bugün

günümüz 33 yaş kadınına epey bişeyler öğretmiştir.

o bir fenomendir.
ona buna veren afişte.
Karakterin tutmasında cast seçiminin önemini gösteriyor. Süleyman Çakır karakterinin tutması da böyle.

Mesela Eyşan karakterini Eyşan'ın veremli kız kardeşi oynasaydı bu kadar efsane olmazdı. Çünkü Cansu Dere normalde bile soğuk ve tekinsiz duruşu olan bir kadın.
görsel
selma eyşan'dan daha sağlam orospuydu tartışmasız.
Eyşanın böyle olmak için özel durumları vardı, babası sağlam şerefsizdi, annesi intihar ettiğinden travmatik bir gençlik geçirmişti, kardeşi bahar için tedavi parası şarttı.
Selma ise hem evli bir adamı ayarttı hem de onun ek yakın arkadaşını ve ikisini birbirine düşman etti.
Selma eyşan'dan daha orospuydu evet. Hem evli bir adamı ayarttı hem de onun ek yakın arkadaşını. Her ikisiyle de birlikte oldu ve aralarını açtı.
Akla geldikçe sövdürür. Evet.
Şimdi düşünüyorum da eyşan az bile yapmış. Erkekler sever böyle kadınları. Hanımlar Siz de ne yapsanız kardır bu erkeklere. Sevgiden şefkatten anlamazlar, süründürdükçe daha değerli oluyorsunuz.

Bakın dizinin sonunda ömer eyşan'ı affetti çünkü o kadar aşıktı ki yaptıklarını bile görmezden geldi. Eğer eyşan salaklık yapıp ömer'e sevgi gösterilerinde bulunan fedakar pısırık biri olsaydı bu kadar sevilmeyecekti.
Ulan eski sevgilime nasıl benziyor, her bakmaya aklıma geliyor.
eysanlar ölmez aga sadece şekil değiştirir

görsel
Gece gece yine rahmet istedi. Nerden düştüm ben bu ezel'e tekrardan, bu kadın benim yaramı deşip hatırlamamam gereken şeyleri hatırlatıyor.
Kim ne derse desin orospudur eyşan!
lan yine aklıma geldi.
sen ne biçim kadınmışsın be eyşan.
Madamın dibidir severiz evet.
Ramiz dayının manitası Selma kadar olmasa da fenadır. Evet.
Herkesin gönlünde vardır bir eyşan, hayatını sikeyim orospu eyşan.
zannımca bir skyler white değildir.
Kadın denilen canlının en şeffaf halidir.
Gece gece günah kasmama sebep olan karakter.
istemsizce telaffuz ettirip günaha sokan ve gereksiz gerginlik yaratan tamlama. haftada bir aklıma geliyor.
Eyşanlar ölsün, ruhsarlar ölmesin!
Bir adamın hayatını yiyen vampir. Evet.
Skyler white'in esin aldığı kişilik, ya da bu skyler'dan esinlenmiştir.
evet arkadaslar gecte olsa ben de orospu eysan diyebildigim icin mutluyum. allahsiz kari ya.
Nastenka'nın Türk versiyonudur.
görsel

görsel