bugün

etmeyin tutmayın ya, polisinden askerine, siyasi otoritesinden bürokrasisine, yargısından yüksek yargısına ne varsa "erk" adına hepsi zaten cemaatin elinde.. neyin gariban edebiyatıdır bu ya. hala türbanlıları eziyorlar demeyin ya.
aga hadi bu fetoşcular türban üzerinden siyaset yapıyordu senin şimdi bu yaptığın ne ? diye sormazlar mı adama? Bu adamların kendilerinden başka kimseye tahammülü yok diyorduk sizin bu yaptığınıza ne diyeceğiz bilmiyorum. Bizim birbirimizi bölmeyecek, nefret tohumları ekmeyecek her türlü görüşe saygımız olmalı.
basit bir akp yöntemi, senden değilse karala. intikamını mutlaka al.
Milletin işi gücü yok amk nelerle ugrasiyor. Lan siktirin gidin odtü gibi bi üniversite de bedavadan yer işgal etmeyin.
türkiye de müslümanlar olarak kemalistleri daha fazla ezmemiz gerektiğini anlamamızı sağlamış durum.buradaki bütün sağduyulu sözlük yazarlarına sesleniyorum hangi makama hangi mevkiye gelirseniz bunlar avcunuza düştüğünde ki emin olun bir gün düşecekler ezin.. hayatı zindan edin.her yerde kemalistlere zulüm ve baskı yapılması gerekiyor.
faşist, çakma özgürlükçü ve sadece kendi görüşünden olana özgürlük isteyen geri kafalı andavalların çıkardığı rezilliktir.

diğer tarafta bu başörtülüler açısından bakarsak da bayılıyorsunuz mağdur duruma düşmeye. noldu şimdi iki faşist sizi kovdu siz de kuyruğunuzu kıstırıp kaçtınız. iyi bok yediniz. kaç kişisiniz orda dövizleri alıp da yırtmayı, kızların saçlarını yolmayı beceremiyor musunuz? salak mısınız siz? cevap versenize siz de susup uslu uslu dinliyorsunuz.
az bile yapılmış eylemdir... yıl olmuş 2013 hala türban filan takan var. okulda ne işleri var ayrıca camiye kuran kursuna falan gitsin bu sapkınlar... üniversite aydın insanın yeridir. arabistana sittirolsanız süper de olur bebeklerim.
toplumdaki kutuplaşmanın nedeni, dincilerin tek tip toplum dayatmalarıdır. çağdaş bir toplum isteyen gençler iktidar ve sokağa saldığı itler tarafından öldürülür, yaralanır, okuldan kaydı silinir, örgüt iftirasıyla tutuklanır, fişlenir, yani her türlü zulme uğrarken, başörtülü birisine bir tek laf edildi diye ortalığı velveleye verenleri allah ıslah etsin ve gönül gözlerini açsın.
ulan bu ülkede itü var, boğaziçi var, hacettepe var ama ne bok çıkıyorsa odtü'den çıkıyor. her boka muhalefetler, her boku biliyorlar! odtü kapatılsın yerine çarşamba pazarı yapılsın... en azından farklı görüşlere, farklı inançlara saygısız olmaz pazarcılar...
bir müslüman olmayarak esefle kınadığım olaydır.

orada kendini özgürlükçü sanan tipler büyük bir yanlışın altına imza atarak; düşünce sistemlerini zerre beğenmediğim cemaatçi tayfasına söz hakkı vermiştir.

salaklar bu iş böyle mi yapılır? kafanıza sıçayım. özgürlük özgürlüktür. özgürlük sana bana olan değil herkese olandır.

sonuna kadar haksızsınız...
anladığım kadarıyla eylemi kollektiflerden bir grup yapıyor. gerçekleştiren kişilerin tek tek bakış açısını bilemeyiz ancak, kollektifler genel olarak başörtüsüne ya da türbana karşı değiller. yani kimse kimseye kapalı olduğu için baskı yapmıyor. eylem direk cemaate karşı, cemaatin yeni öğrencileri kendi yurtlarına yazdırmasını engellemeye yönelik. buraya kadar her şey doğru. güzel bir sonuç elde etmek amaçlanıyor ve gündeme gelmesi açısından iyi bir sonuç oluşturdu. en azından yurdun diğer üniversitelerinde de bilinçli öğrenciler cemaat yurtlarının bu çabalarını engellemek adına daha doğru çözümler bulur.

diğer taraftan eylemin yapılış şekli cidden çok çirkin. başka bir yol bulunabilirdi. pankart hazırlayıp iki üç tane kızın üstüne, bir yandan video kaydı alarak, en az 6-7 kişi yüklenmek zaten hoş değil. açılan pankartlar aynı şekilde. olayın garipsediğim ve açıkçası beklemediğim bir diğer tarafı da bu grubun azınlık olmaya alışık olmasına rağmen, bir anda çoğunluğu kendi yanına almasıyla (odtü etkeni) bu şekilde bir saldırıya geçmesi. iki kez izledim ve ikisinde de ayrı ayrı tiksindim eylemi yapanlardan. umarım azınlık oldukları yerlerde sağ gruplarca yapılan benzer bir saldırıyla karşı karşıya gelmezler.
benim başörtülüm senin cumhuriyetçin diye ayırırsan insanları olacağı budur.

devleti yönetenler bütünleştirici olmazsa oradaki 18 yaşındaki kıza suç bulamazsın. cemaatçi kızlara da suç bulamazsın. o da emir eri sonuçta kendi kafasına göre gitmiyor oraya. üstten git adam topla diyorlar gidiyor.
işgüzar bir iki amlının türbanlı bayanlara yaptığı edepsizliktir. Patlatılmış bir bireyden merhameti cahiller dilenir.
Herhangi bir yurt tanıtımından kaynaklandığını düşünmediğim rezillik; cemaatçiler çok iyi bilmektedirler ki odtü(her nasıl başarıyorlarsa artık)solun kalesidir, Odtü' den bir öğrenci cemaat yurduna gidecekse zaten yurdu kendisi arar ve rahatlıkla bulur gitmeyecekse hayatta gitmez zaten. Bunun dışında yurt tanıtımı yapılsa dahi bu kimseye böyle terbiyesizlik yapma hakkı vermez cemaat yurdunda kimseyi zorla tutmuyorlar,eğitmiyorlar beğenmeyen beğenmedim diyip ertesi gün çıkar beğenene de herkes saygı göstermek zorundadır.
 Gezi olaylarında Ethem Sarısülük, Ali ismail Korkmaz, Abdullah Cömert, Medeni Yıldım, Mehmet Ayvalıtaş öldüğünde ağzını açıp tek kelime etmeyen cemaat iki tane üyesinin üzerine gidildi diye küplere bindi. Neden çünkü o kızlar cemaatten onlara bir şey demeye kimsenin hakkı yok. Birazcık ordaki kızları örnek alın kağıt kalemle insanların siniri bozulabiliyor illaki öldürmeye gerek yok yani.
inanın bana o sadece masum bir tacizdi. siz asıl sonraki büyük pompayı kaçırmışsınız.
ne tacizi lan ele geçiremedikleri bi odtü kaldı ona da ne yapacaklarını şaşırdılar.
#direnodtü
bu rezilliği yapan geziciler kemalizm dininin önümüzdeki 10 yıl içinde son bulmasıyla ateizme kayacaklardır.
taciz görüntüleri.

http://www.youtube.com/watch?v=OJd9ai_L0YM
Başörtülülere karşı daha önce hiç ama hiç rastlamadığım taciz.

Sayın başbakan bizleri ötekileştirirsen devreye newton giriyor etkiye-tepki.

Siz yıllarca başı açık yada açık giyinen benim kız kardeşime, sevgilime, arkadaşıma ahlaksız yaftası yapıştırırsanız birgün de buna maruz kalırsınız ki müstehaksınız.

Senin güzel alnından öpüyorum odtülü kardeşim.
sözde üniversite öğrencisi, kitap yüklü eşşeklerin yaptığı terbiyesizliktir. rabbinin azabını izle! yine gelir bir ebabil kuşu, yıkar fil ordusunu. ben kendi develerimle uğraşmaktayım.

kitap yüklü eşşekler, eşek diye yazıldığını bende biliyorum. ama siz eşşeksiniz, eşşek.
--spoiler--
Biz basit düşünüyoruz. “Özgürlük, bir başkasının özgürlüğünü kısıtladığınız zaman sonra erer” diye öğretti ilkokul hocalarımız. Sizin özgürlüğünüz, Ali ismailleri döverek öldürdüğünüz gün bitti! Tersine ikna olmadığımız ve olmayacağımız için özür dileriz!
--spoiler--

Çıldırın amk! sinirden kudurun, içiniz içinizi yesin.

Sizi gidi oyunbaz şerefsizler sizi! Videoyu insan gibi "idrak mod on" izleseydin anlardın zaten sırf başörtüsü için olmadığını, cemaatçi köpeklerin siktir edilmesinden başka bir şey olmadığını. kızların kendisi itiraf etmiş bunu...

sizi gidi çakma mücahitler sizi! sütçü imam'ın torunu yok muymuş da kellelerini gövdelerinden ayırsınmış. hadi oradan! sayfalarca bahsettiğiniz özgürlük bunu mu gerektiriyor artık?

Çıldırın lan! sinirlenmezseniz adam değilsiniz, ünlem işaretiyle doldurun bütün entrylerinizi. içiniz içinizi yesin, kudurun, büyük ustanız zorla tutsun evde sizi anca.

kuyruğu sıkıştırıp kaçmak diye bir deyim vardır, bildin mi bebeğim? videoyu defalarca izle ve deyimin anlamını gör, her izlediğinde biraz daha sinirlen.

hadi yavrum, ülkede istediğiniz gibi at koşturacağınız günlere daha çok var, bir başka bahara!

tabii o baharda başka bir direniş olmazsa...

ha unutmadan:

çıldırın lan, sinirden kudurun, içiniz içinizi yesin...

edit bulut: eksiler başlamış bakıyorum, eliniz korkak alıştırmayın yiğitlerim, daha fazla abanın eksiye.*
niyet güzel olsa da yöntemi bende doğru bulmuyorum. cemaat üyelerini başka bir şekilde okullarımızdan uzak tutmalıyız.
"başörtülü kız" deyince ne kadar da masum oluyor; fakat başlık odtüde cemaatçi kızlara taciz rezilliği olsaydı bir nebze daha gerçeğe yakın olabilirdi belki. başörtüsünden yediğiniz ekmeğin haddi hesabı yok. mağdur ayağına yatmanıza zaten diyecek söz bulamıyoruz. şaşıramıyoruz bile çünkü osuruktan nem kapma kıvamındasınız.

(bkz: türbanlı olduğu için otobüsten atılan öğretmen)

odtüyü karalamaya yemin mi ettiniz artık aranızda ne şekilde anlaşıyorsunuz siz bilemiyorum ama olmuyor işte. sizlerin de başarılarının bir sınırı var. odtü sizler için bir hayal, anlayın artık.
kesin din kafaların tezgahı, yani tiyatrosudur.

bundan sonra böyle arkadaş, nerede tepki toplayacak bir yamukluk varsa at dincilerin üstüne kurtul. bu takdiği nerden öğrendik; elbette yine bu elemanlardan. bu hadiseyi ele alırken bile "zaten solcuların hepsi böyle" diye sonuçlar çıkarma derdindeler. ama yalan söyleye söyleye tüm kredilerini yitirdiler. o zaman başörtülülere tacizde bulunan kimmiş, solcular değil provakatör dincilermiş, akp'li ya da cemaatten farketmez zaten hepsi aynı.

buyrun buradan yiyin bakalım.
Olayları işine geldiği gibi yorumlayan gazetenin haberidir...

-Zaman gazetesi manşet : Roma piknik ateşinden yandı !
-Zaman gazetesi manşet : başörtülüye çirkin saldırı !

-Lan a.q um , gencecik insanlar öldürüldüğü , joplandığı , kafaları gözleri yarıldığı zaman çirkin olmuyoda , başörtülüye pankart açıncamı çirkin oluyo diye sorarlar adama.

-Sizin perspektifinizi ...
güncel Önemli Başlıklar