bugün

1998 1.6 gls modelini 1998-2000 arasında kullandık. Sorunsuz bir arabaydı. Kliması çok güçlü, arka koltukları biraz rahatsızdı.
Düz yolda oldukça az yakan bir arabadır.
kaportası yaramaz ama motörü iyidir.

(bkz: motör)
g kasasından nefret ettiğim götürgeç.
2022 modeli tanıtılmış

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

https://shiftdelete.net/2...ste-one-cikan-ozellikleri
hatchback ve sedan modelleri olan araba. c segmentidir, insignia'dan alt corsa'dan üst segmentte bulunur.
pug 308den vazgeçip, h kasasını almayı düşündüğüm araç.
Birkaç gün önce 2011 model 1.6 benzinli 111.yıl h kasasını aldık. 188 binde ilk sahibinden lpg takılmamış. Niye aldık bilmiyorum. Araba çok güzel çok oturaklı ama annem araba çok güzel bagajı geniş dedi aldırdı bize. Babamla cıvıc corolla falan bakarken hayattan soğuduk. 10 yaşında 200 bindeki cıvıclere 80 85 bin tl fiyat çekiyorlar. Bu aracın cıvıcten eksiği yok fazlası var ve cıvıcten ortalama 20 bin tl daha ucuz. Arabanın altı çok yüksek ve süspansiyonları oldukça sert. Bizim araç easytronic şanzımanlı, biraz garip bir şanzıman ama ben sevdim. Hoş bir tarzı var. Direksiyonu çok ufak. 115 hp olmasına rağmen performansı tatmin etti. Lpgli olmamasının performansta etkisi olduğunu düşünüyorum. Bakalım bir sorun yaşarsam yazarım buraya.
1.6 benzinli manuel fiyatlarının 100.000 tl'yi aşmasıyla üzmüş olan alman arabası.
kadett'in devamı olarak 1991'den beri üretilen model.

neden bilmiyorum, en tutmayan serisi h (2004-2010) kasadır.
g (1998-2005) kasaların pek çok kez daha pahalıya satıldığı görülmüştür.
nedenini bilmiyorum.

ülkemizde 1994-2000 arası satılan f kasa astralar ise 15-25 bin lira arası alınabilecek araçlar içinde en mantıklı modeller arasındadır.
almanya'da binlerce adet satılmış ve orada halen pek çok fan kulüpleri, hastası mevcuttur.

j ve k kasaları golf'ün en yakın rakiplerindendir.
j kasa ile bir irkilme sağlasa da k kasa ile nedense yeniden bir durulma sürecine girilmiştir.

sedan tipi son astralar j kasadadır.
k kasanın sedan astra'sı yoktur.

opel'i opel yapan model astra'dır.
ne abisi vectra-insignia, ne küçük kardeşi corsa.
sıfırının park sensörü için ekstra para istiyorlar. opelsin sen, kendine gel.
G kasasindan sonra dikisi tutmamis bir opel modeli. Zira g kasalar hala peynir ekmek gibi satiliyor, cabucak el degistiriyor.
Sıfır kilometre olanı 150.000 bandına ulaşmış saçma sapan araba.
Oepl astraj 1.4 t kötü yakit alerjisi vardir.emme manifoldu elinizde kalabilir.
şahin den sonra en çok satılan ve el değiştiren arabadır.
beyaz , km si az olanına türk insanı tapar.
h kasası da j kasası da başarılı ikinci el piyasası çok hızlıdır.
Tasarım, malzeme kalitesi harikulade lakin motor ve şanzumanı at çöpe arabası.

Not; 10000km de 3 litre yağ eksilteceği için bagajınızda bi castrol edge 5/40 yağ bulundurmanızı öneririm.
Dizel olan ve mazotla çalışan araba.
opel'in ürün gamında bulunan bir arabadır.

fakat opel'in alınabilecek tek arabası " insignia " modelidir.

opel insignia'dan başlar.

gerisi çöp.
fren sistemini begenmediğim araba. turbosu güzel calışıyor, iyi hızlanıyorsunuz ama duramiyorsunuz.

edit: 2016 modelleri için söylüyorum.
VECTRA ve insignia yanında bok yemiştir.

2003 modeliyle 100 km hızda kayalıkların üzerine fırlayarak 4 takla atıp sağ çıktım ben o arabadan, hem de yanımdaki kişiyle birlikte. Kazanın üzerinden 9 sene geçti hala taş gibi çalışır.
Astranın kötüsü yok zaten.
Başka bir araba alınca konforu çok daha fazla anlaşılan araba. Yıllarca değerini bilememişim. Allahtan satmadık seni.
dış tasarımında j kasa (2009-2016), k kasadan (2016-..) daha hoş sanki.
en azından bana öyle gelmekte.

hatchbackler arasında alfa romeo giulietta ile beraber en sevdiğim araçtır.
bir 2004 vectra değildir ah o vectra efsane araçtır alman panzeri.