bugün

vize ve final haftalarımın vazgeçilmez olayı.
kesinlikle yarım kalır. ara verilir yada ertelenir. en olmadı yatağın üzerindekiler dolaba tıkılır, işlem tamamlanır.
kullanılmayan, eskimiş odaları toplamaya çalışan adam. hayallerin gücü adına.
Öğrenci evine kız atmadan önce vuku bulur... Hatta, üniversitedeyken, dağınıklığından şikayetçi oldukları ev arkadaşlarına sırf bu yüzden kız ayarlayan birkaç tanıdık vardır.
Ortada dağınıklı oluşturan ıvırı zıvır çekyatın altına tıkmak...
yalnız yaşayanların müzdarip oldukları; erteleyip durdukları, sonunda adım atacak yer bulunamayınca yapılan eylem.
Az sonra başlayacağım içinden sağ çıkarsam bu entrymi editleyeceğim her ne kadar isteksiz olsam da bu aralar çok ihtiyac duyduğum eylem. Gece uyumadan önce yataga sıgamayıp bütün kıyafetleri yere atmamla bu kararı aldım..mutluyum, kararlıyım..
Bir türlü sıcak yapamadığım görev. Bunun yerine kirli temiz ayırmaya uğraşmadan hepsini makineye atıp toplamış oluyorum.
Bir günde kolay bitmeyendir dağınıklık çoksa. Önce kıyafet dolapları çekmeceler boşaltılıp kirliler yıkanmalıdır sonra çöpleri atmak gerekir en sonda ıvır zıvırları yerine koymak süpürmek. En azından süpürgeye kadar son ses komşu rahatsız eden müzikleri dinlenmelidir.
Ders calismaya baslamadan once ders calismamak adi altinda yaptigim eylem.
Yapmaktan ders çalışmaya Zaman bulamadığım eylemdir.