bugün

okan bayülgen'in program sunuculuğuna yapılan bir eleştiridir. rahatsız oluyorlarsa gitmesinler konukları.
prim yapan davranış. insanlar başkasının zor durumda kalınışına, hem de binlercesinin gözü önünde, keyif ve merakla takılıyorlar. tasvip etmediğimdir.
sanki yaşayan tek türk insanı, tek yazar, tek saygı duyulası şahısmış gibi aşırı hassasiyet gösterdiği hakkı devrim hariç.
sırf konuklarına değil programa telefonla bağlananlara da yaptığıdır. ben bunu bir savunma mekanizması olarak görüyorum. okan'ın, programa telefonla bağlanan izleyicilerle adam akıllı konuşmaya çalıştığı zamanları hatırlıyorum da, okan'ı hakikaten rezil ediyorlardı. kamera karşısında şekilden şekile giriyor, o da g*t etmeye çalışıyor ama beceremiyordu. sonra yeni bir yayın döneminde bir anda değiştiğini gördük okan'ın. artık telefonla bağlananları ciddiye almamaya, telefonu yüzlerine kapatmaya başlamıştı. ve işte hala devam ediyor bu taktik. ama artık suyunu çıkarmış vaziyette.
kesinlikle saygısızlık değildir, konuklara hakettikleri gibi davranmaktır. okan bayülgen in ikisinin arasındaki sınırı çok iyi bildiğiden sorun oluşturmamaktadır.
(bkz: bu ülkede kim kime saygılı ki)
hakedene hakettiği gibi davranıyor zırvasıyla savunulmaya çalışan saygısızlık.
(bkz: yeşim salkım)*
kosmos filminin oyuncularına son disko kralı'nda yaptığıdır.

http://www.youtube.com/wa...of5Ac&feature=related

(bkz: ayıp ettin okan)
ben sana proğram yapımcısı olamazsın demedim , adam olamazsın dedim.
yoktur öyle birşey. kime, ne saygısızlığı olmuş ki okancığımın?
olduğu gibi davranıyor en azından. içinden geldiği gibi. oldukça net bir ifadesi, duruşu ve gayet şeffaf bir tavrı var.
ben bu adamı izlerken biliyorum ki, aklından geçeni dillendiriyor. kimseye farklı davranmak, özel ilgi göstermek zorunda değil ki. nasıl hissediyorsa öyle davranıyor. ve evet bu konuda bu kadar samimi olduğu için bi kere daha seviyorum bu adamı. yalaka değil.
pardon hocam yazınızda ikyüzlülüğünden dem vurmuşsunuz, idrak edemedim? hangi ikiyüzlülük ola bu? ikiyüzlü olsa idi burada sayın okan'ın konuklarına olan saygısızlığını tartışıyor olmazdık, tamam?
ece vahapoğlu 'nu bile yerin dibine sokması gerekirken sokmamış yine de misafiri olduğu için kovması gerekirken kovmamıştır. 4 dil biliyorum deyip bir de üstüne dil öğrenme kılavuzu yazıp konuşamamak ayıptır günahtır.
son programda bayağı gün yüzüne çıkmış durumdur. konuklarıyla dalga geçmekle birlikte konuklarının dahil olduğu alanları ve yaptıkları işleri de pek takip etmeden onlarla konuşur. sadece gülben ergen gibi, ışın karaca gibi dostları ve komşuları ile iyi geçinir programlarında...
aslında okan ın değişik bir espri mantığı izlemesi olarak değerlendirebiliriz bunu. yani esra ceyda kardeşlere siz çok iyisiniz süpersiniz abi çok zekisiniz derken zaten açık bir şekilde laf sokuyor. onlar gittiğinde de aynı tarz esprilere devam ediyor. bu olay için savunması da hazır: 'gelsin yüzüne de söylerim abi...' ha bazen b.ku çıkıyor mu bu dalga geçme işinin? fazlasıyla. misal esra erol örneğinden gidelim. haftalarca medya arkası bölümünde kahkalarla gülmek için seçilen videoların çoğu evlilik programlarından. okan da sağolsun bayaa bi laf sokuyor bu evlilik programları hazırlayanlara sunanlara yayınlayan kanallara. anlayamadığım esra erol konuk olduğu zaman konuşmayı bekleyen bisürü konuk varken neden bütün program esra erol üzerinden dönmeye başlıyor? esra erol a iltifatlar , hakkı abi bu kız çok harika ya , evet yaptığınız program gerçekten çok zor gibisinden cümleler. ve bunu dalga geçmek amacıyla söylemiyor gayet ciddi bir şekilde görüşlerini dile getiriyor. ordaki diğer konuklar biz figuranız , sırf masada boş sandalye kalmasın diye geldik modunda bekliyor saatlerce. albüm çıkaran albümünü kitap yazan kitabını tanıtamıyor. sadece malumat füruş sorusu sormak için konuk çağırıyorlar herhalde.
adamına göre muamele eden sayılı insanlardan biridir. iki yüzlü olmamakla birlikte kime nasıl davranacağını çok iyi bilir.
(bkz: olduğu gibi görünen göründüğü gibi olan)
Bilakis okan,
şahıs konuğu iken onu daha bir korur kollar, alttan alttan giydirir karınca siker bir anlamda.

Yani yok ya öyle değil.
beğenmeyen gitmesin o vakit. her çeşit insan da gidiyor yani.
genellikle onun bunun altına yatarak bir yerlere gelmiş boş beyinli andavallara yapar. çok da iyi yapar. birilerinin kendine getirmesi lazım bu androidleri çünkü. yoksa mantıklı düşünen ve konuşan gerçek santçılara gerektiği gibi saygılıdır kendileri.
konuklarına hakettiğinden ne fazla ne de az saygı göstermektedir. sadece disco kralına bakıp sorgulamak yerine muhabbet kralındaki tavırlarına da bir göz atılması önerilir. demekki neymiş, adamına göre...
ilk önce konukları gelmeden bi dalga geçiyor, geldiklerinde yıkayıp yağlıyor. gönderdikten sonra yine dalga geçiyor. adamına göre muameleden önce biraz adam olmasın lazım adam iyi muameleyi başkası da yapıyor parasını verince...