bugün

youtube da bir videosuna rastladım. Bu kadar saçmalık olmaz lan deyip 3. Dakikada kapadım. Saçma adam!
her daim kıyak kafayla gezen bir adam. yok hitleri yahudi soykırımını tahmin etti diyenler national geographic in kendisi hakkında yaptığı belgeseli izlesinler.
2007 yılında esrarengiz bir şekilde son kayıp kitabı bulunan kahin.
''devrimi temelden sarsıyor büyük bir kasırga,
yüzlerde artık peçeler, başlar örtülü,
cumhuriyetin sonu geldi artık,
aklar-kırmızılarla karşı karşıya.''

500 yıl öncesinden bugünleri tahmin etme yeteneğine sahip bir insandır. yazdığı dörtlüklerde mükemmel noktalara değinmiş, adeta geleceği yaşamış denilebilir.

şu anki iktidar ile ilgili de birçok tahmini vardır. nasıl bu kadar isabetli tahminler yaptığı merak konusudur.
Kahindir. Atmış tutmuş. Zaman versene reyiz. Şu yüzyılda de. O bile yok. Binde bir. Ne salladığını bile bilmiyor.
Gerçekleşmeyen kehanetleri gerçekleşen kehanetlerin'den fazla olan büyücü belki de kehanetlerinin büyü dünyası dışında anlaşılmasını istemiyordu .
Cadı avının en ateşli olduğu dönemde papalık toprağına ait bir kilisede defnedilmesi'de ayrıca dikkat çekicidir.  
Gokbilimci ve kahin olmasının yanısıra 1555'te yayınladığı eserde reçel yapımından bahsetmiştir.
''yeni tünrk imparatorluğunun başına geçecek 11. prensin adında 11 harf olacak ve ortalık onun zamanında karışacak'' diye bir kehaneti var. bu kehanetteki kişi abdullah gül'den başkası değil. zira kendisi 11. prens ve adı soyadı toplam 11 harften oluşmasının haricinde, ortadoğu onun zamanında iyice alevlenmiştir.
Nostradamus… Kimilerine göre tarihte görülen en büyük şarlatanlardan biri kimilerine göre de eşi benzeri bir daha dünyaya gelmeyecek gerçek bir kâhin.
"kongrenin başkanını destekleyen adamları
işgal güçleri sürecekler maltaya
girilmiş istanbul'a alınmış rodos adası
ama geldikleri gibi gidecekler sonunda"

Bildiğiniz gibi malta kurtuluş savaşı döneminde türk aydınların sürüldüğü bir yerdir

Son cümle de atatürk'ün.
her kehaneti gerçekleşmeyen kahin.

2012 de iran türkiye yi işgal edecekti sözde.
Yaşa be nostradamus şu akp başımızda n ne zaman gidecek onu da bir söylese idin ya be .
tipik dinci tüccarlığı bu adamda da var. sembolik dil kullanmış sonra da vay efendim siz anlamazsınız o çok bilgiliydi diyorlar.
sembolik anlatım zaten kapalı anlatımdır ve o sembol aslında kendi dışında her şey olabilir. bu da insanlara palavra atma olanağı sağlar ve herhangi bir hikaye bile buna yorumlanabilir.
tıpkı sembolik olan din anlatımlarında olduğu gibi.
mesela bu kuranda da var incilde de var, tevrat da da var.
incilde isa sürekli hikaye anlatmış durmuş, olayı net aktarmamış. sen bu hikayelerden bir sürü anlam çıkartabilir ve istediğine yorumlayabilirsin.
keza kuran da öyle, sembolik dil kullanmış sen çıkıp burada o anlatımdan istediğin her şeyi çıkartırsın. nitekim bir sürü yorumcunun kafasına göre yorumlamasının nedeni de bu sembolik dil mantığıdır.

işte konumuza dönecek olursak bu adam da böyle. sembolik anlatım yapmış ve o anlamları okuyup bir takım tayfa kehanet olarak yorumlayıp bide olaylara uydurup bu adamı bir bok biliyormuş gibi göstermiştir.

onlara fuck off!! diyorum. dedim bile.
kafatasından sıvı içenin onun gücüne erişeceği söylenen ancak bunu son deneyen askerin olay anında vurulması ile birlikte kafatası da kaybolan kahin.
Judas Priest'ın başta introsu olmak üzere müthiş şarkısı...
16. yüzyılda yaşamış olan Fransız hekim, eczacı, kâhin ve astrolog.

kehanetleriyle bilinen ünlü bilim insanın yazmış olduğu ''Les Propheties'' kitabının 333. sayfasında 2018 yılında anadolu'da (türkiye'de) bir erken seçim olacağını ve bu seçimle anadolu topraklarında iktidarın değişeceğini ve bir aydınlama çağının başlayacağını yazmış. seçilen kişinin de adında ''m'' harfi olduğunu yazmış. ben bu satırları okuyunca elim ayağım titredi. ee hadi hayırlısı nostradamus'cuğum. *
Kendi ölümünü ve mezarının yıllar sonra açılacağını da tahmin etmiş Fransız kahin ve astrolog.

+ 2021 yılında Rusya yeni bir biyolojik silah tasarlayacak. Bu silah yüzünden yeni bir virüs ortaya çıkacak. Ve bu salgına yakalanan insanlar zombiye dönüşecek.
+ 2021 Kasım ayında Amerika'da büyük bir deprem olacak.
+ askerlerin beyinlerine çip yerleştirilecek ve bu askerler insanlığı kurtarmak için savaşacak.
+ güneş fırtınaları çıkacak. Kıtlık başlayacak.
Diye devam eden bir sürü kehaneti var.

görsel
14 yıl önce bugün yayınlanmış 16. Judas Priest albümü. Grubun Jugulator ve Ram it Down ile birlikte underrated albümlerinden birisi. Nostradamus, Persecution gibi 2 başyapıtı barındırır.
kral 3. charles hakkında tahminleri ....

Nostradamus, Kral III. Charles'a Karşı
‘Büyük Ayaklanmayı’ Öngördü

görsel .

"Daha sonra değersiz gördükleri bir adam.

"Halk, Adaların Kralını zorlayacak.

"Kral olmayı hiç beklemeyenin yerini bir adam kral olacak .”

https://www.youtube.com/watch?v=oVaSzX7Su2o