bugün

Kimin ne giydiğine bakacağınıza önünüze bakın da yol katedin. Bu zihniyet yüzünden ne bilim ne siyaset ne başka şey yapılıyor.
kim nasıl geliyorsa gelsin bu tartışma mevzusu bile olmamalı..
Ne isterim ne istemem bence keyfi bilir. Her kişi Kimseye değil kendine bakmaya başladığında bence huzur buluruz yoksa böyle didisir gideriz. Bence biz didisir gideriz Değişmez.
Ne yapmaya calisiyorsunuz? Unsanlari galeyana getirmek mi istiyorsunuz? Birakin.bu işleri kim nasilgiyinmek istiyorsa giyinsin. Basi kapalilar nasil aciklara karisamazssa aciklar da kapalilara karisamaz.
Siz hala orda mısınız ya?
tabi okullarda isteyeceğiniz tip başı açık, yeni nesil tiki kızlar olurdu. hiçbir işe yaramayan, sağa sola gösteriş yapmak için yaşayan kızları okulunda görmek istersin tabi ağzından salyalar akıtarak onları izleyeceksin sapık zihniyetinle. çünkü senin okula birinin girmesi için koyduğun kriter cinsel açlığını tatmin etmekten başka birşey değil. türkiye şartlarında açık veya kapalı diye ayrım olmuyor maalesef. olay zihniyette, düşüncede bitiyor. kapalı bir kadının da açık bir kadının da o kadar çeşitli kötü zihniyette olanları var ki.

ayrıca o okula kim girerse girsin senin sapık zihniyetinden izin alacak değildir. belki de seni okulda ister miyiz diye bir test yapsak eminim o testten kalacağın bir dizi insanlık sorunun ortaya çıkacaktır. testte ilk kalacağın konu belli aslında onu da sen düşünürsün artık.
40 senedir aynı muhabbet.
Bırakın isteyen istediğini giysin.
sizler kimsiniz amk? bu ülkede herkes inancı veya zevkleri doğrultusunda istediği şekilde istediği yerde giyinebilir içten içe kudursanız da götünüz de yansa bunu kabulleneceksiniz.
Turbanli olabilir severim.
Türban konusu normaldir. Olabilir elbette. Fakat Çarşafa ve peçeye karşıyım.

Bir de küçük yaşta çocukların kafasını kapatıp sübyan okullarına gönderiyorlar ona da karşıyım ama konumuz bu değil.
kimse kimsenin giyimine karışmamalı karşılıklı saygı üzerine kurulu bir düzen olmalı.
Siz istemiyorsunuz ya hemen yarın açıyoruz kafamızı çok etkili oldu bak bu başlığı acmanız bilinçlendik aydınlandık!
istemiyorum. is te mi yo rum.
Bir insanın inancına, giysilerine ilişkin başkalarının yorum yapması çok ilginç özellikle erkeklerin sadece kadınları ilgilendiren türban gibi bir konuda yorum yapması daha da ilginç.Sizin koca bulmak için geliyor dediğiniz o kızlar hem üniversitede hem de çalışma hayatında gayet başarılı.Duyar kasıyormuşum gibi oldu ama bu konu gerçekten kabak tadı verdi.
isterse çırılçıplak gelsin isterse kara çarşaf ben tüm insanlara insan olduğu için eşit değer veririm.

hiçbir fark yok gözümde.
türbanın mini etekle kıyaslanmasına anlam veremiyorum.

bir insanın giyim şekline karışılmasına daha da anlam veremiyorum.

hele bir insanın oturup zamanını; başkalarının görüş ve inançlarını tartışarak harcamasına hiç anlam veremiyorum.

halk arasında çok sevdiğim bi tabir vardır. tam olarak böyle durumlarda kullanılmasa da emanet gibi duracağını da sanmıyorum;

“sana ne ulan amına koduğum?”
iranı bu yüzden çok severim .

türbana laf edeni anın da vinçte sallandırıyorlar .

aleme ibret olsun diye .

en azından müebbet hapis vermemiz lazım din düşmanlarına .
Türbanlı demeyin yanlış anlıyorum. Kapalı diyebilirsiniz.
Isteyen çarsaflada Yada mini etekle girsin. Sorun yok tercihe saygi var.
istemiyoruz.
beni ilgilendirmez isteyen istediğini giyebilmeli. bizim dershanede türbanlı bir kız vardı ama sizin gibi yobaz düşüncelere sahip değildi. ayrıca türbanlıların çoğu zengin koca avcısı demişsiniz ama o kız çok çalışkandı ve sınav sonuçları çok iyiydi belli ki iyi yerlere gelecek yani zaten kendi ayakları üzerinde durabilen biri. o yüzden artık şöyle genellemeler yapmayın zengin koca avcısı açık saçık giyinen kızlar da var başı kapalı kızlar da var.
hala bu konuların konuşulduğuna inanamıyorum. cidden aşmadık mı biz bunları artık? mini etek giyene karışamadığımız gibi başörtüsü takana da karışamayız. şu beyinlerinizi artık güzel şeyler konuşmak, tartışmak, üretmek için harcayın. yeter da yeter.
Ülkenin bulunduğu durum içerisinde şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Bu ülkenin varoşlarında genç bir kadının sokakta rahatça yürüyebilmesi artık 'zorla' kapanmasına bağlı.

Yani bu üniversitelerde gördüğünüz seküler tesettürlüler islamın sancağını taşıyan Mücahitler değiller ki olamazlar. Kaldı ki objektif bakacak olsak dahi bir kısmını ayırırsak, üniversitelere gelen tesettürlülerin aslında pozitivist bir eğitim alma iradesi de yok hani, okul bunlar için üzülerek söylüyorum herkes gittiği için gidilen bir kurumdan ibaret, çoğu mezun olunca mesleğini icra etmiyor bile. kendi kültürel değerleri filan var, ona saygı göstermek lazım falan postmodernizmi. Öyle de iradesiz ve korkaklar hani.

Ben şahsen bu kolektif müslüman topluluğun ülkeye zarar getireceğini düşünenlerdenim, geçmişte onların haklarını savunmuş olsak bile bunun minnetini bize hakaretler yağdırarak karşılık veren insanlar. Kamu kurumlarında olmamalılar
Farkeder mi fasist kopekler. Sene 2020 olmus nerdeyse 90larin kafasini yasayan beyinsiz sekilci tipler var.

Turkiye oyle fransaya veya afganistana benzemez. Burda mini etekli ve turbanli kiz iyi arkadas olabilir. Ulkenin guzelligi burda zaten.

O saatte orda ne yapiyordu diyen comardan hic bi farkiniz yok gozumde.
Sıkıbaş olanlar olsun nolur, başlarındakini sıktıkları gibi , götlerine de sımsıkı giyiyorlar , allah bilir daha neleri sıkarlar.