bugün

genel anlamda okumak istememe hali.

eğitim hayatıma 1 (bir) ödev daha eklenirse kampüsün içinde yeter diye bağırırken bir yandan da koşacağım.
Erkek için:

(bkz: kafayı mı yedin lan)

Kadın için:

(bkz: zengin koca arayışı) na başlayabilirsin.
Ergen beyanidir. Sen tumblirina geri dondur.
haklı olabilir kişi, aslında önemli bi noktaya değincem, bizim ülke de öyle bi sistem yapmışlar ki, okumazsan ananı sikerler, ezilirsin, adam olamazsın felan diye, devlet bunu kullanır hale gelmiş. okumadın zaten bahanesiyle 800 tl ye en ağır işler de çalıştırılır mı mk.

en basit örneği; benden önce girilmiş tüm entry leri okuyun. ama son 2 si örnek algılayın.
(bkz: dikkat edersen kampüs dedim)
alttaki entrylerdeki zeka kokan esprivari yorumları gördükçe okula daha da bağlanan bir öğrenci oldum. *
işte şimdi zengin olabilirsin.
hiç mi ilgi duyduğun bir şey yok kankut? futbol, siyaset, aktüel mevzular? al başla sevdiğin, takipçisi olduğun yerden gerisi gelecek.
Bu günlerde etrafındaki lise öğrencilerinin tabanından duyduğum cümle. Hepsi aynı şeyi söylüyor; istediğim liseye giremedim, kafama hiçbir ders girmiyor, derste odaklanamıyorum, öğretmenlerin çoğu yok, müdür yok okulda sürekli kavga çıkıyor vs vs. Diye giden cümlelerin başlangıcı. Siz okumaya teşvik ettikçe altından başka başka şeyler çıkıyor ve sonunda vazgeçip çocuğa hak veriyorsunuz.
Seçim meselesidir. görsel .
Meslek lisesi mezunuyum bana okumanın getirmiş olduğu tek bir yarar var oda meslek lisesi mezunu olduğum için otomobil fabrikasına kolayca girdim. Şu an orada işçi pozisyonundayım yaptığım işin branşımla alakası yok. Benim gençlere tavsiyem ne olursa olsun okuyun okumassanız emin olun bu sizin için daha kötü olacaktır. Diğer manada okumaya gelince mutlaka kitap okuyup kendinizi geliştirin.
Liseyi ygs lys ye calisarak omrunu bitirmis biri olarak daha okumak istemiyorum. Calistigim kadar puan da alamadim. Simdi de gidip dandik bir universitede istemedigim bir bolumde sıkıla sıkıla okumak istemiyorum. Daha ders yuzu bile gormek istemiyorum.
Çok yönlü bakılacak bir mevzu. Neyi okumak istemiyorsun. Olmadı istemiyorsan okuma kuzum. Sonra faydasını görürsün.
Şu sıralar içinde bulunduğum durum.

Gerçekten çok sıkıldım artık. Dil derslerinden nefret ediyorum.