bugün

cahillikte oscar kazanacak kişi sözüdür.
neşet ertaş gibi bir efsane dünyanın en yeteneksiz en kötü sesli şarkısıcı tanımıyor diye değer kaybedecek değildir.
her gün vicdan azabından ölüyormuş nil karaibrahimgil bu cümlesinden sonra...
+ neşet ertaş da kim ?
- siktir git
+ ama sayemde bik bik bik
- lan sus
nil karabilmemnegil söylemiydi.daha da vahimi nasıl tanımazsın çok önemli bir halk müziği sanatçısıdır gibi tepkilere iyi işte sayemde neşet ertaş tanındı diyecek kadar gülünç biridir.

kendisini herhalde madonna filan sanıyor ama 3.sınıf bir şarkıcıdır.neşet ertaş ölür gider tüm türkiye sarsılır cenazesinde binlerce insan toplanır bu tür 3.sınıf şarkıcılar ise geçtim ölümü filan popüler olduktan birkaç yıl sonra nerde oldukları ne yaptıkları bile bilinmez.
(bkz: )http://www.etnolinn.com/i...catid=60:td&Itemid=79
neşet ertaş: sanat. neşet ertaş: türkiye'dir.
Nil hanım Neşet ustanın yanında hiçbişi.
radyocunun ayıbıdır. radyocu senin gibi sanatçının diyerek niye dövmemiş onu merak ediyorum.
feedbacki kafaya atılan bağlama olmalıdır.
şöyle cevap verilebilecek nil kara... sorusu : senin gibi damıyla kötüyle para kazanmayan, amerikan özentisi olmayan, yüreği sazında nice yürekleri dağlayan büyük bir sanatçı. maalesefki bir latin dansçısı veya balet değil.
ayıptır güzelim. (bkz: suavi de kim)
her önüne geleni şarkıcı yaparlarsa olacağı budur.
neşet ertaş'ı tanımaz ama sor bütün amerikalı şarkıcaları saysın sana..
ama eminim neşet baba çok sevinmiştir, onun gibi birinin onu hatırlamadığına.
çünkü bu onun için bir kayıp değil, kazançtır!

(bkz: yalandan yüzüme gülen dünya)
bu kızcağızda öteki türkiyede yaşayanlardan.. içler acısı..bunu, şuna benzettim ben ; aynı evi paylaşan kalabalık bir ailesin ve evin babasını tanımıyorsun ..
bu bir gaf değil..bu dalgınlık ta değil.. bu babaya saygısızlık.. 75 milyonun önünde yapılan bu patavatsızlığın polemik ve neşet ustanın üzerinden prim yapılma telaşesi diye görüyorum. Eeee...oldu da.. sözlüklere başlık olarak açıldığına göre.. ne diyeyim.. kızları toplasın, depresyona girmeye devam etsin arkadaş..
arog veya gora'da arz-ı endam etmediği için sevgili nil hanım kızımız tarafından bilinmeyen isim neşet ertaş.. ama nil de haklı.. birgün olsun neşet ertaş'ın sansasyonunu gördük mü? gazoz, kola, bok, püsür reklamında oynadı mı? e taş gibi bir fiziğe de sahip değil!

haklı haklı kız haklı! gitmeyin üstüne.. hem ne güzel şarkılar yazıyor, ne güzel miniler giyiyor..
Mesut yar'ın eleştiri olareak sabahları arka fonda neşet ertaş müzikleri çalmasına sebebiyet veren cümledir .
(bkz: özgür kız)
(bkz: van kalesi)
*
neşet ertaş'ı bilmemenin cahilliğe eşit olduğunu sananların şiddetle nil'i karalama kampanyasına dönüştürmesine sebep olan basit bir cümle. benim bildiğimi sen bilmezsin onun bildiğini ben. nitekim artık nil öğrenmiştir neşet ertaş'ı. büyütmemek gerekir.
çok acayip çok.

başlığı gördüğümde birinin çişi gelmiş yine diyerek açıp da bakmamıştım bile ne olduğuna. meğerse ünlü ses sanatçısı nil bacımızın yumurtasıymış.

evet insanlar bazı konularda cahil olabilirler. mesela ilk açık kalp ameliyatını hangi doktorun yaptığını bir şarkıcı bilmeyebilir. bir kalp doktoru mutlaka biliyordur ama.

müzik tarzı bakımından benimsemeyebiliriz de belki. mesela türkü söyleyen güler duman'ı bilmememiz de kabul edilebilirdir.
ama, ulan, lan, yahu bir insanın neşet ertaş'ı bilmemesi, yani kırk yıldır türkiye'de türkü söylemediği yer kalmamış, milyonlarca kişinin ezberden okuyacağı türkülere imza atmış bir adamı tanımamak şakadır.

ha neşet'ten iki şarkı bilmek yeter mi?

yavrum aç bir mühür gözlüm dinle, gönül dağı dinle. zaten dünyalara bedel.
Sanatçılar okadar popiler kültür içerisinde yaşıyorlarki,Hande Yener'in ayakkabısının modelini bilebilir ama ne yazık ki Neşet abimizi bilmiyorlar Muharrem Ertaş filan desek olaydan iyice kopar kanımca.
sahibine bok atılan cümle. eminim bok atanlar da zahidem dışında iki tane türküsünü bilmezler neşet ertaş'ın . o da anca gerizekalı bir dizi de falan çalmıştır da ordan biliyorlardır.
neşet ustayı derinden yaralayan sözdür. şimdi ne uyku uyur üstad nede yemek yer, dünyaca ünlü hanım kızımız tarafından tanılmamak ne acıdır sazların efendisi için.
kızım şakamısın nesin töbe töbe.
özgür kız tripleri ile reklam edilen ve bu reklamdan sonra gelen şöhret ile hiç bir bilgisi birikimi olmadan bu gördüğün yere gelen birisi ne cavp verebilirdiki? ne kızıyosunuz oğlum? sana kek yaptım derken iyiydi. ben aptalmıyım? diye bi şarkısı var bu kızın artık söylemesin cevabı belli oldu nasıl olsa.
-ne saz mı ıyy çalmam onu ben gitar çalcan hafız mentalisindeki insan örneğidir. tamam gitar güzelde, sazın doğallığı yok ki, litrelerce viski içsende oluşmayacak o iç yangınını oluşturamaz ki gitar.
üstad-ı azamı tanımayan kendini sanatçı diye tanımlayan nil zımbırtısının verdiği cevaptır.