bugün

nokia'nın 3210'da yakaladığı sağlamlığı tekrar yakaladığı model olan olan 3310'un saygı duyulması gereken bir telefon olduğunu kanıtladığı hadise.
telefonu önce suya sokup sonra kafasına kafasına vurarak aşılabilecek sorunsal...
(bkz: kafasına kafasına vurmak)
tuvalete düştüğü takdirde, tamir edilse bile dolu bir bataryayı tam olarak 6 saat 43 dakika da bitirdiği deneyimle sabit olan telefondur.
denemesi yapıldıktan sonra görülmüştür ki evet bu telefon fena halde sağlamdır ama bir o kadar da boktan özellikleri vardır. bir kere şarj tutmaz manitaya hararetli bir konuşmanın tam ortasında pat diye gider bu. küfredersin bağırıp çağırırsın ekstrem durumlarda telefonu kaldırıp duvara bile atarsın ama meret çalışmaya her nasılsa devam eder.
kesinlikle doğrudur. yaklaşık on kez firlatılmış, hatırlamadıgım sayıda düşmüş ve paramparça olmuştur. ama her ne hikmettense bozulmamiştir.
bu telefonun en iyi özelliklerinden birisi de, telefonla futbol maçı yapılabilmesidir. hem kola kutusu gibi ayakkabıyı da parçalamaz. acayip falso alır. bir gün bu telefonla beyzbol oynamaya da çalıştım. camı çatladı. servise götürdüm ama kullanıcı hatası olduğundan garanti kapsamına girmez dediler. gözümden düştü telefon. işte o zaman paramparça oldu.
yemin ediyorum futbol oynadık,basket oynadık bu telefonla kapanmadı bile meret! hatta bir keresinde gözümüz döndü 3. kattan attık hala çalışıyordu hatta arkadaş aradı o sıra çaldı böyle nokia tune efektiyle dalga geçer gibi, şerefsiz..
nokia nın az kalsın batmasına neden olacak telefon..
bu gün bile alıcısı var.

ben de alacağım bir tane, bu pda telefonlar telefon değil ki.. her şey olan hiç bir şey olamıyor vesselam.
en azından bizim evde gerçekleşen olay. 2001'den beri çalışıyor. attım, çarptım, sövdüm bana mısın demedi. lisede giydiğim bot gibi mübarek hala iyi durumda. ben eskidim o eskimedi. birlikte güzel günler yaşadık. güzel mesajlar aldık, güzel mesajlar çektik, ayrıldık, ağladık, terk ettik gene ağladık, okul bitirdik beni bırakmadı. yalnızlığım kadar sadık bana, günlerce açmam gene şarjı tamdır. mavi rengine vurgun olduğum. birçok kere kapak değiştirdim hep orjinaline koşa koşa geri döndüm. bir sevdadır 3310. hiç oynamadım space impactim benim, sildiğim onlarca telefon numarası. gizli numara sapıklarım. numaramı gizleyerek çağrı bıraktığım aşkın e hali hep sende gizlidir. ben seni sevmiyim de kimi seveyim. canım 3310'um.
(bkz: kötüye birşey olmaz)
nokia nın en çılgın bakire * modelinin özelliğidir, bozulmamak üzerine programlanmıştır, hatta bozulsa bile kendi kendini yenileme özelliği sayesinde düzelmektedir.
yalan örneği.
(bkz: bozuldu kardeşim)
köpeğim çok havladığı zaman camdan bi tas su dökerek sustururdum ben onu. işte o tas başucumda durur her zaman. Alarmı çalan telefonu, o su dolu tasın içine bıraktım galiba. Sabah kalktığımda içindeydi çünkü. Aynı mallığı devam ettirerek, kurutmak yerine şarja taktım ve hazin son.
ilk çıktığında gençliğin şimdi ise annelerin favori telefonudur.* *anaların dualarını aldığından bozulmuyor olabilir.