bugün

ya susayım diyorum, hani okan yalakalığı durumları çok fazla bana da patlamasın ucundan diyorum da; arkadaş adam sigaranın zararlarını değil, yasağın getirisi olanları tiye alıyor. bilindiği üzere sigaradan konu açılırsa programınızda, "haa bu arada şunu da belirtelim, sigara sağlığa çok zararlıdır, içmeyelim içirmeyelim" gibilerinden laflar söylemeniz gerekmektedir bu yasaktan sonra. zamanında kendisi böyle bir konuda uyarılmıştı. bununla başlarda sözle dalga geçiyordu; şimdi programına bir bölüm koymuş. "sigara da onu tiye alacak nihahaha" diye neden sevinilir ki anlamadım. kesin bir şey söyleyemesem de, çoğu sigara içen gibi kendisi de bunun ne olduğunun ve ne kadar zararı olduğunun farkındadır. mesele yapmayın yani, rahat olun.
http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/GorusOneri.aspx internet adresinden şikayet ederek, vatandaşlık görevimi yerine getirdiğim olay.

şikayet dilekçesi aynen şöyleydi;
--o--
kanal d'de yayınlanan "disko kralı" adlı programda "sigara öldürür" şeklinde yapılan tanıtımlar, sigaranın zararları hakkında insanları bilgilendirmiyor. aksine, sigaranın zararlarını tiye alıyor ve insanları sigara içmeye özendiriyor. ayrıca; televizyonlarda yayınlanan film, dizi ve haberlerde sigara içme görüntüleri mozaiklenirken, "sigara öldürür" tanıtımlarında sigara içen insan fotoğrafları kabak gibi gösteriliyor. bu bir çelişki değil midir ? gösterilen tanıtımlardan iki tanesi buradan izlenebilir;

http://www.youtube.com/watch?v=1SYqmGhSDB4
http://www.youtube.com/watch?v=vI2KG7MTwWc

not: programın başlaması saati: 00:30
--o---
(bkz: Sigaranın yararları)
toplum bilinci açısından önemli olan sigara yasağı desteğidir. ti ye alınsa da doğru bir şey yapılmaktadır.
bilgilendirmeyi eğlenceli bir şekilde yapmasıdır. o mozaiğin altında ne var diye merak etmektense, mozaiklenen şey budur kardeşim böyle de gerizekalı bişeydir demektir.
gecenin bir vaktinden sonra 'zorla' yaptırılan bir reklam kampaysına 'alın size o zaman' diyerek zekice karşılık veren sanatçı.
ses tonu kişiliksiz, emir cümleleri ve korku ile dolu birsürü dayatmanın ne denli salakça olduğunu söylüyor.
Bu Gönderme,"Ti" ye alma yada adına her ne diyorsanız o işte. Bunun neden konulduğunu ve amacını anlamadan gidip şikayet etmiş yada şikayetçi olabilecek insanları tekrardan görüp sonrada ülkenin pozisyonunu aklımda canlandırıp gülmeme sebep olan ve artık çıkmayacağı için üzüldüğüm hede.

Böyle devam ediniz Rütük sizinle ve sizin sayenizde bu günlere geldi. "o" günlerede gidecek.Başarılarınızın devamını diliyorumcuklarla yorumladığım sözlük başlığı.
kendisi programın her reklam arasında pofur pofur içtiği için yaptığı eylemdir. güya sigara yasağına destek verirmiş gibi sigaraya özendiriyor aslında.
alır bizim millet onu izledikçe tiye ciye alır. bu arada şunu diyim bu adam süzme ve kaliteli...
3 noktayı siz doldurun sayın yazarlar.
devletin sigara yasağına karşı iyi bir duruştur. ayrıca sigara içipde zararlarını bilmeyen var mı ki? an azından paketin üstünde yazan uyarıyı okuyordur. ayrıca ben okanı izleyip de sigaraya başlayan da görmedim gibi entryler girilesi başlıktan öte bişi değildir bu başlık.
doğru olandır efendim. ne yani sigara içip de yararlı bişi sanan ya da zararlarını bilmeyen mi vardır? televizyonda sigara zararlarını bağırıpdurmak niye? tiye alsın. o da bir uyarıdır.
kendisi uludağ sözlük olarak gittiğimiz disko kralında reklam arasında püfür püfür içmektedir.
çelişkili insan bu adam.
"zaten kim sigara zararlı diye burakır ki?" siye sorduran olaydır. tiye aldığı sigaranın zararları değil, benzeri yayınlardır.
okan bayülgenin yerinde kim olsa tiye alırdı çünkü dumansız hava sahası akp'nin bir projesi olup son derecede başarılı olmuştur.

kariyeri için almak zorunda. çünkü onun arkasında, ondan o davranışı bekleyen milyonlarca hayranı var. anlayın artık amk.