bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (bkz: tonks)
  ... haziran
 2. 2.
  zümrüdü anka yoldaşlığına üye olan seherbaz. remus lupin ile evlidir ve hogwarts savaşında Bellatrix Lestrange tarafından katledilmiştir.

  tonks, kendisine nymphadora denmesinden asla hoşlanmamaktadır.
  ... mrtnyc
 3. 3.
  harry potter'in vaftiz çocuğunun annesidir.
  1 ... sosyaldahi
 4. 4.
  Nymphadora Tonks, J.K. Rowling tarafından yazılmış Harry Potter serisinde bir karakter. Kendisine Nymphadora denilmesinden nefret eder.
  Tonks Harry Potter serisinin 5. si olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığında ortaya çıkan bir seherbaz aynı zamanda bir yoldaşlık üyesidir. Tonks bir Metamorfmagus'tur. Yani kendini değiştirebilme yeteneğine sahiptir. Örneğin farklı duygular yaşadığı zaman saç rengini değiştirebilmektedir. Metamorfmagus olduğu için çaba harcamadan ve çalışmadan Biçim Değiştirme Sınavları'ndan her zaman en yüksek notları alırdı. Ayrıca çok sakar olmasıyla tanınır.
  Annesi cadı olan Andromeda Tonks'tur. Andromeda, Sirius Black'in en sevdiği kuzenidir. Babası ise muggle doğumlu büyücü Teddy Tonks'tur. Bu yüzden safkan Black ailesi tarafından kabul görmezler. Teyzeleri onu asla kabul etmediler. Bizzat Voldemort, Bellatrix Lestrange'e hem Nymphadora hem Lupin'i öldürme görevini vermiştir.
  Tonks Remus Lupin'e aşıktır. Remus Lupin Nymphadora'yı sevdiği halde onun iyiliği için onunla birlikte olmaz; çünkü kurtadam olduğu için hem onun hem de doğacak çocuklarının kurtadam olma tehlikesi olup onun da hayatını mahvetmekten korkar. Ama sonra bu tutumdan vazgeçer ve onunla evlenir. Teddy Lupin adında bir çocukları olur. Bu çocuk korkulduğu gibi bir Kurtadam değil, bir Metamorfmagus'tur. Teddy Lupin'in vaftiz babası Harry'dir.
  Remus Lupin'e aşık olduğu için nadir gerçekleşen olaylardan birini yaşar ve Patronus'u kurtadam şeklini alır. Tonks ve Lupin tam mutluluğu yakalamışken Lupin ve Tonks savaş sırasında ölür. Kocasını ararken Bellatrix Lestrange ile karşılaşan Tonks, Bellatrix Lestrange'nin yaptığı oyunlar sayesinde Hogwarts'taki savaşta teyzesi tarafından öldürülür. Gornuk ve Griphook adındaki cincüceler ile biri Harry Potter'ın binasından yakın arkadaşı Dean Thomas olmak üzere iki muggle ile beraber kaçarken Bellatrix Lestrange tarafından öldürülmüştür.
  4 ... afsarturk