ukte sahibi: larker
yazarın nickiyle aynı olan başlığın altına girilmiş entrylerdir.

zamanında şu vardı birde: nick alti entry yazarlar a s
**
sozluk yazarlarinin nickleri icin acilmis basliklarda yazan entrylerdir.

(ara: nick alti)
girildiği taktirde cinsiyet gözetmeksizin kimisinin zevk aldığı entry.

(bkz: nick altı entryden zevk alan yazar)
şu an popülerite sırası şu şekilde olan entrylerdir.
1-artık ekşi sözlük yazarı.
2-ekşi sözlükte yazar ama o burda yazıyor.
3-ekşi sözlükte hiç hesap almadı.
her dönem revaçta olan, nick altına yazılan ilgili kişinin yüzünde tebessüm oluşturan entrylerdir.
bahsettiğim konu aslına bu entylerin iyiliği, kötülüğü, dürüstlüğü veya yüzeyselliği değil. sözlük yazarlarının hatta sözlük yazarlığı da değil, insanoğlunun yaradılışından ötürü sahip olduğu "kendinden bahsedilmesi, kendi hakkında bir şeyler söylennesi, ön planda olması" durumları hep kişiyi mutlu etmiş, sebepsiz yere hiç tanımadığı bir insanın kendisi hakkında bir şeyler söylemesi kişinin hep gururunu okşayan bir olgu olmuştur.

sözlükte de bu durum böyledir. neredeyse herkes kendinden bahsedilmesi, "beni konuşun ulan!" gibi bir kafa yapısına sahip olmuştur. belirttiğim üzere bu durum için "iyi-kötü" ayırımı yapmıyorum. yazar kişi sözlük içerisinde istediği başlığa -format dahilinde olduğu sürece- istediği şekilde fikrini yazabilir, başkaları ile paylaşabilir.

sadece merak ettiğim olgu, birilerinin gururunu okşamak için neden bu kadar yanıp tutuştuğumuz. iki gün sonra o yazar sözlükten atıldığında farkına bile varılmıyor bu durumun. belki de farkına varıyoruz ancak artık bu ne bizim için ne de sözlük için bir şey ifade etmediğinden belirtmeye bile değer bulmuyoruz.

tek bir dileğim, isteğim var ise o da nick altı entryler ile kendimizi ve karşımızı yüceltmek yerine az biraz dürüst olup, ne düşündüğümüzü yazmak. zira bu aşırı sahtelik bazen inanın mide bulandırabiliyor.
bir gün benim de olacak.*
bazıları 1 senedir yazar bu sözlükte ama bazıları dün yazar olmuştur. ama dün yazar olanın nick'i altında 15 sayfa yazı var 1 senedir yazanın altında ise 1 entry falan var.
(bkz: ben)
(bkz: sifrem qwerty)
genelde okunmasının 3. kişilere bir şey ifade etmediği entry türü. yazarın facebook duvarı gibi kullanılır.
Çaylak menüsünde gözüme ilk " nick altı " yazısı çarpmıştır. Nick altı yazıya sahip olmak için başka yazar arkadaşların nick altlarına entry girmek işe yarayabilir.