1. 1.
  mikrop kapmış ya da mikrop kapması engellenmek istenen yaraların dezenfekte edilmesi için kullanılan hidrojen peroksidin çözeltisi.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  özellikle saç boyatacak yaşta olmayan ergenlerin saç rengini açmak için kullandığı ilaç.
  2 -1 ... oylumunelumune
 3. 3.
  bildiğimiz hidrojen peroksit'in karizmatik ismi. sadece h202 aslında.
  oksijenli su ismi ise tam oturmuş bir isim. çünkü hidrojen peroksit su'ya 1 adet oksijen eklenmiş halidir.
  yani su: h20 iken hidrojen peroksit: h202'dir. yani su'ya 1 adet oksijen eklenmiş.
  3 -4 ... zall
 4. 4.
  h202 dünya üzerindeki en kuvvetli indirgeyicilerdendir. insan vücudundaki çeşitli reaksiyonlar sonrası ortaya çıkan bu bileşik, karacaiğerde peroksidaz enzimleri ile suya kadar indirgenir.
  ... lync
 5. 5.
  yaranın üzerine döküldüğünde, yaranın üstüne tükürülmüş gibi görünmesini sağlayan cok can yakmayan dezenfektan. genelde ecza dolabında yanında tentirdüyotla birlikte bulunurlar.
  ... shinobi
 6. 6.
  h2o da da oksijen bulunması nedeniyle, sırf bir tane daha oksijen eklendi diye neden 'oksijenli su' ismi verildiği anlaşılamayan, aklı olana 'neden bu ilk oksijen adam yerine konulmamaktadır, yazıktır.' cümleciğini kurduracak olan sıvıdır.
  -1 ... cilekrazzi
 7. 7.
  özellikle anaerob bakterilerin korkulu rüyasıdır. yani tetanoz basilinin de ödü patlar bu sudan. aynı zamanda bölgeyi dağladığından az miktardaki kılcal kanamalarının durmasına yardım eder, ancak bu yardımın bölgenin nekroze olması gibi sonuçları da vardır. her şey için kullanılmaması tavsiye edilir.*
  2 ... ramorin
 8. 8.
  bir nesilin saçlarını sarartmak için kullandıkları sıvı.
  1 ... yatay zeka
 9. 9.
  epilasyondan korkan gençliğin tüylerini azıcık daha görünmez kılması için kullandıkları madde... ayriyeten uygulanan bölge güneş ışığına tutulmalıdır.
  ... izafiyetsiz
 10. 10.
  ayrıca,
  (bkz: sıvılaştırılmış oksijen)
  ... nobetciekipleramiri