bugün

sigarayı bırakmakta yardımcı olabilecek ürün.
(#42400941)

kullanmakta olduğum nikotin bandı ürünü.

15. Gün: 26.11.2019

- kaldığım yerden devam ediyorum. Bugün 2. Haftayı doldurdum sözlük. Sigara içmeden geçen 2 hafta. 3. Kutuyu satın aldım falan. Baya içmiyorum bildiğin. Henüz bıraktım demek için çok erken ama bırakmaya en çok yaklaştığım zaman oldu bu.

- canım hala arada sigara çekiyor. Eskisine göre daha az ama. Bu aralar biraz stresliyim. Bunun etkisi de olabilir. Ama dayanıyorum. Biliyorum ki 12 yıllık derdimi çözmüşlüğü yok bu sıfatsızın. AKP hükumeti gibi bir şey bu. Vaat var, icraat yok.

- kilo değişimi yaşamadım. iştahımda aşırı diyebileceğim bir artış da olmadı. Hatta artış olmadı. Tabi bazen atıştırma istiyorum ama bunu meyve ile geçiştiriyorum.

- özellikle sabah kahvaltı sonrası gelen isteği bastırmak için en iyi iki yöntem, dişleri naneli bir macunla fırçalamak ve keskin nane aromalı bir sakız kullanmak. Sıkışınca bunu yapın. Hatta sakızı gün içinde çoğunlukla çiğniyor oluyorum. Ağzımda sürekli temizlik etkisi yaratıyor. Yakında çene kası yapacağım bu yüzden.

görsel
(#42400941)

kullanmakta olduğum nikotin bandı ürünü.

5. Gün. 16.11.2019

- birkaç gündür hakkında entry girmeme sebebim, çok değişik bir durum yaşanmamasından dolayıydı. Hala kullanmaya ve sigara içmemeye devam ediyorum. Sigara istekleri yine devam ediyor. Ama ilk günlere nazaran daha az şiddetli. Mümkün olduğunca gerginlik ve stresten uzak durun yine de.

- bu sigara bırakmak öyle bir şey ki, sanki karım beni terk etmiş de gitmiş. Ben de yalnız kalmışım gibi. Sabah kahvaltısı sonrası, çay kahve içerken, yemek sonrası hep bir boşluk hissi geliyor insanın içine. O yüzden tam olarak karar vermediyseniz denemeye çalışmayın arkadaşlar. Bu hissi yaşadığınız için sonrasında bırakmaktan daha da kaçabilirsiniz.

- 2 hafta. Aslında nikotin krizinin tetiklediği sigara içme isteği 2 hafta sürüyor. ilk 2 hafta çok önemli arkadaşlar. O yüzden sıkın dişinizi.

- internetten sigara bırakmakla alakalı yazılar okuyun. Mümkünse bu tıp uzmanlarının yazıları olsun. Youtube'dan video izlememeye çalışın. Yanlışlıkla bir videoya denk geldim. Tekrar başlayacaktım neredeyse sigaraya. Geri zekalılar izlenme kasacağım diye saçma bir video yapmış. Link vermiyorum izlemeyin diye.

- ilk kutunun bitmesine 2 gün kaldı. Bu ilaç piyasada ve depolarda az miktarda bulunuyor. Bir eczane ile anlaşın. Ben şu kadar süre kullanacağım, tedarik eder misiniz, deyin. Ben öyle yaptım riske atmamak için. Pazartesi gidip alacağım.

- sigara içmemenin bana şu ana kadar kazandırdığı şeyler şu:
* sabah uyanınca her ne kadar yatmadan önce diş fırçalasanız da gelen pis koku artık yok.
* merdiven çıkarken daha az zorlanıyorum. (cidden bu kadar hızlı olacağını bilmiyordum. Beni en çok sevindiren bu oldu.)
* insanlara yaklaşırken kokuyor muyum hissi yok.
* yemeklerin tadını, havanın kokusunu daha iyi alabiliyorum.

Biliyorum bunlar daha başlangıç. Çok daha güzel olacak. inanıyorum.
Bugün bandını aldığım, sigarayı bırakmaya yardımcı olan ürün.

sabah uyanınca takıp uyumadan önce çıkarmak şeklinde kullanımı olan bu destek ürününe yarın sabah itibariyle başlıyorum. 12 yıldır, günde en az 1 paket şeklinde içtiğim sigarayı artık bırakma kararı aldım.

Ürünün bir kutusunda 7 adet bant bulunuyor. Kutunun tanesi 50 lira.

3 farklı seviyesi olan ürünün, günde 1 paket ve üzeri sigara içenler için kullanma talimatı şu şekil:
- 4 hafta boyunca 1 numaralı olan en yüksek miligramlı üründen her gün kullanma.
- 2 hafta boyunca 2 numaralı olan üründen her gün kullanma.
- 2 hafta boyunca 3 numaralı olan üründen her gün kullanma.

Toplam 8 haftalık kullanımı olan ürün, kesin bırakma garantisi vermemekle birlikte, bırakmayı düşünenlere güzel bir destek aracı. Kullanmaya başlandığında sigara içilmemesi gerekiyor.

Başladığım günden itibaren gün gün editleyerek etkilerini yazacağım. Takipte kalın.

seni yeneceğim ulan sigara

-------------------------------------

1. gün:12.11.2019

- saat 10.00 sularında uyandım. kahvaltı yaptım. ardından hemen dişlerimi fırçaladım. dişleri fırçalamak güzel bir sigara isteği öteleme hareketi arkadaşlar. duşa girdim ve ilk bandı sol üst koluma yapıştırdım. taktıktan 2 dakika sonra gelen sol kolumdaki uyuşmayı fark etmemek mümkün değildi. şu an için hala sigara içesim var. ama bunun sebebi sigaranın boğazda bıraktığı hafif yanma hissi. sanıyorum bu eksik. sakız şeker gibi şeylerle desteklemeye çalışacağım.

- saat 1 gibi uyudum ve 3 gibi uyandım. sigara içme isteğim pek yok. ama yılların verdiği alışkanlık olduğu için arada balkona çıkmam gerekiyor gibi hissediyorum. nikotin açlığı gibi bir durum yaşamıyorum ama. şu an psikolojik etkileri daha ön planda.

- saat 23.00 sularına geldiğinde bandın etkisini hafif hafif yitirmeye başladığını fark ediyorum. sigara krizleri biraz daha sık gelmeye başladı. ağzımı meşgul edebilmek ve kilo almamak için elma ve mandalinaya yoğunlaşıyorum. bu işin ilk kuralı kesin karar arkadaşlar. başka türlü bırakılmıyor. bunları göze alarak bu kararı vermiştim. pişman değilim.

2. gün. 13.11.2019

- önceki gecenin geç saatlerinde sigara isteği bir hayli vurmaya başladı. fakat gittikçe azaldı. bu esnada iyi ki yakınımda sigara alabileceğim yer, kişi yoktu. bir anlık gafletle içebilirdim yoksa. ama neyse ki bunları da atlattık.

- yine saat 10.00 sularında uyandım. bu süreç içerisinde kendinizi test etmeye çalışmamanız daha iyi arkadaşlar. hani birden "acaba bantsız ne durumdayım?" gibi bir soru aklınıza gelirse, bantsız sıkıntılı olabileceğini unutmayın. o yüzden ben de bu tavsiyeyi dinledim. diğer bandı sağ koluma yapıştırıp dünkü bandı çıkardım. çıkan yerde belli belirsiz bir kırmızılık var. bende kaşıntı falan da yapmadı. şu an durum iyi. sigara içme isteğim kahvaltı yapıp henüz dişlerimi fırçalamadığım halde yok. bu çok garip bir duyguymuş.

5. gün. 16.11.2019

- birkaç gündür hakkında entry girmeme sebebim, çok değişik bir durum yaşanmamasından dolayıydı. hala kullanmaya ve sigara içmemeye devam ediyorum. sigara istekleri yine devam ediyor. ama ilk günlere nazaran daha az şiddetli. mümkün olduğunca gerginlik ve stresten uzak durun yine de.

- bu sigara bırakmak öyle bir şey ki, sanki karım beni terk etmiş de gitmiş. ben de yalnız kalmışım gibi. sabah kahvaltısı sonrası, çay kahve içerken, yemek sonrası hep bir boşluk hissi geliyor insanın içine. o yüzden tam olarak karar vermediyseniz denemeye çalışmayın arkadaşlar. bu hissi yaşadığınız için sonrasında bırakmaktan daha da kaçabilirsiniz.

- 2 hafta. aslında nikotin krizinin tetiklediği sigara içme isteği 2 hafta sürüyor. ilk 2 hafta çok önemli arkadaşlar. o yüzden sıkın dişinizi.

- internetten sigara bırakmakla alakalı yazılar okuyun. mümkünse bu tıp uzmanlarının yazıları olsun. youtube'dan video izlememeye çalışın. yanlışlıkla bir videoya denk geldim. tekrar başlayacaktım neredeyse sigaraya. geri zekalılar izlenme kasacağım diye saçma bir video yapmış. link vermiyorum izlemeyin diye.

- ilk kutunun bitmesine 2 gün kaldı. bu ilaç piyasada ve depolarda az miktarda bulunuyor. bir eczane ile anlaşın. ben şu kadar süre kullanacağım, tedarik eder misiniz, deyin. ben öyle yaptım riske atmamak için. pazartesi gidip alacağım.

- sigara içmemenin bana şu ana kadar kazandırdığı şeyler şu:
* sabah uyanınca her ne kadar yatmadan önce diş fırçalasanız da gelen pis koku artık yok.
* merdiven çıkarken daha az zorlanıyorum. (cidden bu kadar hızlı olacağını bilmiyordum. beni en çok sevindiren bu oldu.)
* insanlara yaklaşırken kokuyor muyum hissi yok.
* yemeklerin tadını, havanın kokusunu daha iyi alabiliyorum.

biliyorum bunlar daha başlangıç. çok daha güzel olacak. inanıyorum.
kullanana sigarayı bırakmayı vaat eden ilaç.

aynı zamanda donanımhaber'in baltalı ilahı.
sakızı yerine bandının tercih edilmesi gereken, kararlı bünyelerde başarı şansı çok çok yüksek olan yaşamsal icat.
şuan kullanmaya başladığım, sigara içme hissini ciddi şekilde azaltan hede. ama ben kalan paketimi çöpe atmaya kıyamadığımdan bir kolumda bant bir elimde sigaram böyle devam ediyorum bugün için. sigarayı bırakmak isteyenlere ciddi şekilde tavsiye ederim.
sakız ve bant olarak iki çeşidi vardır. bunlarda içerdiği nikotin gramajına göre numaralandırılmıştır. günde bir paket yada bir paket den az sigara içenler için biçilmiş kaftandır.
dün alıp denediğim ve gayet başarılı bulduğum sigara bırakma şeysi. 10-15 dakikada bir sigara yakan beni bile 6 saat boyunca sigaradan uzak tutmuştur. fakat önce sigarayı kafada bitirmek lazim.
bi süre sonra ağzında iğrenç bi tad bırakan ve sigarayı bıraktırma konusunda bi boka yaramayan iğrenç sakız.
içinde 12x2=24 tane sakız var. toplam 11.5 lira.
sigara biraktırmaya yardımcı bant ve sakızlardan oluşan ilaç.

2 saattir kolumda bulunan bant her yemek sonrasında deli gibi sigara isteyen bünyemi kontrol altına almış ve bırakın sigara içmeyi sigara içilen insanları bile gözümün önüne getirdiğinde midemin bulanmasına yol açmıştır.35 mg lik bant günde 1 paketten birazcık az içenler için oldukça etkili.umarım bir hafta sonra bant kullanımı sona erdiğinde sigaraya tamamen veda etmiş oluruz.

süper olay!

edit:sahtekar eczacı!