1. 1.
  ikisinnde kendi alanında üstünlükleri var. bazı sitelerde sayfada kulanılan javascriptleri desteklemeyen opera ve firefox, internet explorera göre tasarlanmış web sayfalarının, explorer tekelinin önüne geçmesine ramak kalmıştır. firefoxda emlak.***yet.com da hata olduğunu bildirmeme mail atmama (onlarca kez) hiçbir şekilde cevap gelmeyen ve desteklenemeyen kodlar. ayrıca aynı sitede operanında resimleri slayt halinde göstermemesi ve resimelre tıklandığında aynı sayfaya geri dönmesi de ayrı bir sorun oluyor heralde.

  özet olarak ikisi arasında tercih yapılması gerekirse; tab konusunda üstünlüğü ele geçiren ve kolay kullanımı ile opera, özellikle google aramalarında en hızlı cevabı veren, operaya göre web safalarını biraz daha hizlı açan firefoxun karışımı bişey olabilir.*
  -1 ... mya
 2. 2.
  Firefox yaygınlık kazanmıştır. Opera ise hala emekleme aşamasındadır. Firefox an itibariyle çok daha yavaş çalışmaktadır. Opera hız konusunda fark atmıştır.
  ... jacksparrow
 3. 3.
  eklentilerinin getirdiği esneklik sayesinde firefox' un kazanacağını düşündüğüm kapışma.
  1 ... imparatore
 4. 4.
  hız + güvenlik ile opera'nın galip geleceği karşılaşma.
  -1 ... kaderbizene yazar
 5. 5.
  opera vs rock gibi bir kıyaslama, bir dövüştür.

  cevaben:

  (bkz: long live rock n roll)*
  2 -1 ... gore gori chapa tipa rota hey
 6. 6.
  firefox'un güvenliği opera'nınkiyle sidik yarıştırmasına rağmen hızı için yapılan bir kaç ayardan sonra firefox her türlü kazanır.
  2 -1 ... prisoner
 7. 7.
  sonucunda chrome'un galip geleceği karşılaştırmadır.
  3 ... zubizarett
 8. 8.
  anket mi sozluk mu sorusunu akla getiren başlık.
  (bkz: forum mu anket mi sozluk mu sorunsali)
  1 ... mondstern
 9. 9.
  hem hız hem güvenlik açısından opera'nın kafadan fark attığı karşılaşmadır. opera'nın son sürümü göz önüne alınırsa karşılaştırılmaları bile gereksizdir.
  ... ozz le grand
 10. 10.
  firefox un eline alması durumudur.
  1 ... merdumgiriz