bugün

ölmüştür.
Geleli gülmedim ben bu cihana... Çok büyük deger.
ah yalan dünya.
http://www.youtube.com/watch?v=n01VPKAxz2Y

lakabı garip olan sanatçıdır. en sevdiğimdir.
3 tane türküsünü bildiğiniz ustadimizdir. Kırşehirliyim ve 20 senedir burda yaşıyorum. ustayı sadece vefatindan sonra taniyanlar adına cok Üzgünüm.
https://seyler.eksisozluk...reddeden-adam-neset-ertas
sebepsiz yere efkarlandiran sanatci.
canlı dinleyemediğim için üzgünüm :(
Nur içinde yat.
adamdır. neşet ertaş bir duygudur. çoğu insan o duyguyu hissedemez hakkında konuşamaz onu eleştiremez bile. neşet ertaş konuşur sen onu ruhunun unuttuğu odalarında sesinin yankısını hissedersin duyamazsın göremezsin sadece hissedersin hissettiğini de anlatamazsın işte öyle bir his'tir neşet ertaş. muharrem ertaş' ın devamıdır , hacı taşan ' ın devamıdır , çekiç ali ' nin devamıdır ama neşet ertaş sondur ötesi de yoktur.
Ceketinin önünü açmak için bile seyirciden izin isteyen, dinleyicisine “ayaklarınızın türabı, gönülleriniz hizmetçisiyim efendim” diye seslenen, konserini ısrarlar üzerine iyice uzattıktan sonra “evde hanım bekler, onun sıcaklığına da ihtiyacım var, müsaade buyurursanız” diyebilecek kadar samimi bir tevazu ustasıydı o.
Neşet baba.
Dünyanin yalan olduğu gercegini bana ogreten ustadlarin ustadi saygi duyulasi muhterem bir Sanatcidir diyecemde o kelime cok az gelir.
Ne Yemek Ne içmek Ne Tadım Kaldı
Garip Bülbül Gibi Feryadım Kaldı
Alamadım Eyvah Muradım Kaldı
Ben Gidip Ellere Kalan Dünyada

Ah Yalan Dünyada Yalan Dünyada
Yalandan Yüzüme Gülen Dünyada

Aşk acısı çelecekseniz şayet, lütfen rica edicem üstatla çekin.
Saygı duyduğum rahmetli sanatcımızdır.
Bu topraklarda yaşarken 'kıymeti' bilinmiş 'kıymetli adam' yoktur.
Hoş göçtükten sonra da ne kadar kıymet bildiğimiz muammadır ama...
Arkasından "Ne adamdı ama" demeye...
"Bir daha öylesi gelmez" deriz ancak.
Bu adamı Behzat ç ile tanıyanlar, türküleri ancak alkol eşliğinde dinlenilir zannedenler var. Daha kötüsü kıymetini öldükten sonra anlayanlar var. lakin Bu klişe bu adam için tutmaz beyler. Bu adam sağlığında iç Anadolu insanı tarafından müthiş sevilen ve sayılan bir sanatçıydı.

Kıymet bilmekten ne anlıyorsunuz? Kimse çalmasın diye kasaya mı kitleyeceklerdi adamı. Seviliyordu o kadar. Mekanı cennet olsun.
Yaşamamış olsaydı kendimi bulacağım şarkılar dinleyememis olacağım üstat.
nur içinde yat baba. senin gibisi kırk yılda bile gelmez baba.
Sanatçı gibi sanatçıydı.Şu dönemde yaşamış örnek alınacak nadir insanlardan biriydi.
Ruhu şaad olsun.4 yıl geçmiş be.

görsel
Mekanı cennet olsun.
Büyük üstad.
4 yıl olmuştur aramızdan ayrılalı bozkırın tezenesi. onun gibi biri bir daha asla gelmeyecek olması hem üzüyor ama bir yandan da bir neşet ertaş vardı denilecek anılacak olması da sevindiriyor. rahmetle anıyorum ustayı.
(bkz: neredesin sen)
ZÙLÜF DÖKÜLDÜYA YÜZE, GAYRI DAYANILMAZ BU HASRETE, MÜHÜR GÖZLERiN KAPANDIYA YALAN DÜNYAYA, BEKLEME ARTIK ZAHiDEYi, 'TATLI DiLLiM' ŞiRiN KIRŞEHiRE GÖTÜRECEKLER SENi, BiTMEZMi HiÇ MEZARINDA SiRiN KIRSEHiRiN GÜLLERi,EVELiMiZ SENDiN TAA KÜCUKKEN, AHiRETTE DE BULUSURUZ BE 'ÜSTAD', ÇIRPINDI BAK ACEM KIZI CIKTI OVAYA, HEM GÖKTE AY IŞIGI HEM ELDE BAL KASIGI,. YAZ YAZ BiTMEZKi DERiN SÖZLERiN, SU FANi DÜNYAYI NE GÜZEL ÖZETLEMiŞiN..

BiR AYRILIK, BiR YOKSULLUK, BiR DE ÖLÜMMMM ...

& NEŞET ERTAŞ &
' daha bir gönüle ikrar vermedim... '

Saçmalama azrail. Neşet baba ölür mü hiç?
" sensiz dört yıl zor geçti ustam " dedirtir. nur içinde yat.

görsel
güncel Önemli Başlıklar