okan bayülgen

Kim ki lümpen ??

Acun Ilıcalı ile lümpene bak ne de kabak diye azar tonundan dalga geçtikten sonra Zeliha Berksoy ile beraber ne olacak bu gençlerin cehaleti, koca istanbul da anıtsal bir opera binamız bile yok anasını satayım diye hayıflanan Okan Bayülgen i seyrederken aklıma düştü.Lümpen için Türk Dil Kurumu sözlüğü ne diyor acaba diye bi bakayım dedim.Bi de baktım ki ne göreyim: "Lümpen : 1 . Marksçılık akımına göre toplumsal sınıf bilinci olmayan. 2 . içinde bulunduğu toplumun kültürüne yabancı düşen, sözde bilgili tutum ve davranışlarıyla itici olan." yazmıyor mu.
Her fırsatta France den dem vuran Okan Bayülgen belli ki Paris te yaşayan bir Fransız gencinin Dede Efendi dinlemediği için neden cehaletle suçlanmadığını hiç düşünmemişti.Ewrensel kültür yutturmacasına tüm benliğiyle kanmış olan bu insancıklar Afrika nın, Arap yarımadasının ve dünyanın gelişmemiş bazı bölgelerinin muhtelif yerlerinde opera binası olmasını da gelişmeye bağladılar.Halbuki ordaki insanlar günlük hayatlarını sürdürürken bütün yeraltı ve yerüstü kaynaklarını emmek için gelen sömürgeci devletlerin halkı katlettikten sonra yaptıkları MUHTEŞEM opera binaları batı kültürünün nasıl bi metodla ulaştığının açık kanıtıydı.Kültürler konusunda sidik yarıştırmak yapılabilecek en saçma tartışmadır.Ne batı kültürü ewrensel kültür ne de şark kültürü alt kültürdür.Taş yerinde ağırdır.Ayrıca batının 1. Dünya Savaşı ndan sonra yaptığı yayılmacılık faaliyetini o kadar acımasızca olmasa da Osmanlı da yapmıştır.Asıl söylemek istediğim bu değil."Neden bu ülkede Bach dinlenmiyor arkadaş" diye dertlenen bu lümpenciklerin gençlere Münir Nurettin Selçuk diyince neden eski bi çikolata markası sanıyorlar diye hiç üzülmemeleri gerçekten manidardır.Opera seyretmek, klasik müzik dinlemek isteyen insanlara kim ne diyebilir.Fakat bunu bi çağdaşlık ve bundan zevk almamayı köylülük alameti saymak yapılabilecek en büyük ahmaklıktır.