bugün

entry'ler (66)

şenol güneş

bana aynı takımı ver bende 6-0 yenilirim. onursuz, karaktersiz herif. ne vasfı var milyonlar kazanacak? bir ülke hiçbir alanda umut vermez mi insanına?

faizin haram olmadığının ispatı

senin yaptığın amatör analize basit ispata tüküreyim. hiçbir şeyden anlamadan birde faiz-islam ilişkisini değerlendiriyor kendine göre.

din yoktur

birde böyle mallar türedi.

jimmy mcgill i canlandıracak türk oyuncu

henüz doğmamıştır.

cene kemiginin kutlemesi

çene kemiğinin kütlemesinin ana nedeni çene kemiği kayarken kemiğe yatak yaparak tutan kıkırdak yapının şeklindeki bozulma veya kıkırdak dokuyu hareket ettiren kasların düzgün çalışamamasıdır.
gece boyu diş gıcırdatma, çeneyi sıkma durumları çene kaslarında yorgunluğa sebep olmakta ve kıkırdak dokuyu güçlü şekilde hareket ettirememektedir. böylece çene kemiği kıkırdak tarafından geç yakalanmaktadır. o yakalanma sesi halk ağzında kütletme olarak geçiyor.
bende de aynı problem var. gece üst çenenize plak takıp ağızda boşluk bırakılarak çenenin tam sıkılması engelleniyor ve kaslar yorulmuyor. zamanla kıkırdak doku çeneyi düzgün yakalıyor ve ses azalıp kayboluyor.

çin tuzu

uzakdoğuda çoğu evde kullanılan ve normalleşmiş bir lezzet arttırıcıdır. dünya sağlık örgütünün ve bilimsel yayınların zararını ve yan etkilerini belirttiği herhangi kanıtlanmış bir rapor yoktur. bu sebepten kullanımı halen tartışma konusudur. ülkemizde kulaktan dolma bilgiler ile büyütülen bir durum var maalesef.

5 şubat 2020 pegasus uçağının pistten çıkması

dün bende sabihadan pegasusa binmiştim. ucuz yırttık sanırım bu sefer

satranç oynamak

“ Lichess “ programını tavsiye ederim. dünya şampiyonlarına kadar herkesin oynadığı en kalifiye satranç programıdır. oynadığınız oyunu analiz ettirebilir, yaptığınız hamleler için gelişmiş algoritma motoru sayesinde şöyle yapsanız daha iyi olur önerilerini görebilirsiniz.

en kaliteli türk dizisi

- ekmek teknesi.
- leyla ile mecnun.

görünmezlik iksiri bulunsa ilk yapılacak icraat

öyle eşsiz bir yeteneğin var fakat kimi yazarların kurabildiği hayallerin basitliği görülmeye değer.

brenton tarrant

videosunu izledim kanım çekildi. öldürdüğü çocuklara tekrardan sıkan kafir. yumruğumu sıktım o an, gözlerimi kapattım. karşımda olsa paramparça edeceğim tek yaratık. cehennemi tadacak inşallah acımasız katil.

sol testisimin sağ testisimden büyük olması sorunu

damar rahatsızlığı olabilir.
(bkz: varikosel)

piezo kristali

piezo kristali üzerine basınç uygulandığında gerilim üretir. tam tersi üzerine belirli bir frekansta gerilim verildiğinde ise rezonansa girip titreşim, doğal olarakta ses üretir. üzerine basınç uygulandığında gerilim üretmesi basınç ve hareket sensörlerinde piezoelektrik kristal kullanılmasının önünü açmıştır.
bu çift yönlü kullanılabilen ilginç materyal elektroniğin birçok alanında kullanılmaktadır. üstelik oldukça ucuzdur.

yazarların hayat felsefeleri

minimalist ve akılcı.

popüler olmayan yazarın yazma amacı

populer olmak.

elektrik elektronik mühendisliği

bir savunma sanayii firmasında elektronik tasarım mühendisi olarak katıldığım ve iyiki okumuşum dediğim bölümüm. önce düşünüp tasarladığınız, ardından hesaplayıp somut bir tasarıma dönüştürüp sonuç alabildiğiniz nadir bölümlerdendir.

her zaman söylemişimdir bu bölümden mezun olup ingilizce bilmeyen birisine mühendis diyemem. ingilizce bilen bir elektrik-elektronik mühendisi işsiz kalmaz. işsizlik oranı en düşük mühendisliklerden biridir.

10000 metrede acil çıkış kapısını açıp atlamak

o basınç farkı ile açabilir misin bilmiyorum.

bir geçiştirme cümlesi yaz

inşallah inşallah.

babala tv yi abonelikten çıkıyoruz

banane tv.

polislerde olan aşırı özgüven

silah belinde, aylık maaşı kesin ve dışarıda özgür gezen bir bireyin özgürlüğünün alınmasına o an karar verebilecek tek kişi olduğundandır.