1. 1.
  bir çoğumuzun belki gayret ettiği yapmak istediği şeydir. orgazmın ilk adımlarını tüm vücudunuzda hissetiğinizde evet tam manasıyla hazza ulaşacağınız o anın hiç bitmemesini istemekle eşdeğerdir.
  ahmet altan'ın tehlikeli masallarında anlattığı gibi hazza ulaşmak için uğraşmak uğraşmak. ilk seferinde cahilliğin de etkisiyle ona sahip olamadan hemen kaybetmek.

  kişi bu hatayı taa ki ikinci ilişkiye girene kadar anlayamayabilir. ikinci birleşmede orgazmın ufak ufak adımlarını hissettiğinde (ki bu adımları dahi hissetmek istemezsiniz bazen) tedirgin olur. hazzı yakalamanın sevinci elinden kaçırmamak istemenin tedirginliği karışır düşüncelere.
  seks kişisel bir obje değil, iki kişinin ortak paylaşımı ancak partneri anlamak empati kurmak maalesef herkesin yapabildiği bir şey değil.
  işte tam bu nokta da hazzı ertelemek aslında ertelemekten kastım hazzın geldiğini anlayıp onu elde etmektir. ondan en yüksek verimi almak.

  insanoğlu diğer hayvanlardan beyni sayesinde farklı bir varlık olmuştur. ama insanoğlunun hayvanlara en yakın olduğu nokta maalesef seks ve yemektir. yemek yani beslenme konusunda kendini düşünce yeteneğinle beraber dizginleyebilmek de herkesin yapabildiği bir şey değil. keşke herkes yapabilse.

  ama anlatmak istediğim şey ise kişinin kendini orgazm öncesi düşünce yoluyla hayvanlıktan çıkıp hazzı ertelemek hazzı elde edip hazdan maksimum zevk almak ve süresini uzatmaktır.

  son olarak becerilebilirse süperdir.
  2 ... bodrumtorbası
 2. 2.
  bir çok kadında bu ay da olamadık neyse artık belki bir dahaki aya şeklinde cereyan eden hadise. erkek bünyedeki içinse, olsa ya cep telefonlarındaki gibi alarmı ertele seçeneği basınca tuşa beş dakika sonra tekrar titrese.
  4 ... nobetci baykus
 3. 3.
  gayet mümkün bir hadisedir, tam patlayacağı anda çekersin, birkaç saniye bekler sonra yine devam edersin, irade ve tecrübe gerektirir, sevişirken başka şeyler düşünmek gibi saçma bir yola başvurmak akıl işi değildir, lan başka şeyler düşüneceksen, niye sevişiyorsun salak? git mastürbasyon yap. neyse konu dağıldı, ne diyorduk? heh... tam o an çekeceksin 10 sn sonra * devam edeceksin, tabi bu 10 sn içersinde de, öp, dokun, ne bileyim, odun gibi durma.
  8 -1 ... saipsiz
 4. 4.
  gece gece sol frame farklı bir yöntemle dahil olmuştur.*
  (bkz: hayalardan tutup cami saydırmak)
  3 ... nobetci baykus
 5. 5.
  testislerin alt kısmında bulunan kasların zaman zaman çalıştırılmasıyla kolayca başarılabilirmiş. şimdi bu kas nasıl çalışacak? örneğin; işerken idrarı durdurup tekrar devam ettirebilmeni sağlayan bu kasmış. eğer bu egzersizi bir süre tekrarlarsan erteleyebiliyormuşsun.
  2 ... kuru pilav
 6. 6.
  5 dakika normal, 5 yıl ise uzundur.
  2 -1 ... david addison
 7. 7.
  gerekli çaba ve eğitim sonucunda mümkün olabilecek durumdur, vücuda ne zaman orgazma geçeceğini öğretmektir. sorunun temeli ergenlik çağında fazla masturbasyon yapma ve düzensiz cinsel ilişkiler sonucu vücudun boşalmaya odaklanmasıdır.
  ... no emo no cry
 8. 8.
  seksi bürokratik bir şekilde yapılarak gerçekleştirilebilir.

  (bkz: bürokratik seks)
  2 ... guzunamca
 9. 9.
  Karşıdakini tatmin etmek için yapılan, uzmanlık hakimiyet gerektiren eylem.
  ... zayi
 10. 10.
  mastürbasyonla egzersizler yapılıp cinsel birleşim esnasında iki taraf için de optimal fayda sağlanır.
  ... gezenadam