bugün

ikinize ikimiz bayram etsin rikimiz diyip yarmıştır.*
kendisi bir efsanedir...
"iki takım da iyice durdu, sanki sahura kalkacaklar. O da ne! Hasan kalktı, ama durdu." (Galatasaray - Akçaabat Sebatspor maçı, Orhan Ayhan
-evet sayın seyirciler yunanlı yerdew acı içinde kıvarnıyor super super inşallah sakatlığı ciddidir.
+ama orhan abi bu organizasyon benim o da sporcum.
-haaa pardon fatihcim
-evet simdi bir sol serkan dan yunanlı yine yerde inşallah bu sefer hastanelik olur.

(bkz: kickbox) (bkz: show tv) (bkz: a1)
wipe out izlenmesinin sebebidir. böyle mi güzel yorumlanır efendim.
wipeout adlı yarışmada bizi her hafta yaran abimiz. Yaşına rağmen hala heyecanla anlatıyor. işine saygı göstermek bu olsa gerek.
kendine has bir anlatış biçimi olan spikerdir.

"işte karaciğer, bakın ben demiştim karaciğerine yerse o yumruğu çöker kalır demiştim, bakın nasıl kendinden geçti... "
"evet sayın seyirciler adamı taa venezuelladan boşuna getirmezler"
"evet yine eldiven içi vuruyor sayın seyirciler defalarca söyledim bir etkisi yok bu vuruşların"
"çenesi çok güçlü bir boksör"
"amerikan boksunun güzelliği de burda işte aparkatlar var"
"kızılderili çok temiz dövüşüyor"
futbol maçlarını radyodan anlatırken başlangıçta ve bitişte her zaman bu sözler duyulur,klişeleşmiştir.
- stadından selamlar sevgiler karşınızda orhan ayhan...
- bendeniz orhan ayhan huzurlarınızdan saygılarla ayrılıyorum...
boks maclarinin tartismasiz en iyi spikeri ve yorumcusu. yorumlari bizi bizden alir, ozellikle musluman veye turk boksorlerle yabanci boksorlerin maclarinda.
"fransiz boksor yamuldu, hehehehe, iste boyle aslanim gecir bir tane daha, umugunu sik, cigerini sok gavurun."
(bkz: karaciger yoklamasi)
1938 doğumluymuş, wipeout denen programda da olayları bu adam anlatıyor ve çok başarılı ve komik, daha çok boks maçları anlatıyormuş ama boks maçları izlemediğimden demek tanımıyormuşum, acaip olan 71 yaşındaki bir adama göre çok genç bir sesi var.
küçüklüğümde maçları trt radyo 1'de dinlerken beşiktaş maçlarını genelde o anlatırdı. maçı izlemesem de öyle bir tasvir ederdi ki her şeyi gözümün önünde cine 5 canlanırdı.
yüzü şaşı bak şaşır yöntemiyle incelendiğinde ansızın hannibal lecter'a dönüşen sadist. bunda "düşür o böbreği" söyleminin ne kadar etkisi vardır bilemiyorum.
(bkz: efsane)
"evet sayın seyirciler, ben bu maçı anlatırken, organlarım, uzuvlarım adeta tren yapıyor." cümlesinin sahibi, boks izlerken adamı gülmekten öldüren spiker.
soru sorduran adam.

ben soruyorum mesela, sunumu ile wipeout denen lunapark aksiyonunu bile seyrettiren pardon dinlettiren bu adam, bu spiker yokluğunda neden maç sunmazda, bizler ilker yasin'lere, emre tilev'lere mahkum oluruz?

neden sözlükçüğüm ha?