bugün

Şimdi bunu beyan eden biri laik biri olduğunu iddia ediyordur :D
siyasal islam istiyor muyuz diye de sorulabilir ama çok geç.
ben siyasal islam istiyorum .

laikliğinde siyasal laikliğinde canı cehenneme .

özgürlük bir başka yaa .
Böyle bir soruda bir seçenek olamaz bu.
Okulda tişört giyelim mi demek gibi aptalca ve anlamsızca. Siyasi, dini veya herhangi bir simge değil ama olsa dahi üniversite ve okulları ilgilendirmez. Oralar eğitim ve bilim yuvaları. Siyaset ve dini konulardan size ne eyyy okullar.
https://www.youtube.com/watch?v=HAA4oH6JsQ4
kafa açıkken de çalışır kapalıyken de, yeter ki içindeki beyin patinaj çekmesin.
türban değil sorun, önemli olan insanların düşünceleridir. türban alt tarafı moda akımı, geçicek bu günler dert etmeyin.
biz okullarda sadece eğitim ve objektif şekilde gerçeklerin anlatılmasını istiyoruz, kimsenin giyimi kuşamı umrumuzda olmamalı. çok şükür sizin karanlık zihniyetiniz geride kaldı, artık ikna odaları gibi insanlık dışı uygulamalarınız tarihin kara sayfalarına gömüldü, sakalımız ve türbanımızla resmi kurumlarda bile çalışabiliyoruz. isteyen mini etekle de çalışabiliyor, bu konuda en azından osmanlı gibi farklılıklara saygılı kozmopolit bir yapı kurulabildi ülkede, illa ki tek tük gerizakılalar kalsa da 80 milyonun icinde..
bunu siyasi islam adı altında kullanıp mağdur edebiyatı yapacak ise defolsunlar diyorum. insanlar inançlarını başkalarını taciz etmediği müddetçe rahat rahat yaşayabilmelidir. Ama daha 2. gün arkadaşım sen niye türbanlı değilsin hede hödö kıvamında insanlara yürürsen senin amacın başka derim arkadaş... Sinsi planlar ile şark kurnazlığı yapmayında ne halt ederseniz edin...
okullarda siyasetten arınmış, nitelikli, çağı yakalamayı hedefleyen, çocuk ve gençlerin mutlu, sağlıklı, düşünen, sorgulayan, üreten bireyler olmasını hedefleyen bir eğitim sistemi istiyoruz. istiyorum.

kimsenin başörtüsü meselemiz olmamalı ve artık bu konular gündemimizden çıkmalı. bunları konuşmak utanç verici.

edit: desteklediğim ilköğretim değil üniversitedeki başörtü özgürlüğü.
Onlar sizi istiyor mu diye cevaplanacak sorudur.
Okullar sadece sizin değil vergi veren tek siz değilsiniz.
Amacı özgürlükler ülkesi olan insanların bahsini bile yapmaması gereken bir konu.
Türban ve Baş Örtüsü farklı iki kavramdır. Bu ayrımı ilelebet yapmaya devam edeceğiz.

Baş örtüsü hemen hemen insanlığın gelmiş geçmiş bütün milletlerinde var olan, kadınların güneşten korunma, tarlada çalışırken vs. tozdan, topraktan korunması vb. ihtiyaçlarla doğmuştur. Özellikle Türk toplumunda da bir gelenek haline gelip folklorik kıyafetlerde görüldüğü gibi bir hal almıştır. Bu alışkanlık hala bazı Türk kadınlarında devam etmektedir.

Öte yanda Türban; öncelikle Yahudi, Hristiyan vb. Orta Doğulu Arapların Sümerlerden görerek kullanmaya başladığı devamında Orta Doğu'da yaşayan bazı halklarda gelenek haline gelmiş, sonra da kadını toplumdan soyutlamak, baskı altına almak için bir araca dönüşmüştür.

Türban ülkemizde ise ABD ve ingilizlerin ta 1970'lerden bu yana kullanmaya başladığı, Türkiye'ye de 80 Darbesi ile birlikte getirdiği Radikal ve Siyasal islamın kalkanı, zırhı, maskesi, üniforması halinde dönüşmüştür.

Bu üniforma ile sürekli şekilde mağdur edebiyatı yapılarak iktidara gelinmiş devamında baş örtüsü takan kadınlar da dahil türban takmayan kalan bütün insanlar/kadınlar baskı altına alınıp türban takmak zorunda bırakılmaya başlamıştır.

1000 Yıllık Türk tarihinde ABD üretimi/maşası Radikal/Siyasal islamcılar 80'lerde ortaya çıkana kadar kimsenin bir diğerinin saçına başına ne taktığı ile hiç bir problemi olmamıştır. Bunu problem haline getiren baş örtüsünü Türbana devşirip Siyasal islam Üniforması haline getiren Milli Görüşçü denilen siyasal islamcılardır.

Siyasal islamcılar bunu muhteşem bir demagoji haline getirip"Modern, özgürlükler dünyasında neden insanların giydiğine karışıyorsunuz" gibi bir mağdur edebiyatı ve algı yönetimi yaparlar.

Yani özgürlük, demokrasi vb. kavramların içini boşaltarak, çarpıtarak bizzat kendilerine misyon edindikleri özgürlük, demokrasi, laiklik gibi özgürlükleri tamamen yok etme misyonlarını gene bu kavramlar üzerinden demagoji yaparak aklamaya çalışırlar.

Oysa ki Türban ile Radikal/Siyasal islamın hegemonyasına, baskısına, ağına alınmış bir kadının/bireyin hiç bir hususla özgür olması mümkün değildir.

Bu şuna benzer;

"Yıllardır atlet olarak olimpiyatlara katılmak istiyoruz ama devlet ayağımıza ""pranga"" takmamıza izin vermediği için Olimpiyat Koşucusu olamadı, şimdi prangayı serbest bıraktılar ve hepimiz ayakları prangalı birer olimpiyat koşucusu olduk"!!!

Üniversite gibi insanı eğitmek, geliştirmek, düşünmeyi, analiz etmeyi, kıyaslamayı öğreterek bunlarla bağımsız, çağdaş, modern, yenilikçi, gelişmiş insanlar haline gelmelerini amaç edinmiş bir yapının içerisine, kadını baskı altına alan, yok sayan, 2. sınıf insan yerine koyan, tolumda görünmesini istemeyen kısaca tamamen yok sayan Radikal/Siyasal Vahabi/Selefi islamının siyasi üniforması ile girmeye çalışmak nasıl bir tezatlık!

Bir yandan koşucu olmak istiyorsun ama, tamam gel koş dediklerinde "Ama ben ayağıma pranga takıp koşacağım" diyorsun.

Haliyle karşındaki toplum da "Hadi lan oradan" diyor.

Bütün bu kaosu, bölünmeyi, çelişkiyi yaratan da bizzat Siyasal Amerikan islamı ile iktidara gelen siyasal partilerdir. Çünkü bunları sermayesi zaten din üzerinden bölünme yaratıp bu kaostan doğan düşmanlığı sömürerek/kışkırtarak iktidarda kalmaktır.

Ülkemizde sözde eşitlik tanınıyor propagandası ve demagojisi ile bütün bu Siyasal islam Üniformalı tipler fakültelere, orduya, devletin bütün kadrolarına dolduruldu!

Sonuç? islamcı/Dinci Fethullah Gülen Terörist Örgütü ortaya çıktı. Devletin Ordusu dahil bütün kurumlarına kanser mikrobu gibi yayılıp hepsini güçsüz bıraktı, devletin ve milletin bütün kritik sırlarını bütün dünyaya sızdırdılar. Sonunda da tıpkı Osmanlı tarihinde defalarca yaşanmış islamcı ayaklanmalarına benzer bir ayaklanma çıkardı, yüzlerce insan öldü, ülkenin kendi ordusu bizzat kedi içinde çatışacak hale geldi.

Bu zararın maddi boyutları para ile hesaplanamayacak kadar çok olduğu gibi, bütün bu pisliği toparlama, tekrar düzenlemek minimum 50 yıl alır. Yani ülkeye ve millete minimum 50 Yıl ve Trilyonlarca dolar kayba sebep oldu.

Evet! Senin Türban dediğin şey sadece biz bez parçası gibi dursa da Türkiye Cumhuriyeti devletine düşman yapıların en basit şekilde ele geçirdiği, en güzel silaha ve kalkana çevirdiği, bütün pisliğini saklayacağı bir maske haline rahatlıkla getirebildiği siyasal bir ideolojidir.

Baş örtüsü ile arasında da çok çok kesin bir fark vardır. Baş örtüsü bir ideolojiyi simgelemez, tercihtir.
Türban ise kendini kamufle etmek isteyen bütün Türk Milleti ve Devleti düşmanı yapıların saklanmak için kullandığı maske, kalkan, zırh, üniforma haline getirildi...
asıl biz okullarda açık kız görmek istiyor muyuz?
ne aşşagilik bir dusunce adam seytana tapsa sakincasi yok. acik giyinse sakincasi yok. inanci geregi ortse suc. reziller.
olsun olmasın fark etmez isteyen istediğini kullanabilir .
https://www.youtube.com/watch?v=HAA4oH6JsQ4

laik bürokrasinin tavan yaptığı zamanlar .
Bu isteme mevzusuna biz karışamıyız ancak ilkokul ve lise'de hiç kimse başını kapatmamalı üniversitede istediğinı yapsın, istediği gibi giyinsin.
okuldan bahsediyorsak bu saçmalığın daniskasıdır. Üniversite çağında kendi iradesini geliştirememiş insanlar varken sen neden ilk okul, lise çağındaki kızın saçının görünmesine karışıyorsun ya. Bence bu din sevgisi falan değil gericilik. sen o kıza baskı uygulamasan sor bakalım kapatmaya çok mu meraklı sabim. hele kız çocukları saçlarına çok düşündür tarasın, örsün biri saçıyla ilgilensin bayılırlar. ama kalkıp günah dersen, allah baba bize günah yazar cehennemde derilerin yanar dersen kapatırsın başını da beynini de. ayrıca bu türban olayları daha canlanmadan önce lise arkadaşlarımdan bazıları vardı her saç telinin yılan olup boynuna dolanacağına falan inanıyordu. şaka değil yani bunlar. çok ciddi bir problem. eğitimsizlik berbat bir şey gerçekten hele şu başlık altındaki entryleri okudukça gülsem mi yoksa acısam mı bilemiyorum.
Birinsan kendi icin kapaniyorsa neden bunu sosyal hayatin icine sokup digerlerinide rahatsiz etmek ister sorusunu bana sordurtan hadise. Turbanla gidiliyorsa bunun adina kilik kiyafet ozgurlugu diyorsaniz yani ( kisitlanmanin adi nezaman ozgurluk olduysa artik) ic camasiriylada gonderelim cocuklari yada ne bileyim mayoyla falan.
Bence türban serbestse bütün stiller serbest olmalıdır hem adaletlide olur.
Dini inançları sebebiyle kullandığına dair bir imza attıktan sonra herkes inancı gereği istediği kıyafeti kullansın.
Haydaaa. Ya hala aynı muhabbet dönüyor... bi şeyden bu şekilde övünmekten de övünen insandan da hiç hoşlanmam. Ama bazılarının sesini kesmesi için başarıyı gözlerine sokmam gerekiyor. Şuan okuduğum okulun adını duyuracak biri varsa o da benim ve inanır mısınız türbanlıyım. O ufacık beyinlerinize kazıyın artık şunu öğrenin. Türbanımla istediğim her yerde, her şekilde, her konumda bulunabilirim. Karşıma çıkan engeli de ezer geçerim. Beni yine nefrete teşvik ettiniz. Teşekkürler