bugün

katıldığı radyo programında, bir dinleyicinin "neşet ertaş türkülerini dinler misiniz?" sorusu üzerine
nil karaibrahimgil kızımızın soruya soru şeklinde verdiği cevaptır.
http://www.ensonhaber.com...l-nil-karaibrahimgil.html
halk müziğine karşı duyarlılığı için kendisini kutluyoruz.
nil karaibrahimgil'e olan sevgimi azaltmamş olaydır. olabilir mazur görmek lazım.*
hee la neşet ertaş kim ki biri bana söylesin, şeklinde destek çıkılacak cümledir... yok şaka maka neşet amcanın güzel türküleri vardır, ama hepsi güzel değil tabi..
kim söylemiş bu lafı? nil karaibrahimgil miiii? o kim?
neşet ertaş'ın küçülmesi değil tamamen nil karaibrahimgil kişisinin ezikliği ve cahilliğidir. nil hanım kusura bakmasın artık neşet ertaş pırlanta reklamlarında oynamıyor işte.
bir şarkıcının, büyük bir sanatçıyı tanımaması olayıdır.
bütün kızlar toplanmış, lakin bir zahidem dinlememiş.
bütün kızlar toplandık < zahidem = fark var.
tanımayacağın tanısanda dinlemeyeceğin dinlesen de anlamayacağın birisi evladım diye cevaplanası soru.
bozkırın tezenesi şeklinde cevaplanabilecek soru. müzikle çok uzaktan alakalı olan birinin bile pek sormayacağı soru aynı zamanda.
gerçek bi sanatçının bilebileceği soru!!!
bilseydin ekime, bilemedin .kime, a benim cahil kızım diye şaplağı suratına yapıştırıp, dans dersi alacağına terbiye dersi alsaydın deyip ülke sınırlarından yollanması gereken hüda-i nabitin eşekliğidir.
neşet ertaş'ı hiç bir zaman entrese etmeyecek soru.
(bkz: o değil de bi ilhan irem vardı noldu ona)
"bağlamanın carlos santana'sı, zahide'sinin tutkunu, abdallardan neşet" şeklinde cevap vermenin bile anlamsızlaşacağı soru cümlesidir.
üstad-ı azamı tanımayan kendini sanatçı diye tanımlayan nil zımbırtısının verdiği cevaptır.
-ne saz mı ıyy çalmam onu ben gitar çalcan hafız mentalisindeki insan örneğidir. tamam gitar güzelde, sazın doğallığı yok ki, litrelerce viski içsende oluşmayacak o iç yangınını oluşturamaz ki gitar.
özgür kız tripleri ile reklam edilen ve bu reklamdan sonra gelen şöhret ile hiç bir bilgisi birikimi olmadan bu gördüğün yere gelen birisi ne cavp verebilirdiki? ne kızıyosunuz oğlum? sana kek yaptım derken iyiydi. ben aptalmıyım? diye bi şarkısı var bu kızın artık söylemesin cevabı belli oldu nasıl olsa.
neşet ustayı derinden yaralayan sözdür. şimdi ne uyku uyur üstad nede yemek yer, dünyaca ünlü hanım kızımız tarafından tanılmamak ne acıdır sazların efendisi için.
kızım şakamısın nesin töbe töbe.
sahibine bok atılan cümle. eminim bok atanlar da zahidem dışında iki tane türküsünü bilmezler neşet ertaş'ın . o da anca gerizekalı bir dizi de falan çalmıştır da ordan biliyorlardır.
Sanatçılar okadar popiler kültür içerisinde yaşıyorlarki,Hande Yener'in ayakkabısının modelini bilebilir ama ne yazık ki Neşet abimizi bilmiyorlar Muharrem Ertaş filan desek olaydan iyice kopar kanımca.
çok acayip çok.

başlığı gördüğümde birinin çişi gelmiş yine diyerek açıp da bakmamıştım bile ne olduğuna. meğerse ünlü ses sanatçısı nil bacımızın yumurtasıymış.

evet insanlar bazı konularda cahil olabilirler. mesela ilk açık kalp ameliyatını hangi doktorun yaptığını bir şarkıcı bilmeyebilir. bir kalp doktoru mutlaka biliyordur ama.

müzik tarzı bakımından benimsemeyebiliriz de belki. mesela türkü söyleyen güler duman'ı bilmememiz de kabul edilebilirdir.
ama, ulan, lan, yahu bir insanın neşet ertaş'ı bilmemesi, yani kırk yıldır türkiye'de türkü söylemediği yer kalmamış, milyonlarca kişinin ezberden okuyacağı türkülere imza atmış bir adamı tanımamak şakadır.

ha neşet'ten iki şarkı bilmek yeter mi?

yavrum aç bir mühür gözlüm dinle, gönül dağı dinle. zaten dünyalara bedel.
neşet ertaş'ı bilmemenin cahilliğe eşit olduğunu sananların şiddetle nil'i karalama kampanyasına dönüştürmesine sebep olan basit bir cümle. benim bildiğimi sen bilmezsin onun bildiğini ben. nitekim artık nil öğrenmiştir neşet ertaş'ı. büyütmemek gerekir.
(bkz: özgür kız)
(bkz: van kalesi)
*
Mesut yar'ın eleştiri olareak sabahları arka fonda neşet ertaş müzikleri çalmasına sebebiyet veren cümledir .
arog veya gora'da arz-ı endam etmediği için sevgili nil hanım kızımız tarafından bilinmeyen isim neşet ertaş.. ama nil de haklı.. birgün olsun neşet ertaş'ın sansasyonunu gördük mü? gazoz, kola, bok, püsür reklamında oynadı mı? e taş gibi bir fiziğe de sahip değil!

haklı haklı kız haklı! gitmeyin üstüne.. hem ne güzel şarkılar yazıyor, ne güzel miniler giyiyor..
bu kızcağızda öteki türkiyede yaşayanlardan.. içler acısı..bunu, şuna benzettim ben ; aynı evi paylaşan kalabalık bir ailesin ve evin babasını tanımıyorsun ..
bu bir gaf değil..bu dalgınlık ta değil.. bu babaya saygısızlık.. 75 milyonun önünde yapılan bu patavatsızlığın polemik ve neşet ustanın üzerinden prim yapılma telaşesi diye görüyorum. Eeee...oldu da.. sözlüklere başlık olarak açıldığına göre.. ne diyeyim.. kızları toplasın, depresyona girmeye devam etsin arkadaş..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar