bugün

büyüğü olsam; ''aferin böyle koçum diyeceğim'' yanlız küçüğü olduğum için, ''hadi ordan dediğim'' an itibariyle disko kralı nı baymadan götürebilecek malzemeyi iyi hazırlamış çalışmış aferin beş denilebilecek olan biri.
kaybolmuş bir adam.
(bkz: hacıoğlu lahmacun okan bayülgen i sunar)
bi kere de elestirirken abartmadan, hadi abarttin diyelim bir seyi yuceltmeden yap be su isi demek isterim.
biz de boyle boyle kotu onlarda boyle boyle mukemmel olmuyor okancim.olmuyor.
bizim gibi adamdır ondandır ki zaman zaman kızsakta severiz.zaten düşünmesine konuşmasına siyasete bulaşmasına izin verilmeyen gençliğin 80 den sonra dizayn edilmiş eğitim sistemiyle beyni iyice bulaşık süngerine dönmüş ve şirazesi kaymıştır. bu nedenledir ki kendimize gelme ve hayatı yeniden anlamlandırma sürecinde hepimiz kadar o da zaman zaman saçmalamaktadır örn:(#8160014).ve fakat iyi niyetine inandığım insan olması hasebiyle severim bununla da kalmam mahsus selam ederim. evet yaparım bunu..
hep aynı elbiseleri giymekte ısrar eden adam. e gına geldi değiştir artık şu siyah-beyaz çizgili elbiseni, yoksa aramızda para toplayıp sana elbise alacağız okan. ya da sat bilmem kaç bin euroluk motorunu, git üstüne düzgün bişeyler al be adam.
ducati sahibi olmalı bence.

(bkz: eşek hoşaftan ne anlar)
şimdi kendisini yorumluyorum. saçının ve sakalının şeklini/boyunu değiştirmemesi gereken kişi. ama arada farklı giysiler giyse fena olmaz. *
cumhuriyet pazar'da gördüm ve sevindim. bol bol küfürlü laf kullanarak marjinal olmuş gene abimiz.

ya bi seviyorum, böyle sevesim, "abim be" diyesim geliyor, bazen de öyle bi kıl oluyorum ki kendim de duygu salınımlarıma anlam veremedim arkadaş. demekki güzel adam, kafamı kamaştırmış kendisi. hiç bi şeye alışkanlık geliştirmedim şu hayatta, bir haftam da programı olmadan geçsin yahu.

yalnız eşine "selam şirin, bugün hava ne güzel değil mi" diyerek "ürküten" ve incilerinin dökülmesine neden olan absürd çalışanı enes'i keşke milyonların önünde şirince "azarlamasa" idi. ben olsam iş miş, patron demem her şeyi göze alır, uygun bir yanıt yapıştırırdım, istersen kov gitsin, sen kralsan ben de soytarıyım kardeşim, tacınla en kolay ben oynarım o kadar.. enes de şaşırdı sanki biraz. ben o absürd, avan*gard ve radikal şekilde farklı görüntüsüne bakıp kendisinden başka bir türlü davranış beklerdim. resmen apışıp kaldı enes.. adamın davranış ve konuşma biçiminin orijinali o ise bizim bilmemize gerek yok bu özel ofis meselelerini.

şirin için dağları delecekseniz biz bilmeyelim yani.
mesnevinizi "herkese ve kendinize rağmen, usulca" yazın.
Telefonları hep meşgul olan,en saçma sorunuz olsa yayına katılabileceğiniz,
hele kız ve sarhoşsanız mutlaka progarama telefonla bağlantı yapabileceğiniz proramdır.
Hem de okan bayüldegene "okan bey" derler,konuğuna ismi ile muhatap olurlar.
Mesela "merhaba Okan bey,merhaba Cem"
şimdi bu adamı izliyorum yıllardır, sıradan olmadığında hemfikirizdir sanırım. ama son zamanlarda bu adama acımaya başladım.
sistemi kabul etmemiş bir adam, bir şeyler değiştirmek istiyor, insanlara sürekli hayallarinizin peşinden koşun, bırakın artık şu televizyonu sokaklara çıkın temalı mesajlar veriyor ve tabi bunu söyleyen kişinin büyük hayalleri vardır...vardır? var mıdır ki?
huri kelimesini duyunca dalga geçemez çünkü bir kısım dindar izleyicisini-hayranını kaybedecektir. içinden geçen ne hurisi bırakın bu saçmalıkları huri diye bir şey aslında yok gibi düşünceleri vuramaz kameralara. vuramaz tabi, şuanda sadece şöhretini korumakla meşkul çünkü.
aslında zirvede şu anda. bulunduğu ülkede oldukça farklı yeri olan, herkesin tanıdığı bir adam. elindeki bu güçle-imkanlarla farklı-iyi bir şeyler yapmaya çalışıyor ama, geçenlerde ben şöyle empati yaptım kendisiyle.
40 lara yakın yaşlardayım, bulunabileceğim en üst basamaktayım ve amacım bunu korumak. daha ileri gidebilir miyim? hayır. hayır mı? neye göre ileri? kime göre?.. bırak şimdi bunları gidemem işte birader.
şimdi diyeceksiniz ne güzel adamın parası, pulu, saygınlığı, iyi bir yaşam koşulu... her şeyi var. acıyacak adam mı bulamadın be adam?
ama benim bu acımam sadece okan bayülgen e değil, en üst basamağa ulaşmış kişilerin tümüne. bir krala, başbakana, sirkin baş göstericisine, müdüre, tanrıya, peygamberlere...
ama okan bayülgenin farklı bir durumu var diğerlerinden, hayatı onun da en az benim kadar boş bulduğuna eminim. ama bir amacı kalmamış, yazık acıyorum derdim ama elindeki güçle güzel şeyler yapma imkanı sanırım bu deyişimi değiştirir ve güzelleştirir.
diyeceğim şu ki, geçen gün odamda yalnız başıma okan bayülgenin kingodiskosunu izlerken kendisiyle yaptığım empati sonucu anladım; hayatta henüz bir bok ol(a)mamış olmak güzel... hatta çok güzel, hatta vatta bir bok olmuşlara acıyacak kadar...
ayrıca itiraf ediyorum buna benzer bir yazıyı buraya yazacağıma o empati sonrası karar vermiştim, o bunu okuyacak çok etkilenecekti. ama yazıyı okursa etkilenmese bile bende onun bilinç altına ve bir nebzede olsa bilinç üstüne girmiş olacağım, tabi diğer okuyanlarında. bu bana yeter.
sert durur, yıllarca ukala olduğu söylenir. özünde iyi bir insandır. nerden mi tanıyorum tv den. bilen adam ukala olmalı zaten olmazsa farklı olduğu anlaşılmaz. çok mu okanizm oldu bilmiyorum ama olduysada olsun ne yapalım. her ne kadar krallığı büyüsede bu sezon biraz eğlencesi düştü gibi programlarının amacı eğlendirmek değilse böyle devam etsin ama eğlence programı diye düşünüyorsa ibreyi yükseltmeli.

(bkz: bizi okuyor abi adam)
bu adam iyidir ya, az biraz ukala, bazen şımarık, arada bir dövülesi ama bu adam iyi...
bu insan, sözlükleri okuduğunu söyledikten sonra hakkında girilen entryler tavan yapmıştır. "bu ne okan'a bir şeyler okutma merakı arkadaş" dedirtir.
şovmen,sunucu olarak iyidir severim ama kendine durmadan vermeye çalıştığı anarşist,aktivist havasını bi bıraksın allah aşkına.
artık büyüdük okan dede !
Son jeneriğine ayrıca bittiğim, muhteşem adam. Sanılanın aksine gayet mütevazidir. Bununla birlikte, bazen arayanların o tavrı hakettiğini de düşünürüm.
ilk kez programın şarkılı türkülü bölümünü yerinde oturarak dinlemiş ve akabinde eşlik etmiş adam.
Beyninin hacminden olsa gerek, kafası vücudunun yarısını oluşturan, bıdık boylu, pis sakallı, gıcık ama iyi insan.
dünkü programında izleyicilere masadan bir parça vermek için masayı elektrikli testere ile doğrayan,hahaha insanlar manasızca coşsunlar diye (arada) aptallıklar yapan,kişilik sahibi olup olmadığından emin olmadığım adam(kendine başkalarının gözüylemi bakıyor?,kendini tanıyormu?)
türkiyede hayranlık duyulucak tek show men, oyuncu.
bu adam ülkesi için iyisini istedi kötü oldu... diğer tüm ülkesinin iyiliğini isteyenler gibi. çünkü onlar da çırpındı susmadı gerektiğinde kötü adam damgasını yiyeceklerini bilseler bile. çünkü sempatik manyaklığı insanlar için onlardan yoktur kötüsü. her şey çok güzelken neden moral bozarlar ki böyle insanlar tüm agresiflikleri ve olumsuz yaklaşımlarıyla...
sadece şikayet etmeyip, kendi çapında birşeyler yapmaya çalışan ama aynı zamanda insan olan bir mahluktur.
saat 4 e yaklaşıp gözlerim kapanmaya başlamışken muhabbet kralında yaptığı açıklamalarla beni kendime getirdi. şu sıra çok kaliteli bir muhabbet dönüyor muhabbet kralında. konuklar kaliteli okan kaliteli program kaliteli. keşke bu program haftasonu yapılsa da daha fazla kişiye ulaşsa. cumartesi pazar günkü programlara 15-20 dakika takılıp kapattım. sanırım böyle programların çağını geçirdim beni sıkıyorlar bi süreden sonra. ancak okan ın bu gece de söylediği gibi ab grubundayım ve insanı düşünmeye iten böyle bir programı hiçbir hafta kaçırmıyorum.
sistemin karşında olmak için sistemin bir parçası olmak zorunda olduğunun farkında olan adamdır.

'televizyon izlemeyin' sözünü karısıyla kahvaltı yaparken veya arkadaşlarıyla rakı içerken söylemesi hiçbir anlam ifade etmezken, bunu canlı yayında, kameraya baka baka söylemi birçok insanı etkileyebilecek güçtedir.

ukala da değildir çünkü benim lügatımda bilmeyipte bilmişlik yapanlar ukaladır, bilipte bildiğini söyleyenler değil.
Yorumlara ara ara göz attım bazıları çok acımasız geldi bırak biraz git özleyelim seni diyecek kadar sert yorumlar ... Öncelikle bir eleştiri yaparken bunlar bana söylenseydi ne kadarını kaldırabilirdim diye düşünmeli kendi adıma düşünüyorum bana bu kadarı fazla gelirdi ... Avukatlık yapmıycam Okan'ın aşırı fanatiklerindenim ama objektif bakmaya çalışıyorum eleştiri iyidir iyi iş yapanlar eleştirilir . Çünkü bilirsiniz ki o daha iyisini yapabilir ve ondan bekledikleriniz vardır. Okan içinde böyle burdaki insanların büyük bir çocuğunluğu onu çok seviyor ve ondan beklentileri çok fazla. O da bunun farkında ama unutmayın ki insanın iyi işler yapmak için sevildiğini önemli olduğunu hatırlamaya da ihtyacı vardır.Olumuz yorumlar bu kadar çokken insanın prformansının düşmesi zevkinin azalmaması kolay değildir.Ayrıca düşünün ki kralsınız ne yapardınız bence eleştirilerinizi direkt yapmayın da kendinizi onun yerine koyarak kral benim diyerek her hafta beklediğiniz istediğiniz şeyleri yazındeaylı olak yaparsınıznsıl olsa dah güzel olur ama şu gelsin bu gelsin diye isimleri şart koşarak değil fikirler üreterek.Unutmayın ral sizsiniz diyen bir adamı izliyorsunuz. kendini Kral sanan onca soytarının içinde gerçek bir Kral ama kendi değil ruhu çıplak dışardan göründüğü gibi içi de, önemli olan nerden baktığın !