bugün

"bizim şarküteriye de işte oğlanın ismini goduk" anlayışıyla koyulan isme sahip ilim irfan yuvası.
(bkz: ufuk üniversitesi)
okan:
1:Anlayışlı,
2:Anlama,öğrenme,
3:Tanrı,oğuz.
gibi anlamlarına bakılırsa bir üniversite ismi için ideal bir isimdir.
acıbadem'de ve hasanpaşa'da binaları bulunan üniversitedir. istanbul kadıköy'ü, kadıköyün de en güzel yeri olan acıbadem'i mesken edinmiş üniversitedir.
istanbulda dolaşırken rastgele göze çaprtığında "o ne lan" diye tepki vermeye neden olan ünivers...hadi neyse
okan apartmanı şeklinde esprilere konu olmuş universitedir.

(bkz: korkma canım söyle)
liseyi andıran binası nedeniyle,öğrencilerini kampus ortamını yaşayamayacağı için ezik gördüğüm üniversite demeye şahit gerektiren okul.
formula pistinin yanına türkiye'nin en modern kampusunu yaptırmış olan üniversite.
konser için parayı bastırıp gülşen'i getirmiş üniversite.
konser için gülşen'i getirtip hadi be bu sizin dinleyici kitleniz dedirten üniversite...
çekemeyenlerin kötülediği, acibadem de bulunan bir üniveriste dir. http://www.okan.edu.tr
ben böyle megalomanlık görmedim, yoktur bundan ötesi. ya insan koskoca üniversiteye adını koyar mı? ahanda görüyoruz ki koyulabiliyormuş.

-ne iş yapıyosunuz okan bey?
+üniversitem var benim
-harikulade, hangi üniversite?
+okan üniversitesi
-hö? ehem şey, güzelmiş, yaratıcı bir isim olmuş, kaç kardeşiniz var?
+iki kardeşim var, küçük kardeşim ufuk * diğeri de abim yaşar *
-hmmm. sanırım siz şebeke olmuşsunuz, ben ufaktan kaçayım diyorum
+durun ama daha gelecek planlarımı anlatacaktım. oğlum var benim berke, bi tane de berke üviversitesi açıcaz inşallah
-oy anam daha fenaymış
sanılanın aksine şahıs adını koskoca universiteye değili koskoca holdinge koymuş. (bkz: okan holding) univeritenin de adi holdinge baglı olarak kem kum... *
Nerede okuyorsun sorusuna yanit verilirken insanin söylemeye dili varmadiği kizarip bozarip zorlana zorlana söylemek zorunda kaldiği içerdeki eğitim iyi kampüsü güzelde olsa isimden kaybeden okul.
eğitim dışında başka bişey bulunmayan plaka üniversitesi. düzgün yapılan tek şey eğitim başka hiç bişey yok. eğitim dışında bişiler yaptırmayada musahade verilmiyor.. allahın unuttugu akfırata giden, ilk yagmurda her yerinden su alıp butun cevre duzenlenmesinin akıp havuzlara dolması, yurdu su basıp kalan ögrencilere sarı cizmeler giyindirmek zorunda bırakılan,servis saatleri sankı ilkögretime servis cekıliyormuş gibi hazırlayan okulumsu.. önumuzde ki 10 yıl içinde bu okulu yazıp gelmeyin yazık olur. *
platform açısından sanal alemdeki benzeri için;
(bkz: alper sözlük)
sahibi gaziantep'li olan okan holding'in üniversitesi.
tüccar babanın askerden gelmiş oğluna dükkan açıp adını da açılış da süpriz olsun diye oğlunun ismini koyması gibi bir şey olsa gerek.

+ oğul, iyi para getiren bi işe girişiyoss
- hayırlı olsun baba! ne işiymiş bu?
+ okul ilim yuvası işi oğul. çok iyi olcaka çok , ayrıca sana da bi güzellik yaptım!
- ayyy... heycanlandım şimdi baba, neymiş bu güzellik
+ hani bahsettiğim okul işi vardı ya, hah işte o okulun ismini senin adını koyacağım yaa
- helal be baba, kendi adıma bi okulum oldu allahhh gelsin paralar gelsin çıtırlar...
+ he he he okan'ım bircik gözüm, senin varlığın yeter dünya taşağına kurban olsun bir okulu senin adını vermişiz ne ki!
- sağol babam.
eğitimiyle ilgili hiç bir bilgimin olamadığı ama ismi sayesinde asla belli bir çizgiyi aşamayacak üniversite. isimle mi oluyor bu işler demeyin, öyle malesef.
istanbul d-100 kara yolundan kadıköye giderken yolun sağında bulunan fatih üniversitesi otobüs durağının hemen önündeki apartman şeklindeki üniversitecik.

edit: artık kurtköy e taşınmıştır.
bakkal açar gibi üniversite açan zihniyetin ürünüdür.
Üniversite sınavını es geçerek ya da teğet geçerek okunabilen üniversite.
ilk mezunlarını bu yıl verdi. hepsine iş hayatında başarılar.
vakıf üniversitesi olduğunu da söylemeden geçmeyelim.
okan holding in vergi vermemek için açtığı apartmanvari üniversite.lisedeyken hocalarımız resmen yalvarıyordu açıkta kalın da yine oraya gitmeyin diye..
nasıl bir gelecek sağlayacağı konusunda endişelerim var..
2007-2008 yili ucreti 13 bin 950 ytl olmus universitedir.