bugün

Gerçekten ilginç bir tür.düşünsenize balık ilk başta cinsiyetsiz doğuyor,daha sonra dişiye dönüyor.daha sonra erkek oluyor ve ölene dek o şekilde yaşıyor.
Beni etkileyen yazar. Uzulmemesi gereken adamlardan. Humanist degilimdir ama bu yazari sevdim.
(bkz: yaran karikatürler) başlığı ile kıyasıya yarış yaptığımız yazar. şampiyon belli ikinci kim. * ayrıca sözlük badim. hatta bi ara kelimelik badim. * *
Kıyamam, hasta olmuş.

"Bir kap çorbayla kapını çalayım mı" dedim.
"Sakın, başından aşağı boşaltırım" dedi.

Kırdım kıçımı oturdum bende.
Edit: giçmiş ilsin işkim.
Kıskanç alfa erkeği, aynı zamanda şahane kaslarıyla biskolata erkeği.

En nihayetinde erkek yani.

Edit: iş bu entryden sonra diğer yazarlarla olan bütün münasebetimi kesip, kendimi kendisine yamadım ay adadım.

Ve tanım: çay teklifini kabul ettiğim, paravan açıldıktan sonra locada oturacağım yazar.
Evlilik teklifi ettiğim yazar.

Kabul etmedi tabii. Ben de ortada kaldığımla kaldım.

Duygularımla oynadın,kötü kalpli kişi. (gülücük)
eskisehir aquaparkinda gorup hayran kaldigim, bana kalirsa dunyadaki en asil duruslu balik...
çocuğuda özel mesajla yapın, ne günlere kaldık mk.

bir yazar.
sağlam bir yazardır..
Muğla'da ünlü bir balık restoranı. Lezzetli ve klas bi mekan
Bugune kadarki gorulen en yaşlısı 50 yaşında olan balık türü. Turkiye'de 15 haziran ve 31 temmuz arasinda avlanmasi satilmasi vs. Yasaktir.
son zamanlarda oldukça bana destek olan, realist, dürüst yazar, iyi ki varsın.
Akdeniz'de "arap" olarakta bilinen değerli bir balık Türü.
Muğla'da Gökova'da bir restaurant adı.
yeni bir yazar düşünülmesinin yanında eski bir yazar olduğunu beyan eden yazarın nicki.
Med-cezirleri ile ünlü yazardır. Yine de hoş bulmuştur.
on birinci nesil yazar. iyi yazmalar.
(bkz: altın orfoz)
bodrum' da halikarnas' ın karşısında yer alan ve hemen hemen tüm deniz ürünlerini menüsünde bulunduran bir restoran.
ege civarında serbest dalanlar yakından tanırlar, meraklı,korkak bir o kadarda sempatik hayvanlardır. eti çok lezzetlidir. avlanmaları yasak olmasına rağmen kuşadasında gideceğiniz tüm balık pazarlarında ve balık lokantalarında bulabilirsiniz. fiyatı pahalıdır,an itibariyle 35-40 TL/kg civarındadır.bilinçsiz avlanma ve denetimsizlik orfozun neslinin tükenme hızına her geçen gün ivme katmaktadır.

antalya-kaşda dalarken 25 metre civarında bir tanesine rastlamıştık en az bir 10 kilo civarında, scubacılara alışmış. elini öptürüyordu.
Orfoz hermafrodit olup, cinsel olgunluğa eriştiği zaman dişi cinsiyet organlarına sahiptir. Hayatının belirli bir dönemini dişi olarak geçirdikten sonra 18. yaşına geldiğinde dişi cinsiyet organları kaybolarak yerine erkek cinsiyet organları gelişir ve hayatının geri kalanını erkek olarak yaşar.Genellikle de lahoz ya da şeytan balığı ile karıştılan bir türdür.
etli büyük ve lezzetli bir avcı balığı.
efsane balık. Özellikle dalma işiyle uğraşanlar arasında gerçek bir efsanedir. denizin altında bir orfozla karşılaşmak dünyanın en heyecanlı ve güzel anlarından biridir.nefesle dalıyorsanız nefesiniz bitmek üzereyken bir orfoz görürseniz, sanki görünmez bir yerlerden bedeninize hava üflenir ve bir o kadar daha suyun altında kalırsınız.
nam-ı diğer kara...akdeniz deki balıkçılar bu balığa kara derler...ancak kimileride kara ve orfoz un farklı balıklar olduğunu söylemektedirler...