bugün

mezunlarının yaşar, okan, vb. üniversitelerin mezunlarıyla aynı kaderi paylaşacağını düşündüğüm, isimden kaybeden üniversite.. ankaradadır..
1999 yılında Prof. Dr. Rıdvan EGE başkanlığındaki Türkiye Trafik Kazaları Vakfı tarafından kurulan; bünyesinde Tıp, Hukuk, Eğitim, Fen-Edebiyat ve iktisadi ve idari Bilimler fakültelerini bulunduran; sosyal aktivite ve fiziki koşullar yönünden zayıf olmasına karşın öğretim kadrosu yönünden birçok üniversiteye rakip olabilecek; ilk mezunlarını 2006'da vermiş olan üniversite.
oss giriş puanı düşük olan vakıf üniversitelerinden biridir.
2007-2008 yili ucreti 10 bin 500 ytl olmus universitedir.
konya yolu üzerindedir. ayrıca incek kampüsü projesi vardır.
tanınmayan, ama eğitim kalitesi -en azından diğer vakıf üniversitelerine nazaran- yüksek üniversite. vakıf üniversitesi olmasının getirdiği olumsuzlukları var elbet, ama öğretim kadrosu o kadar iyi ki bunları telafi ediyor bence. ayrıca en yakın arkadaşlarımdan biri hukuk fakültesine girdi, zamanla onun görüşlerini alıp bir de öğrenci gözünden irdeleyeceğim kalitesini. evet, gözüm üzerinde ufuk üniversitesi.
tıp, iibf, fen edebiyat, hukuk fakülteleri ve hemşirelik yüksekokulu barındıran okulum.
(bkz: dr rıdvan ege hastanesi)
yeni dönemde, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde;
-Anestezi Programı,
-Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Programı,
-Fizik Tedavi Programı,
-Tıbbi Laboratuar Programı açan üniversite.
http://www.ufuk.edu.tr
Meclis başkanı Köksal Toptan'In mütevelli heyetinde üye olarak bulunduğu üniversitedir.
ismi bir bir basiretsizlik örneği olan üniversite. lütefen ingilizce okuyun ve ufuk üniversitesinin uluslararası alandaki namını düşünün.
internet sitesi üzerinden ders secemediğiniz, hangi ders açılmış bakamadığınız, hangi hoca hangi dersi veriyor göremediğiniz ve ders programlarının dahi mevcut olmadığı üniversite.
ufuk apartmanı da denir.
adını, mütevelli heyet başkanı rıdvan ege'nin kızından alan üniversite. evet.
(bkz: apart otel).
bu sene de şenlik yapamayacak(bütçe ayrılmıyor)/yaptırmayacak(öğrencilerin organize etmesine izin verilmiyor) üniversite.
büyük bir kampüs hayali olanların tercih etmemesi gereken okuldur.
yakın zamanında temelinin atılacağı(!) söylenen -ki bu yaklaşık 4 senedir söylenmektedir- incek kampüsünün 3d projesi çizdirilip genel sekreteri ismet atik tarafından tüm okulda dolaştırılarak öğrenciler bu sefer gerçekten umutlandırılmıştır..
(bkz: http://www.ufuk.edu.tr/incek/)
kantininde bir tostun 2,30 ytl olduğu Ankara/Balgatta'ki Üniversite.
(bkz: ufuk üniversitesi bahar şenliği 2009)
Merdiven altı apartman üniversitelerine örnek girişim.
1-3 2-4 kuralıyla hukuk fakültesi öğrencilerine kabusu yaşatan okul. Bitirmesi çok zor ama eğitimine laf edilmez
vakıf üniversiteleri arasında tıp bölümünün en yüksek taban puanına sahip üniversite.
isminde meymenet olmayan üniversite...
güncel Önemli Başlıklar