyamazsın.
çöpleri tüm daireler akşamdan atar ki sabah toplansın ama o.ç. komşu (alt komşu) çöpü öğlen sıcağında bırakır kapı önüne ki börtü böcek sinek üreyip çoğalsın.
akan balkonu her gün yıkamak.
(bkz: karpuz komşu)