bugün

Erkeğim diye geçinene ama her b*ka ağlayan maymundan 1 saat önce doğmuş Seda sayan gibi estetikli süs bebekleri ile sevgili ola acınılası bir tip.
Sanatçıymış!Teyy teyy
müzik külütrünün çok gelişmediği bir ülkede şaşıyorsunuz demektir. her kaset çıkarana, tv programlarına katılıp, belediye konserlerine çıkana sanatçı dersek bitmişiz demektir biz. malum şahsa sanatçı diye hitap edilmesinin sebebi; onu sanatçı olarak görüp dinleyenlerin olmasından kaynaklanıyor ne yazık ki. bu adamları birileri dinliyor olmasa, piyasada ayakta kalamazlar zaten. onların dinleyici kitlesi de ben kaliteli müzik dinlemek istiyorum, o yüzden nihat doğanı tercih ediyorum demiyordur zaten. muhtemelen müzikten anladığı budur ve amacı vakit öldürmektir. fakat bu adamları beslediği için müzik sektörünü katlediyorlar ne yazık ki.
sanat nedir, sanatçı nedir bir düşünmek lazım. bu ülkede müzisyen fazıl say, erkan oğur gibi adamlardır. kaliteli, dinlenebilir müzik yapan müzik alanında icatlar yapan bu adamlarla, nihat doğan gibi her gün bir yenisi çıkan cıstak şarkıcılarını aynı kefeye koyarsanız, mazallah çarpılırsınız bile...
(bkz: one way ticket)
(bkz: fazıl say elitizmi 2)
hoca yok öyle bi dünya. sadece klasik müziğin sevildiği, insanların sokaklarda antik yunan entarileriyle gezip öğle arası bale yaptıkları bir yer yok. burda da yok, batı da yok, singapurda da yok. ben de nihat doğan stayladan hazetmem ama emin ol nereye gidersen git böyle tipler var. kabul etmek gerek. bunlar bir yeri alçak ya da yüksek yapmaz.
(bkz: ismail türüt ün sanatçı olduğu ülkede yaşamak) ta vardır bu seçenekler arasında.
sanatçı sayılmayan kişi için
(bkz: fazıl say)
insanı intihara sürükleyecek durum.
(bkz: öyle bi sanı mı var) (bkz: öyle bi kanı mı var)
müstehaktır.

kendi inandıkları her şeyi "halkın değeri" sayan; kendinden olmayanı elitist, seçkinci sayan moron tayfa fazıl say'ın sanatçı olduğu ülkede mi yaşayacaktı allasen !!

komik olmayın, hak ettiğiniz sanatçı aha da bu iq'su sıfıra yakınsayan yağız delikanlıdır.
(bkz: maldanadam olma isteği uyandıran anlar)
utanılması gereken durum.
nihat doğan türkiyede olmasa bile flash tv'de sanatçı sayılır, stüdyoda bulunan izleyici kitlesine bakarsanız rahatlıkla anlaşılır.
demet akalının şarkılarının her yaz hit olduğunun varsayıldığı ülkede veya üç büyükler diye tabir edilen istanbul kulüplerinin dünya çapında büyük takım olduklarının varsayıldığı bir ülkede yaşamakla eşdeğerdedir.
franz kafka paranoylarıyla eşdeğerdir.
ülkenin geri kaldığı gerçeğini bu kadar çıplak bir biçimde görmenin acısını yaşamaktır. eğer bu şahıs taş devrinde filan yaşamış olsaydı, yaşadığı devirde çığır açmış büyük bir üstat olarak anılabilirdi şu an. ama ne yazık ki günümüzdeki rolü padişahı eğlendirmek için taklalar atan bir maskaradan farksız.
nihat doğan türkiye' nin en büyük değeridir. cem yılmaz, mem yılmaz halt etmiş. adam doğal komik bi kere.
Nihat Doğan aşktır.. AnLamaya yürek gerek.. Bir de Nihatdoğanizm gerek.. Seni seve seve çok seve seve seviyorum.. Kimse seni biLe biLe çok biLe biLe biLmiyor Nihat'ım..
apo'nun insan yerine konulup tabakta aş yediği, devlet tarafından beslendiği ülkede yaşamaktan iyidir. ite it muamelesi yapacaksın yemeğini kaplarda vereceksin, ellerini bağlayacaksın alıştığı gibi yesin namussuz.
(bkz: Pireye yorgan yaktırmak)
sevdiğim hem de çok sevdiğim (!) bir sanatçı(!)nın ülkemde şarkı söylemesi ve benim o ülkede yaşıyor olmam.

sol frame'de ismini görünce sanatçı oldu sandım, hala mı olamadı? bu sefer kimin için şarkı yazmış? yok yok kesinlikle iktidar yalakası değil, hayır kabul etmiyorum, ona iktidar yalakası diyen insanların ruhları nihat'ın ruhunun yanında utancından diz çöker, bir de onun olduğu mekanda en kral delikanlılar bile etek giyer, o derece yani hacı. bunu kabul edin artık, nihat doğan sakal gibidir, kestikçe uzar, for ever nihatizm. ayrıca ''ölürüm kızlar naz eylemen'' diyorum.
sanatçı dediğin böyle şarkılar söyler. şarkı budur, bitanesinde bitanesine yazdığım bu entry armağan olsun.

ve en sonunda uyudu, iyi ki çocuğu küçüklükten nihat doğan sevgisiyle aşıladık hatce! çocuklara böyle şeyler anlatıp uyutmak çok güzel oluyo, beş bilemedin on dakikaya uyuyolar, nihat abisi sağolsun.

yarın: ismail yk ile çocuklara masallar. * * *
en çok fazıl say'ı dertlendiren durumdur. ayrıca açılmamalı böyle başlıklar, adam üzülüyomuş sözlükler beni sevmiyo diye.
sanatçı sayılmıyor öyle gösteriliyor. sanatçı adam siyaset yapmaz. yapsada birinin komutuyla değil kendi doğrularını ve düşüncelerini ortaya koyar.
nihat doğan sanatçı, dosidocu, ocu bucu çünküüüü vakti zamanında almanlar yenilince bizde yenik sayıldık.ondan evet.
barış manço'nun sanatçı olmasının gayet doğal olduğunu gösteren durumdur.ama elden ne gelirdir.

(bkz: körler sağırlar birbirini ağırlar)
yazarların insan sayıldığı ülkede yaşamakla aynı sebepte olan yaşama nedeni.