bugün

(bkz: tarihte bugün)

Babacan ve Davutoğlu'nun "evet" dediği referandumdur.
Yandınız siz amq çomarları. Evet vereyimde görün hayır çıksın. Benim gibi cenabet olan bikaç arkadaşla anlaştık evet vericez imkanı yok evet çıkmasının.
Bu sefer hayır akplı kardeşlerim.lütfen bu rte meselesi değil konuyu boyle değerlendirin bir parça mantık lütfen hayır.yalvariyormuyum evet.referandumda hayır.
(bkz: 2017 baskanlık referandumunda hayır ın sonuçları)

akp'nin hayır'lı sonuçarı görüp kıvırma ve de olmama olasılığı vardır.

(bkz: akp nin referandumdan vazgeçme olasılığı)

23 Nisan'da olma olasılığı vardır. (bkz: 23 nisan 2017 baskanlık referandumu)

ve eğer yapılırsa HAYIR çıkacağı yüksek olasılıktır.
bizi birbirimize düşürüyorlar diye bık bık ötenlerin daha şimdiden birbirine düşmeye başladığı referandum. kemik oylar mhpye kaldı resmen. inanılmaz.
Ne güzel senaryo yazıyosunuz aq. ikisi de olmayacak. Ne 23 nisanda referandum olacak ne de geri çekilecek. Tanıyın azcık memleketin siyasetini.
olmayacak referandumdur. anketler olumsuz yönde devam ederse geri çekecekler ve erken seçime gidecekler. umutları mhp ve hdp'nin baraj altında kalması ve 367+ vekil çıkarabilmek.
hayır bir şekilde sonuçlanacak yüzde 55 le hayır çıkacaktır.

23 nisan'da yapılması plandığına dair yorumlar yapılıyor.

(bkz: başkanlık referandumunun23 nisan da yapılması)
eğer olursa hayır bir şekilde sonuçlanacak yüzde 55 le hayır çıkacaktır.

ama olmaya da bilir mi? (bkz: rte nin baskanlık teklifini bekletmesinin nedeni)
hayırlı bir sonuçla sonuçlanacaktır.

kemiksiz, net yüzde 55 hayır bekliyorum.

bu toprakları güzel ve yalnız ülkemii rejimi koruyacağız.

bu ülkenin kaderini tek bir kişinin iki dudağını arasına bırakmayacağız.

algı oyunlarına karşı algısavar bir başlık --- >>> (bkz: hdp ile asıl kimin kol kola olduğu gerçeği)
chp genel merkezinin sessizliğe bürüneceği referandumdur.
sonucu kürtler belirler.7 hazirandaki gibi sırtını ak partiye dönerlerse,ki şu durumda öyle gözüküyor.bu anayasının geçme şansı yok.
Referandum'daki oy'unuz şimdiden hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun. Şer değil hayır olsun, hayırlısı ne ise o olsun, hayırsızlara kapak olsun! şeklindeki içten temenni ve güzel dileklerle yorumlanabilecek halk oylamasıdır.

eksileyecek olan olası arkadaşlara da şimdiden sormak gerek:

(bkz: kardaş sen hayırdır)
sayın cumhurbaşkanımız tek başına girdiği seçimde %52 oy aldı.

bu referandumda mehape de destek veriyor ben en az %60 evet ile geçeceğini düşünüyorum.
neden hayır denmesi gerektiği halka gerekirse tek tek anlatmak lazım. en azından hayır diyenler devlet düşmanı gibi bi imaj yerleştirilmeden insanların bilinçlendirilmesi lazım.
ak parti seçmenlerinin oylarıyla sonucu belirlenecek referandumdur.

onlara küçük bir tavsiyem var bugün rte için evet derseniz yarın hiç istemediğiniz adam başa gelecek. hakkaniyetli olun bugünden çok yarını düşünün.

(bkz: uyan)

http://www.youtube.com/watch?v=axxB5f2yUAM
(bkz: 2 nisan 2017 referandumu hayır çıkarsa olacaklar)
(bkz: bugün evet dersen bir daha sana sormazlar)
hdpliler hapiste evet deme ihtimalleri yok. MHP tabanında evet diyecek en çok yüzde 20 vardır. chpliler zaten hayır diyecek. daha önce sandığa gitmeyenler de sandığa gidip hayır diyecektir. ak parti seçmelerinden olup fetoden atılan 100.000 insanın kendileri, aileleri, eşlerinin aileleri var. akp ye oy vermiş olup bu da çok oldu artık diyenler de var. eğer buna rağmen evet çıkarsa o işin altında şaibe ararim. oy ve ötesinin iyi bir çalışma yapması lazim.
Vatanını seven, vatanı için savaşıp şehit olmuş her bir askerine saygı duyan, vatanın en doğusundan en batısına kadar türkiye sınırları içinde bulunan türk, kürt, alevi, sünni, ateist vs. her bir farklı düşünce ve görüşe kulak veren, ötekileştirmeyen her bir bireyin her ne koşulda olursa olsun hayır demesi, bunu yayması, eşe dosta ve evet vermeyi düşünenlere bıkmadan usanmadan sistemin detaylarını, tehlikelerini, getireceği sonuçları anlatması gerekmektedir. Bu normal ve sıradan bir seçim değil arkadaşlar. Gerekirse savaşın! Ülkenin geleceği bizim elimizde. Başkanlık getirtmeyeceğiz.
Bu başlık sözlükte genel seçim sonuçlarıyla referandum tahmini yapan sığırları görmemizi sağlamıştır.

Baraj diye bir şeyden, barajı geçemeyen parti oylarının nereye gittiğinden, bilincinde olmasanız da her şeyden önemlisi bunun particilikle bir alakası olmadığının farkında mısınız acaba ?

Yani bir ak partili başkanlık sistemine hayır, bir Chp'li evet diyemez mi ? Var mı böyle bir saçmalık ?

Ben hayır diyeceğim. Hayırlısıyla da inşallah sandıktan hayır çıkar. inanıyorum. Çıkacak.
görsel
istesekte istemesekte onu başkan yapacaklar.
bu topraklar büyük bir tehlike altında. ülke tek bir adamın iki dudağına teslim edilme tehlikesi altında. 9 tane daha şerefli onurlu çiğ süt emmemiş yursever mhp'Li vekil çıkmadı. demekki fiyatlarını belirlemişler, iyi bir pazarlık yapmışlar.

ama her tehlike her risk, akıllı cesur güclü olursan büyük fırsatları da yanında getirir.

hayır ve evee cepheleri ile ilgili hesaplar yapılıyor. o işler öyle değil. başkanlık rejimine, tek adam rejimine yapılan anketlere göre halkın öyle büyük bir desteği yok. ama tavanda muhazakar bir bloklaşma oluştu. çok kirli bir çıkar ortaklığı ile. tehlike burda. doğru bir taktik ile bu birlkiktelik tabanda dağıtılabilir. .

mhp'nin tavanı ile tabanı aynı değil. tabanda allta büyük br yarma harekatı ile bu birliktelik parçalanabilir. misal saadet partisinin hayır demesi, eski ülkü ocakları başkanlarının tüm mhp'Li muhaliflerin hayır demesi çok önemli.

chp titreyip kendine gelmeli. o çekingen korkak ödlek halini atmalı üstünden. akp'nin kuyruğuna takılmaktan vazgeçmeli kibar nazik muhalefetten vazgeçmeli.misall ne diye gidersin figuran olarak o yeni kapı mitingine? 15 senenin hesabını sormalı. fetö'yü, pkk'yı başımııza kimlerin bela etttiğini, bu topraklarda satacak ir şey bırakmadıklarını, heryere yandaşlar doldurduklarını, sınavlardan milli piuangodaki sahtekarlıklara hırsızlıklara kadar geleceklerimizi umutlarımızı nasıl çaldıklarını sağoır sultanlara bile duyurmalı. bunu kibarca nazikce değil adam gibi dibine kadar delikanlıca yapmalı. öyle sadece iki üç muhalif teve'den internetendeğil halka meydanlara bire bir inerek yapmalı.

bu şekilde partisini satan mhp üst yönetiminin sahipsiz bıraktığı mhp tabanına da kucak acar.

bu şekilde kendisini pkk'dan akp ile kol kola giderken birden içerde bulan hdp yönetim kadrosunun sahşipsiz bıraktığı kitlelere kucak acar.

gezi'de sadece 2 ağaç için değil esasen o ünlü o talihsiz '2 ayaş' lafı için meydanlara inen milyonlarca laik yurtsevere kucağını açar.

herdaim baştan beri elimizden geleni yaptık. sonuna kadar da yapacağız. http://sozlock.com/yazar/?id=234

gazi mustafa kemal ve silah ve dava arkadaşları bu laik cumhuriyeti bize hediye etti. ama biz değerinini bilemedik. kaybettik kaybediyoruz böyle giderse. ama onu tekrar yeniden kazanacağız. buna inancını yitiren bizden değildir.

bu inanç mevzusunda devreye kuvvayı milliye destanı ile nazım usta giriyor. sözü onu bırakalım. görüşmek üzere...

saat beşe on var

kırk dakika sonra şafak

sökecek

korkma sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak

tınaztepe ye karşı kömürtepe cenubunda

on beşinci piyade fırkasından iki ihtiyar zabiti

ve onların genci, uzunu

darülmuallimin mezunu

nurettin eşfak

mavzer tabancasının emniyetiyle oynayarak

konuşuyor

bizim istiklâl marşında aksayan bir taraf var,

akif, inanmış adam,

fakat onun ben

inandıklarının hepsine inanmıyorum.

beni burada tutan şey

şehit olmak vecdi mi ?

sanmıyorum.

mesela bakın

gelecektir sana vadettiği günler elbet hakkın

hayır

gelecek günler için

gökten ayet inmedi bize

onu biz kendimiz

vaat ettik kendimize

bir şarkı istiyorum

zaferden sonrasına dair

kim bilir belki yarın

belki yarından da yakın
koalisyon kapısının kapanmasını gerçekten istiyordum. bu açıdan bir tarafım evet. ancak bu tasarı ülkenin içine edecek bazı kanun ve yetkileri barındırıyor. devletin hantallığını ortadan kaldırırken, cb'yi aşırı yetkili yapıyor. işleyiş ve istihbari anlamda sorunlar açabilir başımıza. ayrıca yargıya sahip olmak, bazı durumlarda topu yargıya atamamak anlamına geliyor. bir diğer anlamda yargının yapacağı her türlü şeyden sorumlu olmak anlamına geliyor. yargı eliyle alttan alta hallettiğimiz bir çok meselenin suçlusunun cb olması anlamına geliyor. neden düşünemiyorlar bunu aklım almıyor.