bugün

müzede sergilenen mamutlar, dinazorlar, mumyalar ve daha bilumum şey gece olduğunda canlanır. başrollerinde ben stiller ve robin williams'ın oynadığı film beyaz perdeye düştü.
klasik bir konusu olmasına rağmen * bilim kurgu sahneleri ve ince esprileriyle beni etkileyen film. ilk başta çocuk filmi gibi dursa da rakip seans filmlerine göre zaman geçirmesi en zevkli olduğunu düşündüğüm ben stiller in döktürdüğü komedi filmi.
(bkz: müzede bir gece)
özel efekleri için gittiğim, konusunu anlayınca hayal kırıklığına uğrayacağını düşünürken filmin sonunda gayet iyi vakit geçirdiğimi fark ettiğim Amerikan filmi. Özellikle Robin Williams, Ben Stiller, Owen Wilson ve dinazor* gayet iyi bir oyunculuk sergilemişler.
son derece eğlenceli bir film. fazlasını beklemek filmin amacına hakaret olur.
larry ( ben stiller), hiç bir işte dikiş tutturamayan bir babadır. bu yüzden olsa gerek oğlu, ayrıldığı eşinin yanında kalır genellikle.

en sonunda bir iş bulur. doğal tarih müzesinde gece bekçiliği. hayalindeki meslek değildir ama bir yerden başlamak lazım.

gece, müzede inanılmaz şeyler olur. müzedeki tüm eserler canlanır. kemik yığını dinazor, hunlar, ilkel mağara adamları, romalılar, firavun...

larry'nin sabah eski hallerine dönen bu yaratıklarla mücadelesi ortaya ailecek izlenesi, -ailecek dediğim ailenin en küçük üyesinin yaşı 10 olarak baz alındığında- zaman zaman güldüren, zaman zaman yine güldüren, eğlenceli bir film çıkarmış ortaya.
kucuk bir rolu olsada owen wilsonın da rol aldıgı komedi filmidir.
yönetmenliğini shawn levy nin yaptığı, ben stiller ı başrolde izlediğimiz fantastik, komedi dalındaki 2006 amerikan yapımı,çokta büyüleyici olmayan hikayesine karşın mükemmel efektleri ile ailece izlenilebilinecek bir film.
Başarısız baba ve onu çok seven oğul hikayeleri çok sık işlenmiştir Hollywood filmlerinde. bu da bir bakıma onlardan birisi ama çok eğlenceli. Mükemmel bir sinema filmi değil tabiî ki. Ama masal tadında ve baba oğul hikayesinin arkasında çok daha basit ama çok daha önemli bir şey anlatılıyor. Dünyada üzerinde, insanların birlikte hareket etmeleri halinde çözülmeyecek sorun yoktur. Ne kültür, ne tarih, ne dil, ne de başka bir fark barış için bir engel değildir. Yeter ki insanlar barışı istesin. Bir ütopya belki Ama roswelt'in* dediği gibi: ''hiçbir şey imkansız değildir. Eğer hayal edebiliyorsan yapabilirsin de.''
filmin sonu öbür dünyadaki olabilecek yaşamı anımsatmıştır. persliler, kolomb maymunlar, dinozorlar vs. disko ışığı altında dans eder.
klasik senaryolu ama güzel bir film. *
dum dum - gum gum diyalogu dışında ben çok fazla gülebilecek bir şey bulamadım, ancak komedi unsuru olarak vasatın az biraz üzeri bir ben stiller filmi.
kanal d'nin pazar günü öğlen 12-1 gibi yayınlayabileceği niteliklere sahip filmdir. ayrıca ailecek* izlenebilitesi olan bir filmdir. sırf jed ve octavius için bile izlenebilir. kısacası hoştur.