bugün

entry'ler (94)

üstteki yazarın mesleğini tahmin etme

bim personeli.

telefonu hala daha alo diye açan tip

150 yıllık geleneği sürdüren insandır.
muhtemelen geceleri işlikle uyuyup
işine sefer tası ile gidiyordur.
cebinde mendil bulmanız mümkün olup,
yazları şambel ile denize girmesi muhtemeldir.
çorba içerken bıyıklarını bulaştırıp,
doyduktan sonra da sofra bezi ile ağzı siler.
sağ arka cebinde kahverengi derili anahtarlık olup,
gömleğinin cebinde tarağını taşır.

hani havai fişek kullanmayacaktık

havai fişek fabrikasında şehit olan askerlerden sonra belediyeler ,şahıslar bundan sonra havai fişek kullanmıuacağız diye duygu sömürüleri yapmalarına rağmen 6 dk ses dinmedi..

ulan ne dönek milletiz be..

gantep deva hastanesi covid19 skandalı

13.12.2020 tarihinde koku kaybım nedeniyle deva hastanesine test yaptırmaya gittim.

testi yaptırdıktan sonra sonucu nasıl alacağımı sordum.

sonucun 2,5 saat sonra kendim gelip öğrenmem gerektiğini belirtiler.

sistemden göremezmiyiz diye sorduğumda ise ,

iki tür testin olduğunu(antijen,pcr);

antijen test sonuçlarının sisteme girilmediğini,

pcr test sonuçlarının ise sisteme girildiğini ,

kayıt esnasında güya bana sisteme girelim mi girmeyelim mi diye sorduklarında benim yok dediğimi belirttiler.

bana böyle birşey sorulmadığını , belirtip oradan ayrıldım.

1,5 saat sonra aradığımda testimin sonucunun pozitif olduğunu pazartesi gelip dahiliyede muayene olup ilaçlarımı alabileceğini söylediler.

tekrardan muayene ücreti vermemek için ertesi sabah aile sağlık hekimliğini(ash) arayıp pozitif olduğumu belirtip ilaç talebinde bulundum.

ash da benim pozitif görünmediğimi ve dolayısıyla ilaç ve filyasyon ekibi yönlendiremeyeceklerini söylediler.

daha sonrasında deva hastenesi arayıp sistemde pozitif görünmediğimi söyledim.

onlarda sisteme aktardıklarını belirttiler.

tekrardan ash aradığımda hala daha sitemde görmediklerini söylediler.

tekrar deva hastanesini aradığımda bana skandal şu cevabı verdiler

-antijen testin sonucunu kendilerinden başka sağlık kurumunun göremeyeceğini ,
başka kurumun görmesini istiyorsanız gelip dahiliyede muayane olmanızı,
muayenede ücretsiz pcr testi yapılıp genel sisteme gireceklerini,
ilaçlarınızı muayane olarak ancak alabileceğimi belirttiler.

telefonfonda tartışma vs. derken mecbur rapor almam gerektiğinden hastaneye gittim.

paşa! gibi muayene parası ödeyip (83 tl) pcr testi yaptırmadan sisteme girdiklerini belirtip ilaçlarımı ve raporumu alıp çıktım.

dün akşam dostlar e devletten hes kodumu sorguladığımda risksiz olduğumu gördüm ..

yani fahrettin kocanın açıkladığı sayılarda pozitif olan ben yokum....

hes kodumun riskisz olması benim şu an uçağa binebileceğim, tüm kamu kurumlarına ,işime tüm toplu alanlara girebileceğim,rahatlıkla dışarıda dolaşabileceğim anlamına geliyor ...taki ben de toplumsal ahlak olmassaa...

son olarak bu sadece bende mi olmuş diye araştırdğımda aynı hastanede test yaptırmış pozitif çıkmış arkadaşlarımında hes kodunda risksiz yazıyor..

e nabız ve hes kodu görüntülerim
görseller için
(bkz: )https://hizliresim.com/kAzuVc
(bkz: )https://hizliresim.com/Ns1adm
(bkz: )https://hizliresim.com/22GxDG

55 yıl deneyimli yazılımcı aranıyor

malum iş ilanı sitesinde denk geldiğim ilandır.

55 yıl deneyim + 20 yıl da okul dersen =75 yaş

askerlikle ilişkisi bulunmayan kriterlere uygun arkadaşlar başvurabilir.

Not:Maaş 3000+agi

görsel

türkiye nin en büyük sorunu

kısa vadede ekonomi
orta vadede hukuk
uzun vadede eğitim..

her bir zaman dilimindeki sorun kendisini kapsayan zaman diliminindeki sorunun sonucudur.

türkçülerin çocuklarına koyduğu sikimsonik isimler

bu muhabbetleri yapan idiotlar mümkünse çocuk yapmasın, başka işiniz gücünüz yokmu..

rüyasını gördüm darbe iddiaları gerçek

sonra ülkede neden deist artıyor derler.

bu ülkedeki darbe söylem endeksi dolar kuru ile doğru orantılı.

ne zaman ekonomi çıkmaza girer , hemen bir darbe söylentisi başlar.

millet ekonomik derdi unutur, suni gündemle uğraşır.

o kadar darbeye kafa yoracağınıza insanlar neden ;

1000 tl için ptt önlerinde sağlığını hiçe sayıp kuyruk oluşturuyor,

neden doları dizginleyemiyor,

neden merkez bankası rezervleri negatife inmiş,

neden swap anlaşmaları için üçbuçuk atılıyor ama kimse para vermiyor,

neden sürekli alım gücümüz değer kaybediyor,

neden bir 0 araba en az 100.000 tl,

20 yıllık araba 50.000 tl olmuş,

neden hergün yaşam sıkıntısından intihar eden insanlar görüyoruz

bunu sorun be...

ülkeyi 1000 tane ateist yönetseydi islama bu hükümetin verdiği zarar kadar zarar veremezdi.

şu an kimin aklına müslüman diyince dürüstlük, adalet,emek,doğruluk, mütevazilik geliyor?

oturun bunları sorgulayın,

cübbeli rüyasında darbe görmüymüş darbe olacakmış da,

ulan islam inancında rüyayla amel etmek nerde vardır ,

madem bu adam rüyayla herşeyi çözüyor ,

söyleyin corona virüsün ilacının formülünüde görsün..

1 milyar dolarla yapılabilecekler

2 sene beklersen ülkede yapacaklarının 2 katını yaparsın.

gecenin sözü

"sanki karşımda anamın oynaşı var.."

antep yöresinde kullanılan bir söz olup karşıdaki adamdan ne kadar nefret ettiğini gösterir.

asteğmenin gözünden askerlik

7 aydir asteğmen olarak vatani görevini yerine getiren bir birey olarak askerlik hakkındaki görüşlerimdir..

1).er/erbaş askerliğin profesyonelleşmesinden dolayı şu an ameleden farksız olarak vatani görevini yerine getirmektedir.
2.)taburumdaki er/erbaşlar garaj nöbeti tuttuklarından 1 kez dahi ateş etmediler.silah takmayı sökmeyi dahi çoğu bilmiyor.
3.)yapılan israfın haddi hesabı yok.yemeklerde et dahil herşey var ama yapan ekip kötü olduğundan karavanalarca yemek hergün çöpe dökülüyor.
4.)kimsenin birbirine güveni yok.herşey imza ile yapılıyor.birine çay kaşığımı verecen el seneti imzalıyorsun öyle veriyorsun.bu kadar kağit kürek işi işleri çok yavaşlatıyor.
5.)sağlik hizmeti rezalet, burda hasta olmaya gör iyilesmen zor.bide salak bi komutana denk gelirsen ölsen bile revire gitmene izin vermez.revire gitsen revir bisey yapmaz.
6.)personel açığı aşıri derecede fazla.teknik konulardan anlayan subay/ast.subay çok az.
7.)her önune geleni subay yaptıklari icin subay kalitesi cok düşük.
8.)uzm. erbaşların eskileri kendilerini gelistirmis ama yenilerde ciddi boşlamışlık var.çoğu 5 yılımı doldurayım gideyim dediğinden işini sahiplenmiyor ve kendini geliştirmiyor.
9.)özellikle uzm.erbaş sınıfında para vatan sevgisinin önüne geçmiş gibi.parayı vermesen taburda adam bulamazsın.adamlar doğuyu maas*2 görüyor.yurtdışı görevleri tamamen para için yapılıyor.(ırakta 6 aylık görevde 160 bin tl kazanılıyor).tamam insanlar sonuçta para kazanmak zorunda ama gelipde kahraman vatan sever naralarıda çok atmasınlar.
10.)er/erbaşlar külliyen orduya yük olduğundan askerliğin 21 günlük acemi eğitimi olması gerekmektedir.bu süre zarfında silah kullanmayı,yanaşık düzeni öğretirsin tamamdır.
11.)yedek subaylık gereksiz bir pozisyondur.eskiden uzm.erbaşlar bu kadar yokken a.tğm faydalıydi şimdi ise tamamen gereksizdir.tabi yedek astsubaylik içinde dediğim geçerli.ordu subay astsubay ihtiyacını lise ve üniversitelerini açsın ordan karşılaşın.gidip 25 yaşındaki kütüğü subay astsubay yapmasın.
12.)bedelli yapan etek giysin diyenlere aldırmayın bunu diyen ya askere gelmemistir yada parası yoktur.öyle boş boş vatanseverlik naralari atmasın kimse, vatanını en çok seven işini en iyi yapandır.gidip de askeri gazinoda komutanin rakı bardağını doldurunca kahraman olmuyorsun.
13.)astsubaylar ordunun bel kemiğidir.bu adamlari üzmeyin.bun adamlar sayesinde işler iyi dönüyor.

şimdilik aklıma gelenler bunlar...

muhtemel nükleer saldırıda yapılması gerekenler

keman çalabilirsin kardeşim, unutulmassın,100 sene sonra deyimler sözlüğünde yer alırsın..
(bkz: titanik batarken keman çalan adam)

cumhurbaşkanı ile özel 05 01 2020

sözde gazeteci olan tipleri izledikçe adnan oktar sohbetlerini andıran programdır.

zat ne derse maşallah hocam der gibi tasdik etmeleri insanı bitiriyor.

bu sözde gazetecileri izledikçe gidip allahıma bana omurga verdiği için de şükrediyorum.

ali yerlikayanın mütevazi odası

2 yılda 313 bin tl'lik mobilya alma mütevaziliğiyle bilinen gaün rektörünün kendisi gibi mütevazi bir valiyi makamında ziyareti esnasında görmüş olduğum odadır.

evlerinde buzdolabı bulunan bizim gibi gösteriş düşkünlerinde de allah böyle mütevazi yaşamı nasip eder inşallah..
görsel

yaş ilerledikçe katlanılması zor olan şeyler

uludağ sözlük..hep bu veletler...

termik santral bacası için rte teşekkür eden vekil

k.maraştaki termik santrallerin bacalarına filtre takılsın mı takılmasın oylamasına takılmasın diyen k.maraşlı akp'li vekillerin erdoğanın tasarıyı veto ettikten sonra kutlayıp teşekkür etme durumudur.

bu vekilleri bu kıvrak hareketlerinden dolayı tebrik edip yılbaşı gecesi bol kazançlar dilerim.anlayan anladı...

kaynak: (bkz: https://www.haberler.com/...-3-vekil-12678934-haberi/)

6 kasım 2019 real madrid galatasaray maçı

"Hatırla, 6 Kasım gecesini hatırla.
Patlamayı, ihaneti ve komployu.
Bu ihaneti unutmak için hiçbir sebep göremiyorum."

V For Vandetta:))

50 yaşında emekli mi olunur

kendisine eyt ile ilgili çalışma var mı sorusuna reisin vermiş olduğu cevaptır.

bende reise katılmış olup, emekliliğin sadece milletvekillerine verilmesi , geri kalan kişilerin ise son nefesini iş başında vermesi gerektiğini düşünüyorum. hatta iş başında son nefesini vermeyen kişilerden ek vergi alınmalıdır.

arda kural

görsel

bundan sonra trump düşünsün dedirten reis..

6 ekim 2019 anadolujet rezaleti

23:45 ankara elazığ uçağının 00:15 ertelenmesine rağmen uçuş gerçekleşmeyince görevlinin pilot yok o yüzden 1 i bekliyeceğiz demesiyle şu an yaşanan rezalettir.

ülke resmen zaytung...