bir de şey vardı; "ben 60 yaşındayım, eskiden yağ kuyrukları vardı, nereden nereye geldik" diye köpüren embesil.

nereye geldiğini zannediyorsa. *

2 kilo hıyar alabilmek için o yaşta 8 saat kuyrukta bekliyor ama hala ambargo döneminin kuyruklarını eleştiriyor.

yine söylüyorum; eşeğe semeri ağır gelmezmiş, su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim.

1 kilo patatese muhtaç kalsınlar.
tanzim satış kuyruğunun videosunu çeken kişiye kuyruktaki kişinin çemkirmesidir.

iyi bir şeyse bırak çeksin sen de gurur duy.
kötü bir şeyse neden kötüyü savunuyorsun ?
demezler mi ?

https://twitter.com/i/status/1095023057402515457
Ortamlarda “ben alışverişimi macro center dan yapıyorum” dediği için olabilir.
cabbar bir kameramana gelse "eşeğin zikinden dolayı çekiyorum emuğa goduğummmm var mı itirazın" cevabını alacaktır. o palak suratlı dayı ülkenin özeti işte. "hep dış güşler yapıyor yiğenimm o tirbeyisler olmasa dünyada cenneti yaşatacaktı reyizimiz bize tımam mığğğğ" kafası. allah ıslah etsin diyecem ama dayıların alayı 50 yaş üzeri. bu saatten sonra herhangi bir dikiş tutmazlar zaten..
Aslında “çek çek chp’nin Bu memleketi ne hale getirdiğini çek” demesini beklerdik.
(bkz: Stockholm sendromu etkisindeki millet)
Belki kahvede orda burda eqonomi coh eyi diye atip tutuyor dayi bir anda ucuz sebze kuyrugunda görünürse tv de ne yapacak olmayan karizmasi çizilecek dayi hakli bence.
biz niye burdayız diye kendine sormayan, vatan sevgisini hükümet sevgisiyle karşılaştıran dayının söylemidir.
Videoda ki tek malum parti sempatizanı değildir kendisi. Daha da fazlası var maalesef.

https://youtu.be/ZwU7SVcmnkA

Hayır yani videodaki tiplerden birinin sebze-meyve kuyruğunda olmasına rağmen tüp kuyruğundan malum partiyi aklamaya çalışması çok komedi.
haklıdır, izinsiz görüntü ve ses kaydı almak suçtur.

Bakınız TCK 132, TCK 133, TCK 134
"hükümete devlete provakosyon yapmak için fiyatları yükseltenler yüzünden bu hale geldi. O terbiyesizler yüzünden bu hale geldi. Onlar bir takım kendilerini biliyorlar yani"