bugün

Ateşime, baş ağrıma ve halsizliğime çare olmuş olan iğne. Gerçi iğnenin 15 saniyede yaptığı ağrı ve acı, size tüm hastalığı unutturuyor. Gülü seven dikenine katlanır hesabı, iğne olurken acısını çekiyorsunuz ama dipi gibi yapıyor.
yakar. acıtır. oturtmaz. ama en etkilisidir.
ayağa kalkabilecek gibi olduğunuzu hissettiğinizde bastığınız yerde zakkum gördüğünüz iğnelerin hası olur kendisi.
görsel
bir alman hastanesinde çalışan hanımdan duyduğuma göre almanyada hastanelerde kullanılmayan ilaç.
Götünüzü hastanede bırakmanıza sebep olan ilaç.
(bkz: novalgin iğnesi vs anal ilişki)
tdk karşılığında dipyakan açıklaması vardır, yoksa da olması gerekir.
Ağrı kesiciler ikiye ayrılır novalgin ve diğerleri.. hayata küstürüp ,düşünceleri bile durdurma noktasına getiren migren belasına haddini bildiren tek ağrı kesicidir.metamizol sodyum' a saygılarımla.
hapını içtiğimde her defasında moralimi yerine getiren, mutluluk hissettiren hap. çok nadirende olsa sebepsiz yere mutsuz/moralsiz/ hissettiğimde ağrı olmaksızın içtiğim ilaçtır.
Daha önce (gençlik ve ileri ki zamanlarda) başağrısı ateş için kullandığım ilaç. Panalgin ile dönüşümlü olarak kullanıyordum. Akabinde tesir etmemeye daha doğrusu hakkında iyi şeyler okumadığım için kullanmamaya başladım. Şu an Minoset Plus benim baş ilacım.

Not: Minoset Plus karaciğerde değil mide de süzülme mi ne yapıyormuş. doktor tavsiye etmişti.
baralgin'in muhterem babası, panalgin'in kayınpederi ve istanbul eşrafından novalgin !..
her evde bir türevi bulunur.
Etki bakımından tüm ağrı kesiciler içinde 1.sıradadır. Babalardandır.
Novalginin dindiremeyecegi baş ağrısı yok denecek kadar azdır.
Ağrıyı kökünden sökerek ziker.
10 senedir falan görmedim ben bunu..
bir tane içersen huzur içinde uyursun,
iki tane içersen bir şey değişmez, yine huzur içinde uyursun ama bir daha uyanamazsın..
Hapı yok heralde artık göremiyoruz ne zamandan beri.