Kılıçdaroğlunun sorduğu söylenen sorudur.
Arkasında kim var diye sorgulanması yerine o polis neden öldürüldü? Bu da kılıçdaroğlunun yönelttiği sorudur.
Kimsenin aklına gelmediği, akılları baştan alan soru.
Hükümet tarafından bunlaaaar fetöcü, bunlaaaar kemalist zihniyetin ürünü diye cevap verilecek soru.

(bkz: devlet lisanı)
Sergide uygulanan güvenlik protokolünü bilmiyorum. Binaya sadece o gün o saatte orada görevli bulunan güvenlikten sorumlu emniyet ve istihbarat birimlerinin elmaları silah taşıyabilir bunlardan hariç ruhsatlı olsa da (polisler) kimse silah taşıyamaz düzenlemesi varsa normal şartlarda kimse o binaya silahla giremez.
Aynı başlığı ne diye açıyonuz azcık arayın, buraya da yazıyorum. (bkz: Mecâz-ı mürsel)
beyin yakan bir soru cümlesi, arkadaşlar ile toplantı yapıyoruz şuan, bu önemli sorunun cevabını bulmak için istişare yapıyoruz, gelmek isteyene adresi verebilirim, zira o kadar zor bir soru ki buradaki sayı yetersiz kalabilir.
Adam hAklı. Fetöcü diyorsunuz da madem bu adam terörist bu adama silahı kim verdi lan? Körfez dersanesinde okumuş, Allah bilir kimin hakkını yiyerek memur oldu. Üstüne üstlük bu adiler memlekete çökmeye çalıştılar. Fetöcü olduğu bilinen bir adam neden hala polis????
über zeki malum parti seçmeninin saçma bulduğudur. lan geri zekalı götü boklu bir avm'ye girerken bile dıt dıt arıyorlar milleti. böyle kritik zamanda büyükelçinin katılacağı toplantıya girişte, görevli olmayan birinin silahla girmesi normal mi?

malın biri de neden öldürüldü diye sormasına takmış. evet, bacağına 2 kurşun sıkarsın, kalır orada. en kötü intihar etmek zorunda kalır. sağ ele geçir de sorgula değil mi? ama niyet o değil demekki.
beyin yakan, devreleri bozan sorudur. ayrıca aynı kişi "mit şeffaf olsun" diyebilecek kadar kendini kaybetmiştir.
görsel
valla ben vermedim.

akıl yok bu adamda.
Aptalların anlayamadığı soru, Kılıçdaroğlu; "bu adamı kim polis yaptı? Hangi zihniyet bu adamın polis olup o silahı taşımasına izin verdi ?" demek istemiş ama çomarlarda en ufak bir zeka belirtisi olmadığı için mevzuyu direk pas geçmişler.
sorunun cevabı:

görsel
O silahı devlet vermiştir.
Devlet sürekli olarak dinci terör örgütlerinin yuvası haline getirilirse o kursun yarın sana bana döneceği gün gibi aşikardır. Şimdi kalkıp metafor yapmaya gerek yok, 15 temmuz'da gördük her şeyi. devlet burada suçludur. bu amına koyduğumun ülkesinde artık birileri suçunu kabul etmeli, sağa sola bok atmak yerine adam gibi (adamsa şayet) bu durumu kabullenmelidir. bundan sonrada o siktiğimin çürümüş zihniyetlerinizi kenara koyarak laik bir devlet nasıl olur bunun üzerine mazimize bakmanız gerekiyor.
hükümet sisteminin değişikliği ve yeni anayasa konusunda "cumhuriyet rejimini değiştirmek istiyorlar" türü komik paranoyalarla kitlesini elinde tutmaya çalışmakla meşgul olan kemal kılıçdaroğlu'nun tuhaf bir sorusu. tam olarak ne demek istedi, çözemiyoruz.
öldürüldüğü için malum kişinin beslediği kargalardan birinin o silahı kullandırdığı kesinleşti.
Durun daha bitmedi. O ambulansda sedyenin ne işi vardı?
bu adam nasıl polis oldu? denilmeye çalışılan soru.

demek kandırıp girmiş veya bu herifi polis yaparken iyi araştırmamış içişleri bakanlığı. sorunun meali budur.

kk 'nin avukatı değilim ama yazayım dedim.
Silahı kim verdi diye sormak bana göre abesle iştigal etmektir. Polis bu suikastı devletin verdiği silahla mı yoksa başka bir silahla mi gerçekleştirdi bu önemli değil çünkü biz binaya silah sokmak imkânsızdı adam da polis olmasa silah olmaz cinayet olmaz bunu konuşmuyoruz.
soru aslında şöyle olmalıydı,
devletin vatandaşını koruma amaçlı verdiği o silahı, o polise kim hangi amaç ile suikast için çektirdi. hangi ideoloji o polisin silahını amacı dışında kullanmasını sağladı.

aslında kemal ın söylemek istediği buydu.
lakin nerde onda bunu anlatacak beyin nerde ona oy verenler de bunu anlayacak beyin dedirten sorudur.
Batıda bir polis memuru siyasi bir partinin ya da siyasi bir akımın amblemini taşırsa görevden el cektirmeye kadar giden bir soruşturma süreci başlıyor.

Bizim özel harekat polisimiz islamcı veya milliyetçi gruplar şeklinde örgütlenmiş olduğunu her fırsatta gösterirken kimse demiyor ki pkk ile savaşmak senin görevin bunu islam adına millet adına diye propaganda malzemesi yapma.

Diyeceğim tepki çekecek biliyorum ama biz öldürülen rus büyükelçisi olduğunda el nusra diyoruz el kaide diyoruz isis isid daes diyoruz.

Aynı adam özel harekat polisi olarak Güneydoğuda allahuakbar deyince kahraman polis oluyor.

Amacım iki yüzlü olduğumuzu anlatmaya çalışmak. PKK sempatizani ya da islam karşıtı değilim.
bu sabah akp'li bir abi ile kahvehanede sabah haberlerindeki bültene konu edilen kılıçdaroğlu soru cümlesidir.. bu soruya cevaben de hemen kahvehane sakinlerinden biri atladı :

kim vercek lan ğamuğa goduum; polis diil mi o adam, devlet verdi herhal!?
bu sabah akp'li bir abi ile kahvehanede iken denk geldiğimiz; sabah haberlerindeki bültene konu edilen kılıçdaroğlu soru cümlesidir.. bu soruya cevaben de hemen kahvehane sakinlerinden biri atladı :

bu sabah akp'li bir abi ile kahvehanede iken denk geldiğimiz; sabah haberlerindeki bültene konu edilen kılıçdaroğlu soru cümlesidir.. bu soruya cevaben de hemen kahvehane sakinlerinden biri atladı :

edit ( yanımdaki abinin akpli olduğunu niye yazdım bilmiyorum, belki de zıt kutuplar olmamıza rağmen halen çay sıcağında buluşabildiğimizi vurgulamak için belki de.. )
Bir aşçı mutfağındaki bıçakla yahut bir inşaat işçisi elindeki kürekle adam öldürse bunu da sorgular bu adam..